Автор Тема: Покупка на лизинг  (Прочетена 16091 пъти)

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Покупка на лизинг
« -: Октомври 04, 2008, 06:55:26 pm »
Здравейте!
Почти съм капарирал един Ceed. Интересува ме, някой знае ли дали Киа работят и с други лизингови компании освен BL Leasing.
Поздрави  ;D

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2008, 08:26:09 pm »
До колкото знам, те лично не работят. (не им е изгодно май).
Но нищо не ти пречи да се обърнеш към други лизингови компании и банки и да видиш какво ще ти предложат.
След това се прави тристранен протокол.
Моят съвет да си вземеш 3-4 оферти от различни лизингови дружества и да си прецениш коя ще ти бъде най-изгодна.
Всяка една си има "+" и "-". (обслужвания кредит, лихви, наказателни и т.н.)
Поздрави!
 hi
П.С.
Немога да ти дам някакви примери или подобни, защото не съм запознат.
Love is suicide!

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2008, 09:55:18 pm »
Работят с всички. Аз поне незнам да имат чак такива претенции, че да отказват сделка. Аз лично избрах Уникредит Лизинг. После чак отидох до КИА. Май само споменаха - ама това дилъра в Бургас - че не се разбират с EFG (или нещо такова).
Аз мисля, че не могат да откажат щото те все пак искат да продават коли ...
По принцип аз си направих сметката така: гледам колко струва колата, събрах всички вноски и видях колко ще върна горница и така сравних офертите. Иначе те баламосват с разни проценти, годишно оскъпяване, такси и прочие ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2008, 10:58:10 pm »
дам,ама лихвите по кредитите скачат :-*

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #4 -: Октомври 04, 2008, 11:48:51 pm »
дам,ама лихвите по кредитите скачат :-*
Наистина лихвите скачат ... а и тенденцията не е кой знае колко розова ... но ...
Иначе определно ще се опитам да направя лизинга другаде, защото предложението на BL Leasing, което в Киа ми дадоха, не ми изглежда много добро. За сравнение в Уникредит лизинг ( по калкулатора в сайта им ) годишно оскъпяване 3.66 срещу 5.15 на BL Leazing.  :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2008, 10:20:32 am »
ми глей сеа,взимаш на лизинг и те цакат отвсякъде.Някой скоро тук си изплати колата преди да му е изтекъл лизинга.Сега май вече почва да разбира предимствата на това кешово плащане.Каското ти е в пъти по-ефтино и т. н.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #6 -: Октомври 05, 2008, 07:16:13 pm »
ми глей сеа,взимаш на лизинг и те цакат отвсякъде.Някой скоро тук си изплати колата преди да му е изтекъл лизинга.Сега май вече почва да разбира предимствата на това кешово плащане.Каското ти е в пъти по-ефтино и т. н.

Ти нали се сещаш защо хората си купуват коли на лизинг. А това за цакането не е точно така. Недей слага всички лизингодатели под един знаменател. Възможности много има, просто хората трябва да се информират повечко по тази тема, а колко го правят е отделен въпрос.

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #7 -: Октомври 05, 2008, 10:15:59 pm »
дам,ама лихвите по кредитите скачат :-*
Наистина лихвите скачат ... а и тенденцията не е кой знае колко розова ... но ...
Иначе определно ще се опитам да направя лизинга другаде, защото предложението на BL Leasing, което в Киа ми дадоха, не ми изглежда много добро. За сравнение в Уникредит лизинг ( по калкулатора в сайта им ) годишно оскъпяване 3.66 срещу 5.15 на BL Leazing.  :o
Информацията в нета е почти винаги грешна или най-малкото стара. Просто трябва да си направиш труда да обиколиш тук-таме.
А по отношение на застраховките, ако си ги правиш лично никога неможе да изкараш такава цена като на лизинговата компания.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #8 -: Октомври 05, 2008, 11:38:52 pm »
За Лизинга на КИА си прав - по-скъп е, но има някои предимства:при застрахователни събития я караш при тях и има ден в който застрахователния агент прави огледи и след това процедурата е улеснена. Другото е че имаш възможност за обратно изкупуване + покупка на нова. Трябва да спомена че не съм клиент на техния лизинг, но това ми бе обяснено при покупката.

Относно другите лизинги - няма проблем да я купиш с тяхно съдействие. Оскъпяването е различно (трябва да се пазариш ...) но около 3.5% (сумираш всички плащания и ги сравняваш със сумата която си взел) ми се струва напълно възможно.

Според мен ъществуват 2 риска при всички лизинги:
-Валутен (промяна на курса на еврото), тъй като масово са в евро.
-Повишаване на Лихвения процент- много е вероятно с оглед на финансовата криза разтресла европа ( повечето са спрямо Euribor).

Относно процентите за каско не мисля, че е особено предимство. Лизингодателите са си направили застрахователни брокери и нямат интерес да отбиват от цената. Предимството по-скоро е при проблем застрахователите не правят спънки и всичко минава по-оперативно. Иначе мисля, че 4.5 за каско на нова кола е постижимо за всеки дори без да се влиза в пазарлъци.

Успех с покупката !
« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 07:44:29 pm от ndg »

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2008, 09:30:57 am »
За каското, лизингодателите имат договорени отношения с различни брокерски компании които да им застраховат колите и лизингополучателя може да си избира къде да се зстрахова автомобила от застрахователите с които работят тези брокери. Аз като получавах колата имах доста голям избор от застрахователни компании. За това се информирайте предварително по този въпрос !!!

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2008, 09:59:11 am »
Здравейте!
Почти съм капарирал един Ceed. Интересува ме, някой знае ли дали Киа работят и с други лизингови компании освен BL Leasing.
Поздрави  ;D

дай ми цена на автомобила,с колко първоначална,застраховател предпочитания, каското да бъде ли разсрочено,,,,,,, и ще ти пратя лизингови схеми на Райфайзен и Интерлийз  write

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #11 -: Октомври 06, 2008, 11:02:43 am »
дай ми цена на автомобила,с колко първоначална,застраховател предпочитания, каското да бъде ли разсрочено,,,,,,, и ще ти пратя лизингови схеми на Райфайзен и Интерлийз  write
Благодаря ти!  ;D
Пратих ти лично съобщение с данните.

lusi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2008, 11:46:40 am »
Здравейте, аз също искам да си взема seed на лизинг, но договора с city leasing не ми харесва. Помогнете ми с информация, моля. Предварително благодаря!

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2008, 12:15:39 pm »
Здравейте, аз също искам да си взема seed на лизинг, но договора с city leasing не ми харесва. Помогнете ми с информация, моля. Предварително благодаря!
Здравей!
Преди 20-тина дни, след сравняване на 4-5 предложения от различни лизингови компании ( BL лизинг, уникредит, райфайзен, ... ) най изгодна като оскъпяване и първоначални разходи се оказа офертата на Райфайзен лизинг. В крайна сметка обаче ... си я платих кеш колата  :)
Не зная обаче за тези 20-тина дни дали не са променили условията компаниите ( с оглед на "глобалната финансова криза" ), така че най добре звънни на няколко и им поискай да ти пратят оферти.
Успех!

lusi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Покупка на лизинг
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2008, 12:22:53 pm »
Здравейте, аз също искам да си взема seed на лизинг, но договора с city leasing не ми харесва. Помогнете ми с информация, моля. Предварително благодаря!
Здравей!
Преди 20-тина дни, след сравняване на 4-5 предложения от различни лизингови компании ( BL лизинг, уникредит, райфайзен, ... ) най изгодна като оскъпяване и първоначални разходи се оказа офертата на Райфайзен лизинг. В крайна сметка обаче ... си я платих кеш колата  :)
Не зная обаче за тези 20-тина дни дали не са променили условията компаниите ( с оглед на "глобалната финансова криза" ), така че най добре звънни на няколко и им поискай да ти пратят оферти.
Успех!
Благодаря!