Автор Тема: климатик  (Прочетена 9600 пъти)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: климатик
« Отговор #15 -: Юни 08, 2012, 02:59:32 pm »
имам следния проблем-когато включа климатроника и го сложа на 14 градуса а вътре е напекло и като се влезе може и удар да получиш от топло карам колата и чакам 1-2 минути климатикът все пак да влезе в режим и духа слабо студен въздух.на жената нейната кола е пежо 406 и като му се зададе темп.14-15 градуса въздуха който излиза е доста по-студен и дори на профилактиката като ходихме го мереха със термометър и излизаше 8-9 градуса студен въздух и колата ставаше хладилник за отрицателно време   yahoo а на сиид-а не може да направи толкова мерих го днес 13-15.днес - утре ще го измеря със същия термометър и на пежото пак за да видя колко ще показва и каква е разликата сега.и ще помоля някой ако може да измери температурата с термометър за външна като бодне сондата във въздуховода  5-6 см. наътре да бодържи и да каже какво дава при негона охлаждане естествено.аз пробвах на място и на 2500 оборота държах и тогава ми показа най ниска температура.предварително благодаря
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: климатик
« Отговор #16 -: Юни 08, 2012, 03:55:16 pm »
Миналата година ми се стори че климатика не охлажда както преди. Измерихме студения въздух и температура бе 13-14 градуса. След допълване с фреон падна на 9-10. Допълването беше малко 20% някъде.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: климатик
« Отговор #17 -: Юни 08, 2012, 04:08:41 pm »
Неефективната работа на климатика се дължи в повечето случаи или на намалено  , или на увеличено количество фреон в системата.
На последното Т.О. ми проверяваха климатика , че нещо не духаше достатъчно студено - очакваше се , че фреона е малко - оказа се точно обратното , че е 120 или 220 ml повече от необходимото...
Уредът си направи профилактиката , остави фреон колкото е необходимо и сега в колата си духа студено както трябва...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: климатик
« Отговор #18 -: Юни 08, 2012, 07:27:32 pm »
Неефективната работа на климатика се дължи в повечето случаи или на намалено  , или на увеличено количество фреон в системата.
На последното Т.О. ми проверяваха климатика , че нещо не духаше достатъчно студено - очакваше се , че фреона е малко - оказа се точно обратното , че е 120 или 220 ml повече от необходимото...
Уредът си направи профилактиката , остави фреон колкото е необходимо и сега в колата си духа студено както трябва...

Жоро, къде прави профилактиката?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: климатик
« Отговор #19 -: Юни 09, 2012, 08:28:02 am »
днес пак ще го меря пак колко духа студено щото вчера не се съобразих че колата бе нагрята и въздуховодите бяха Африка и не може да ги охлади. rofl сега ще го оставя да поработи  около 15-20 мин. да си позагрее колата и тогава на макс степените за духане и темп. на минимум.ще кажа какво е станало по-късно.ще го пробвам на външен и вътрешен въздух за да видя има ли разлика.
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: климатик
« Отговор #20 -: Юни 09, 2012, 10:50:56 pm »
замерих климатика и на място показваше около плюс 8-9 градуса.реших да тръгна и в движение да го засека естествено каране на обороти и  не се изключва от скорост  стигна 5-6.е те това като го видях направо паднах.слагам си една поставка за чаша на въздуховода и слагам кена с бирата за плажа. yahoo ;D .тия дни ще продължа да го тествам за да видя в жегите за по-дълго време и на по слаба степен на духане колко ще е температурата
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: климатик
« Отговор #21 -: Юни 10, 2012, 05:20:04 pm »
"....Жоро, къде прави профилактиката?..."
Правих я извън София , в едно представителство на КМБ на около 120 км от София , около Пловдив.... Сещай се... :)
Като бях на около 34 - 36 000 км ми правиха преглед в друг сервиз и явно там са препълнили системата. Сега след нормализирането на количеството - хладното си се усеща... ;D

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: климатик
« Отговор #22 -: Юни 04, 2014, 03:25:33 pm »
Да поизтупаме темата от прахта :)
Някой скоро правил ли си е профилактика и обслужване на климатичната система извън сервиз на Кия?