Автор Тема: Моля, препоръчайте модел нов Sportage  (Прочетена 16483 пъти)

niko24

  • Гост
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #15 -: Февруари 06, 2013, 09:47:41 am »
Здравейте,
Моля препоръчайте кой двигател и каква скоростна кутия да си взема - карам колата не повече от 12 хил.км. / година, главно градско.
Все пак си мисля, че 4х4 е задължително, защото при тези  килограми през зимата сигурно няма да има измъкване в снега ако е само с предно. Иска ми се да мога с нея да изпреварвам на извън градско, нещо, което в момента с 1.6 Toyota Avensis 110кс. ми е изключително трудно в диапазона 80-120 км/ч.

Вариантите са:
Скоростна кутия: ръчна или автоматична (струва ли си автоматичната !?!)

Бензин:
1.6 135кс.          (37 хил.лв)
2.0 163кс. 4х4   (42.5 хил.лв ръчна / 45.5  хил.лв авт.)

Дизел:
1.7 115кс.        (41 хил.лв)
2.0 136кс. 4х4 (47 хил.лв ръчна / 50  хил.лв авт.)
2.0 184кс. 4х4 (49 хил.лв ръчна / 52  хил.лв авт.)

Е, разбира се имайте предвид и цената - коя си струва и коя не. За сега съм избрал 2.0 163кс. 4х4   за 42.5 хил.лв ръчна - достатъчна ли е за поставените условия?

Благодаря Ви предварително за съдействието.

колега аз бих ти препоръчал да провериш Hyundai IX35 и Ssangyong Korando, в Корея Hyundai IX35, KIA Sportage и Ssangyong Korando са почти на една и съща цена, не знам в БГ как са, на мен най-много ми харесва Korando, по-висок е от Спортиджа, аз също съм висок и в Спортиджа главата почти ми опира в тавана, по-добър е за офроуд (миналата година спечели Northern European race - 7000 км от Северния полюс до Холандия) единственото което не ми харесва е, че има малко "дървен" интериор. а ако не е задължително да е 4х4 изчакай още малко да излезе новия KIA Carens, много добре изглежда и е пълен с екстри, не знам само каква ще му е цената в БГ :)

sugar4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
  • ex Sportage III EX - 1.6 GDI (откраднат)
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #16 -: Февруари 06, 2013, 03:07:04 pm »
Даже напротив. Прекарах около година търсейки нещо по-хубаво от Sportage, ама истината е, че няма. Намерих де, ама на двойна цена - RR Evoque.
Така че също не приемам обвиненията. Знам, че са на шега :)
Хех, точно ти отказа човека и го прати да търси други марки:
Въпреки че всички тук обичаме Sportage, ще трябва да ти препоръчам нещо друго, защото очакванията ти няма да бъдат оправдани.

И сега да ти препоръчам нещо. Даже две. Ако не бързаш, изчакай края на годината за новия Qashqai. Ще се предлага с 1.2 турбо бензин със 115 коня. Другата ми препоръка е фейслифтът на Yeti, което излиза по същото време - и без това си има много хубави турбо мотори - 1.2 и 1.4 TSI
Сега освен да обясниш кое от очакванията няма да му бъде оправдано и от коя модификация?
Според мен трябва по-отговорно да си "чешем езиците" когато става дума за избор на нов автомобил, защото хората, които питат приемат мненията ни за чиста монета. Скоро бях "от другата страна" и четях какви "проблеми" може да имам със Спортиджа. Сега имайки колата виждам, че повечето "опасения" са били напълно неоправдани.

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #17 -: Февруари 06, 2013, 03:23:36 pm »
IX35 е неоправдано по-скъпа от Спортидж в БГ. Базовият Спортидж може да се вземе за 31К, а IX35 e 40К, като и IX35 ще има значително по-малко екстри.

Korando-то не знам как върви, ама е значително по-грозна кола за значително повече пари и значително по-малко екстри.

Цена/качество - никаква конкуренция за Спортидж! Това показват и продажбите откакто е излязъл на пазара. Само бившият лидер Кашкай има някакъв шанс с данъчното облекчение за +2 и предстоящия фейслифт.

Иначе и аз ако имах излишни пари сигурно щях да карам Evoque или FX. ;)

niko24

  • Гост
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #18 -: Февруари 06, 2013, 03:55:55 pm »
IX35 е неоправдано по-скъпа от Спортидж в БГ. Базовият Спортидж може да се вземе за 31К, а IX35 e 40К, като и IX35 ще има значително по-малко екстри.

Korando-то не знам как върви, ама е значително по-грозна кола за значително повече пари и значително по-малко екстри.

Цена/качество - никаква конкуренция за Спортидж! Това показват и продажбите откакто е излязъл на пазара. Само бившият лидер Кашкай има някакъв шанс с данъчното облекчение за +2 и предстоящия фейслифт.

Иначе и аз ако имах излишни пари сигурно щях да карам Evoque или FX. ;)

да и аз това съм забелязал че Хюндай е много по-скъп в Европа в сравнение с Корея, например в Корея IX35 с всички екстри е малко по-евтин от Спортидж с всички екстри, да не говорим че големите джипове в Корея са почти 2 пъти по евтини отколкото в Европа.
за Корандото и аз казах че е малко дървено вътре, но като цяло на мен лично ми харесва.
иначе и аз ако имах излишни пари бих си взел Volvo XC60 :)



Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2013, 05:12:50 pm »
Цитат
Хех, точно ти отказа човека и го прати да търси други марки:
Въпреки че всички тук обичаме Sportage, ще трябва да ти препоръчам нещо друго, защото очакванията ти няма да бъдат оправдани.

И сега да ти препоръчам нещо. Даже две. Ако не бързаш, изчакай края на годината за новия Qashqai. Ще се предлага с 1.2 турбо бензин със 115 коня. Другата ми препоръка е фейслифтът на Yeti, което излиза по същото време - и без това си има много хубави турбо мотори - 1.2 и 1.4 TSI
Сега освен да обясниш кое от очакванията няма да му бъде оправдано и от коя модификация?
Според мен трябва по-отговорно да си "чешем езиците" когато става дума за избор на нов автомобил, защото хората, които питат приемат мненията ни за чиста монета. Скоро бях "от другата страна" и четях какви "проблеми" може да имам със Спортиджа. Сега имайки колата виждам, че повечето "опасения" са били напълно неоправдани.

Достатъчно добре съм се аргументирал и когато си слагам името под дадена публикация никога не е напразно. Нямам предразсъдъци относно марки. Тествал съм всичко в сегмента и мога да давам обективно мнение.
Авторът на темата иска in-gear acceleration или демараж. С атмосферен бензин няма да го има освен ако не е с голям обем и много цилиндри. Ето защо му препоръчвам други опции. Аз обичам да карам динамично и затова малкият бензин на Sportage e най-добрият избор за мен дори и при годишния ми пробег от 30000км

sugar4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
  • ex Sportage III EX - 1.6 GDI (откраднат)
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #20 -: Февруари 06, 2013, 05:28:57 pm »
Аз те разбрах правилно и първия път, но питащия се отказа от KIA Sportage с втория си пост. Дано влезне трети път на тоя форум, че да види и следващите ти постове и да те послуша. ;D

vazmuten

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2013, 12:07:50 pm »
Аз те разбрах правилно и първия път, но питащия се отказа от KIA Sportage с втория си пост. Дано влезне трети път на тоя форум, че да види и следващите ти постове и да те послуша. ;D

Е, аз не се отказвам толкова лесно.
Понеже сега карам Авенсис-безин 1.6 110 к.с. и ми е ниска и страшно мудна съм решил новата  кола да не е по-малко от 150к.с. и от 0-100 да дига до към 10 сек. От Спортиджа единствената, която отговаря е "2,0D 16V CRDi HPE 4WD", а там цената отива към 48 000 и се замислям дали да не жертвам височината и да не взема нова шкода супърб, 2-3 годишно BMW 3-ка, Ауди 4-ка или Pasat ?
Отделно се оказа, че за такава сума ще трябва да почакам още поне 1 година за да си я позволя, а и не е зле да се умери някоя промоция при която свалят към 15000 от цената - пример е старата промоция на Outlander-a.
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 12:33:04 pm от vazmuten »

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2013, 05:31:16 pm »
Една от моите опции беше Superb комби с пакет за лоши пътища. Клиренсът се вдига до 168mm и има предпазни кори отдолу. За съжаление обаче не го предлагат за 1.4 TSI, от който се интересувах.

При малкия пробег обаче не е оправдано да даваш пари за дизел. Обади се до КМБ за тест на 2.0 и 1.6 бензин. Току виж малкият бензин вземе да ти хареса като на мене :)

vazmuten

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2013, 07:47:22 pm »
Една от моите опции беше Superb комби с пакет за лоши пътища. Клиренсът се вдига до 168mm и има предпазни кори отдолу. За съжаление обаче не го предлагат за 1.4 TSI, от който се интересувах.

При малкия пробег обаче не е оправдано да даваш пари за дизел. Обади се до КМБ за тест на 2.0 и 1.6 бензин. Току виж малкият бензин вземе да ти хареса като на мене :)
Само да питам защо всички препоръчват малкия бензин - големия е при 4х4, но не му достига мощност да я задвижи пъргаво ли ?

oz general

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2013, 08:24:24 pm »
Честно казано, не съм пробвал малкия бензин тъй като държах да си имам 4х4 ... ходя по язовири лятото, а за през зимата ... е в нашия град са няколко дни в годината, когато ти трябва 4х4, но пък в тия дни като го имаш си е друго  8-)

Честно казано бях малко разочарован от 136hp дизела при тест драйва. Доста по-муден ми се стори от пежото 307 110к.с. което карах тогава.
Бензинката 2.0 също не е кой знае колко пъргава, но пък този клас автомобили са за по-друг тип изживявания според мен, а и това, че исках колата да е автоматик вече съвсем оформи решението.
Моя избор бе повлиян и от това, че ми беше писнало от скапания дизел в БГ(не че бензина и газта са ни цвете) и проблемите които имах с дизеловите автомобили заради това. Реших, че бензинов мотор с газово е добър вариант - цената на автомобила + 2200 лв за газовото е по-малко от цената на дизеловия, техн. обслужване е също, а и разхода на гориво в парично изражение също е по-малко

Успех в покупката и да се похвалиш!  ;D

Най-важното е, че каквото и да купиш ще е ново и емоцията си е неповторима!

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2013, 10:39:35 pm »
Еее колега къде го сравняваш с Пежо 307 дизел. Нито е на килограмите му нито е 4х4 пежото. Правил съм теста с 136к Пежо и моята - Пежото ме издуха. Много по- пъргаво е, няма спор, но това са коли от различни класове  :-*
« Последна редакция: Февруари 10, 2013, 10:44:28 pm от Shadow »

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2013, 10:45:34 pm »
Само да питам защо всички препоръчват малкия бензин - големия е при 4х4, но не му достига мощност да я задвижи пъргаво ли ?
Това се коментира и продажбите го потвърждават. Все пак си е вариант при необходимост от 4Х4 и нетърпимост към дизел. Не вярвам да е толкова по-зле от малкия двигател.

oz general

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2013, 12:59:08 pm »
Еее колега къде го сравняваш с Пежо 307 дизел. Нито е на килограмите му нито е 4х4 пежото. Правил съм теста с 136к Пежо и моята - Пежото ме издуха. Много по- пъргаво е, няма спор, но това са коли от различни класове  :-*

Абсолютно си прав разбира се, но очаквах тези малка разлика в конете малко да компенсират различния клас на автомобилите ама нейсе  :)

Все пак както писах и аз, spоrtage  е за по-друг тип изживяване. Не е за състезания, но и според мен всеки който се заглежда по този клас автомобили не му е това приоритета.

nikchov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • KIA Sportage 4 1,7 CRDI Eco Dynamic EX
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2013, 07:58:20 pm »
Здравейте съфорумци!
От днес и аз съм член на Вашия форум,а надявам се скоро и собственик на, мисля че ще се съгласите с мен този красавец на Киа-Спортийдж.Искам да се извиня на колегата старирал тази тема,че ще я използвам но не намерих друга по-подходяща.Аз си поръчах бензиновия 1.6 ЕХ модел и се надявам,че съм направил добър избор.Първоначално се бях спрял на новото Рио-1.4 бенз. ТХ ниво(тук в Естония е с цена 15 190 евро) но" семейния съвет" решихме,че след "Ксара Пикасо" е по -добре да се качим  в Спортийджа.Съжалявам обаче ,че не проверих първо как стоят нещата тук. Ходих при дилър на Киа тук и обещаха да ми изпратят оферта,но след като реших да взема Спортийдж не изчаках отговора им и си пуснах поръчка в БГ.Оказа се обаче ,че тук в Естония нямат данък МПС,както и данък згради .За това ,че нямат винетки разбрах още с идането ми преди 15  месеца.А офертата ,която получих за Рио-то бе ....като отстъпка в % -поемат регистрацията, оборудване"кат"(295 евро ),плюс 200 евро металик!!!Та за това ме е яд ама......!Дано поне изборът ми на марка и модел е добър.
« Последна редакция: Февруари 27, 2013, 05:16:36 pm от nikchov »

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Моля, препоръчайте модел нов Sportage
« Отговор #29 -: Април 25, 2013, 02:36:29 pm »

http://www.kia-forums.com/3g-2011-sportage/72809-2011-sx-vs-2012-sx-sound.html

Това е интересно...има ли подобни разлика и в европейските модели? Мнения и опит ?