Автор Тема: страннен шум от бензиновия двигател :???  (Прочетена 14836 пъти)

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2013, 10:31:16 pm »
ами колата я имам от месец. Иначе е на 80к километра. В сервизната книжка не пише нищо ремонтирано по двигателя. Маслото се е сменяло по гаранция на време. Предната ми кола беше корола 2006-та бензин, също беше с пластмасови колектори, но никога не съм чувал такива звуци. не трака силно ама ми се чува като дизелов двигател....Може и аз да преувеличавам, но винаги е по-добре да попиташ някого друг за съвет :)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2013, 06:54:22 am »
гаранционна ли е колата в смисъл в България ли е карана преди тебе,гаранционната книжка с български печати ли е и т.н. и откъде си?
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 06:56:18 am от kirilrz »
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2013, 08:07:39 am »
да от киа българия е взета. В софия е обслужвана в Киа. Обаче не съм и продължавал гаранцията защото имам майстор в софия и той ми сменя консумативите. Колата е във Варна

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2013, 01:01:07 pm »
В сервизните книжки никога не пишат ремонтите по гаранция. Само Т.О.

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2013, 08:05:12 pm »
да от киа българия е взета. В софия е обслужвана в Киа. Обаче не съм и продължавал гаранцията защото имам майстор в софия и той ми сменя консумативите. Колата е във Варна
аз живея във Варна ако искаш може да се чуем и да видим какво е тракането.а това че си си спестил да я водиш още гаранционо оттам може да идват проблемите.....

Митето го каза-може да е и от кофти масло т.е. маслото може и да е марково но да не предвидено за този двигател и т.н. ти така с тракане ли я  взе или после се появи като смени маслото
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2013, 05:26:35 pm »
ами смених и маслото след като я взех, но това стана в сервиза в софия, и после ми я докараха във варна. С други думи не съм я чувал как работи преди смяната на маслото. Иначе в момента колата е в Шама-та, оправят и броните от колегите от техническия ( след като паркирам там винаги намирам нещо ново по нея )... ;)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #21 -: Февруари 08, 2013, 04:39:02 pm »
в кой сервиз е сменено маслото и др.консумативи?на Кия ли?ако е вписано в книжката от Киа сернвиз и оттогава нищо не е правено извънгаранционно по двигателя трябва да ти признаят това тракане и да си отремонтират дефекта/проблема
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #22 -: Март 16, 2013, 09:14:06 pm »
Колега, според мен става въпрос за износена верига и зъбни колела! Сменят се комплект и струват около 1000лв. Дано да бъркам, но признаците водят към такъв извод! Успех! :o

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #23 -: Март 18, 2013, 01:07:57 pm »
Има ли развитие по проблема? Установиха ли откъде е тракането ?

karchev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #24 -: Март 20, 2013, 08:45:47 am »
не, не съм я водил на сервиз. Карам я така, надали е нещо сериозно върви си супер.

ar_so

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #25 -: Март 29, 2019, 11:18:28 am »
Маслен филтър.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #26 -: Април 16, 2019, 10:08:18 pm »
"Част от шумната работа се дължи на увеличените хлабини между детайлите на двигателя. Студеният метал се свива и разстоянията между алуминиевите бутала и чугунения блок, например, се увеличават. С нарастването на температурата обаче материалите започват да се разширяват, ударните натоварвания върху буталата намаляват и моторът утихва."

stanketo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #27 -: Юни 20, 2019, 11:38:37 am »
Нищо не утихва. Нито от загряване, нито от масло. Съсипах се да ходя по майстори заради това тракане защото адски много ме дразни звука и накрая зарязах всичко така. Ходих при мой хора, при техни хора, в киа българия, в киа корея и всичките там, че и при пети хора ходих. Отваряха ми капака на мотора, гледаха с лупа, без лупа, слушаха го със слушалка, без слушалка, пипаха, струваха. Клапаните и разпределителните валовете ми били като току що извадени от кашона. От веригата е, да знаеш, вика един чичак. Отидох при вещите лица от киа - верига и обтегач е друже, така ми вика един младеж. Викам айде, ще сменям верига. Маса пари пълен комплект с обтегачи, банани, портокали, всякакви плодове, че и някво маслено колело на цена от 200 лева само то. Закарах при мой хора уж за по-евтино. Смениха, палиме и ми викат сега е по тихо тракането. Викам ти глух ли си бре, трака си така както беше и преди смяната. Не по-тихо, а не трябва изобщо да го има! Е ми не знаеме това какво може да е, трябва да се разглоби целия мотор. Може да е бутален болт. Може и колянов вал да е. Викам им айде чао, нищо повече няма да разглобявате. Да не говорим че май не бяха зацепили веригата като хората, защото имах чувството че половината коне са отишли на паша, а другата са се разбягали. Колата вървеше едвам едвам, не искаше да вдигне повече от 100 км/ч с педала до ламарината, бордовия показваше разход на гориво 1.8-2.2 литра на 100. От място тръгваше като стара баба. Не светят чекове, тест на компютъра - грешки нула. Викат ми пак ще сваляме веригата. Викам ваша си работа, искам си колата като хората. Обадиха се след няколко дни - готово. Отивам викам какво беше? Ми свалихме веригата целия комлект и я закачихме на ново и сега върти гуми и на трета. Ма викам тя си въртеше гуми и преди да я пипате вие. Обаче тракането пак го има. Смених и маслото уж с някакво скъпо, да се знае че е хубаво. Старото масло още точно беше почнало лееко да потъмнява на 8000км. Маслен филтър също. Гледахме го стария и него за стърготини вътре - нищо, той като нов. Нищо повече няма да пипам. Трака като дизел и студена, и топла, и на място, и в движение. Даже като карам на дълъг път повече от час и почвам вътре в купето да го чувам тва тракане като намаля музиката. Така ще си карам и това е.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #28 -: Юни 20, 2019, 09:09:14 pm »
Я запиши едно клипче и го кази някъде, да чуем за какво тракане иде реч!

stanketo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: страннен шум от бензиновия двигател :???
« Отговор #29 -: Юни 21, 2019, 09:55:43 pm »
Виж тази тема колегата Kraynov е качил видео, звукът е идентичен и при него. http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4484.msg41455.html#msg41455
Много обсъждахме с него нещата, и той е сменил една камара неща включително и верига и тракането пак го има.