Автор Тема: Моля, препоръчайте модел нов Sportage  (Прочетена 16497 пъти)

vazmuten

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« -: Февруари 03, 2013, 03:37:13 pm »
Здравейте,
Моля препоръчайте кой двигател и каква скоростна кутия да си взема - карам колата не повече от 12 хил.км. / година, главно градско.
Все пак си мисля, че 4х4 е задължително, защото при тези  килограми през зимата сигурно няма да има измъкване в снега ако е само с предно. Иска ми се да мога с нея да изпреварвам на извън градско, нещо, което в момента с 1.6 Toyota Avensis 110кс. ми е изключително трудно в диапазона 80-120 км/ч.

Вариантите са:
Скоростна кутия: ръчна или автоматична (струва ли си автоматичната !?!)

Бензин:
1.6 135кс.          (37 хил.лв)
2.0 163кс. 4х4   (42.5 хил.лв ръчна / 45.5  хил.лв авт.)

Дизел:
1.7 115кс.        (41 хил.лв)
2.0 136кс. 4х4 (47 хил.лв ръчна / 50  хил.лв авт.)
2.0 184кс. 4х4 (49 хил.лв ръчна / 52  хил.лв авт.)

Е, разбира се имайте предвид и цената - коя си струва и коя не. За сега съм избрал 2.0 163кс. 4х4   за 42.5 хил.лв ръчна - достатъчна ли е за поставените условия?

Благодаря Ви предварително за съдействието.
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 03:55:01 pm от vazmuten »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2013, 03:55:16 pm »
Всички ще ти кажем различно. Ако не са ти проблем разход от около 12 - 13 градско бенз си вземи 2.0 бенз. Ако ще я караш предимно градско мисля, че и само с предно ще се оправиш. Колата има доста системи за сигурност, а и против боксуване. Относно изпреварванията ще ти кажа, че пинизите при всички бензинови и дизелови коли са на яве и тук. Бенза за да се набере добре сваляш предавка, дизела просто подаваш газ и си 6. Това е!
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 03:58:29 pm от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2013, 04:27:47 pm »
Така като гледам само си мислиш, че ти трябва 4Х4. :) Ако живееш на стръмно и непочиствано място, си трябва. Но тая зима не съм имал и минимален проблем с 1.6, като се има предвид, че излизам през стръмна и непочиствана рампа на гаража. Иначе и аз съм като теб - 10-15 хил. на година и само градско/магистрала.

Виж за последното ти условие може би няма да ти е много комфортно с 1.6. Имай предвид обаче, че големият бензин е по-спънат от малкия. Доста дилъри ще ти го кажат. От друга страна пък имаш 4Х4, което при каране в по-нетипични условия си е важно.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2013, 06:39:53 pm »
Въпреки че всички тук обичаме Sportage, ще трябва да ти препоръчам нещо друго, защото очакванията ти няма да бъдат оправдани.

Гошният ти пробег е прекалено малък, за да оправдае покупката на дизелов Sportage, а от друга страна искаш еластичност при изпреварване. Всички бензинови Sportage са атмосферни и при изпреварване трябва да сваляш една, или за предпочитане 2 предавки. На мен това ми доставя повече удоволствие от простото натискане на педала, но това е строго индивидуално.

Не се притеснявай от предното предаване в този сегмент. Това не са истински SUV. Тежат малко повече от нормални хечове. Моят Sportage е само 100кг. по-тежък от pro_cee'd.

И сега да ти препоръчам нещо. Даже две. Ако не бързаш, изчакай края на годината за новия Qashqai. Ще се предлага с 1.2 турбо бензин със 115 коня. Другата ми препоръка е фейслифтът на Yeti, което излиза по същото време - и без това си има много хубави турбо мотори - 1.2 и 1.4 TSI



BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2013, 07:21:19 pm »
Ако не е задължително да е Sportage, и си фен на бензиновите турбо- мотори виж опел Mokka. В cars.bg има няколко интерсни предложения.

vazmuten

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2013, 07:56:22 pm »
Въпреки че всички тук обичаме Sportage, ще трябва да ти препоръчам нещо друго, защото очакванията ти няма да бъдат оправдани.

Гошният ти пробег е прекалено малък, за да оправдае покупката на дизелов Sportage, а от друга страна искаш еластичност при изпреварване. Всички бензинови Sportage са атмосферни и при изпреварване трябва да сваляш една, или за предпочитане 2 предавки. На мен това ми доставя повече удоволствие от простото натискане на педала, но това е строго индивидуално.

Не се притеснявай от предното предаване в този сегмент. Това не са истински SUV. Тежат малко повече от нормални хечове. Моят Sportage е само 100кг. по-тежък от pro_cee'd.

И сега да ти препоръчам нещо. Даже две. Ако не бързаш, изчакай края на годината за новия Qashqai. Ще се предлага с 1.2 турбо бензин със 115 коня. Другата ми препоръка е фейслифтът на Yeti, което излиза по същото време - и без това си има много хубави турбо мотори - 1.2 и 1.4 TSI

Много благодаря за откровеното мнение ! Явно няма да е КИА. За съжаление Quashkai ми е нисък - висок съм и отзад ми опира главата, а Yeti и Mokka ми е много малко като размери.

Остават Honda CRV, Mitsibishi Outlander или Mazda CX-5, но там цените са съвсем други :(

Ако имаше с по-добър бензинов двигател ...
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 08:24:28 pm от vazmuten »

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2013, 08:20:21 pm »
Не бързай да се отказваш, защото Sportage предлага най-много за парите си. Просто иди да покараш, но задължително поискай да те пуснат на магистрала или извънградско.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2013, 09:12:31 pm »
Преди да взема моята за малко да мина на CRV. Обстоятелствата относно доставката ме бяха накарали да се замисля за CRV. Ходих на тест драйв и определно бях очарован от дизела им все пак няколко години наред бе избиран дизелов двигател на годината. Бях на косъм да мина на CRVто, но заради голямата отстъпка от Киата поизчаках и сега не съжалявам. Всичко зависи как ще се договориш с дилъра  ok.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2013, 09:21:46 pm »
Аз ако в момента щях да взимам, наистина щях да изчакам Кашкая сигурно. Разбира се ако приемем, че ще е на парите от преди фейслифта. На Маздата съм голям фен, но парите са други. Хондата и Тойотата не ме кефят като дизайн достатъчно, че и пари отгоре не малко... ASX е същият ценови клас и изглежда прилично, но така и не стигнах до него. Все пак по дизайн за мен Спортиджа ги бие всички и като сложиш най-добрата цена не остава много шанс за конкуренцията. Иначе и предпочитам да имаха турбо двигатели.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2013, 09:48:36 pm »
Карах ASX, но там единствено дизела имаше достатъчна мощност. За съжаление не ми хараса цената на първо място  :), както и start-stop системата. Дразни ме това постоянно пускане и спиране на двигателя. Не виждам смисъл от такива системи освен ако не е хибрид колата.

До каране на Qashqai не стигнах заради ужасното отношение на дилърката им.

За Sportage ако искаш ниски времена за доускорение, ти трябва големия двигател (дизел/бензин). Това автоматично значи и 4х4, защото вървят пакет. Дали ще е дизел/бензин ръчна/авт. зависи изцяло от личните предпочитания. Караш и преценяваш.

Личното ми мнение е, че Sportage-а предлага най-добро отношение цена/екстри, затова и се спрях на него.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2013, 09:53:26 pm »
какво точно си взе като модел ?

Аз съм с 2.0 CRDI 4х4. За мен това е по универсалният, който да става за града, а и извън него. Съотношение разход на гориво и динамика. Вече цената на колата е друго нещо, просто отиваш и поразпитваш има ли възможност за смъкване от цената и тн. А относно ASX и аз бях ходил да правя тест драйв на 1,8 дизела, но не ме впечатли спрямо кията, макар че се опита дилъра да изкара, че дизела на спортиджа бил помпа дюза  :). Разбира се му се изсмях, когато купувах моята доста тествах бях минал и през Йети 1,8 ТСИ, но разхода на гориво не ми хареса. Кията бе най-добрата алтернатива за времето си, а и беше топла топла излезнала като модел - визия и тн.
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 10:19:16 pm от Shadow »

asg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2013, 10:23:07 am »
Колеги, здравейте, аз имам подобна дилема. Тествах няколко автомобили, но все още не съм се спрял на следващия автомобил. Тествах и Спортидж 2.0 бензин автомат 4х4.

sugar4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
  • ex Sportage III EX - 1.6 GDI (откраднат)
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2013, 05:41:49 pm »
Чак се загледах горе на адрес бара, да не се намирам на друг форум... Явно тук доста хора не си харесват колите :)
Е аз не съм от тях. Като човек, който до сега е карал рено сценик (107 кс; 1350кг) мога да кажа, че съм супер доволен от Спортиджа с 1.6 бензинов двигател (135кс; 1350кг). Не съм очаквал да ходя на гонки с този автомобил и никой не би трябвало да го очаква.
Относно изпреварвания колегите вече споменаха - държиш ли я в обороти ще ускорява повече от адекватно.

До сега единствената "неадекватност" на малкия бензинов двигател я усетх на магистралата - при сериозно натоварен автомобил (автобокс със 5 чифта ски и 4 човека в купето оборудвани за ски) темпомата на 6та предавка ми посвали от сетнатите 120 км на един дълъг баир до към 105-110. Ясно, че при тези километри ако карам на 5та няма да има подобен ефект, но на мен ми харесва да карам икономично.

Колкото до модификациите - http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,1668.msg28129.html#msg28129 съм писал аз как избрах моята.
С 2 думи, за тази приятна цена получаваш уникално изглеждащ градски SUV с всякакви екстри. Забравяш за това дали са направили висок бордюра или легналия полицай, гледаш повечето трафик от по-височко и се наслаждаваш на тиха и стегната возия дори и по завои. Аз ходя по планини на ски и смятам, че предното предаване е достатъчно ако караш по пътищата.
Успех в избора и ако ти трябва демо пиши:)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2013, 12:29:50 am »
От къде пък си останал с впечатлението, че не си харесваме колите. Смятам, че всички им се кефим. Това, че си чешим езиците понякога е друго  8-)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2013, 01:20:35 am »
Даже напротив. Прекарах около година търсейки нещо по-хубаво от Sportage, ама истината е, че няма. Намерих де, ама на двойна цена - RR Evoque.
Така че също не приемам обвиненията. Знам, че са на шега :)