Автор Тема: Монтаж на GPS  (Прочетена 6442 пъти)

SW1.6CVVT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Монтаж на GPS
« -: Октомври 09, 2008, 07:06:09 pm »
Здравеите на всички

Когато си поръчвах моят See'd SW го поръчах без навигация защото не ми хареса много как работи/колата от Тест- Драива беше с оригинална навигация на KIA/
Сега мисля че трябваше да си поръчам защото е доста удобно помагало особенно ако си на чуждо място.Така или иначе варианта е да монтирам допълнително.Сппрял съм се на мобилните варианти кото GARMIN защтото софтуера им е доста добър а и имат подробни карти на BG и Europe.Някои знаели как могат да се монтират върху таблото така че да не загрузяват интериора и ако има някакви снимки да ги покаже.Разбира ако някои има по добра идея да я сподели.Разбирам че в Шумен се добавят подобни неща/четох по долу за Парктроник/добавят ли и GPS навигации.Интересува ме също и парктроник но без дисплеи


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #1 -: Октомври 09, 2008, 08:58:13 pm »
човече,недей взима Гармин устройство бре.Дебело е като цена а картите са постни.

Вземи си нещо с виндоус мобиле добре е 6.0 нагоре,меткаш Igo8 има даже и ти казва къде има камери(радари на КАТ) и други шукариики.Всичко се ъпдейтва седмично (специално за камерите) и не е толкова скъпо.Освен това можеш да си го ползваш и като телефон. Аве най-добре виж http://www.i-go.com/en/news/index.php?aid=110 ако реши за него,ще ти дам линка който е с ъпдейтите на камерите music и останалото :)
Ама гармин,недей взима 8-)

малко да те подразня music



и картинка с която може да ти се зарежда music

или пък
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 09:14:17 pm от lilostich »

SW1.6CVVT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2008, 12:35:02 pm »
Здрасти lilostich

Рагледах линка но не виждам да има покритие в BG или не гледам кадето трябва погледнах и Updates
Относно Garmin можеби си прав за качеството на картите аз просто търся опция как да си добавя GPS  но не на стъклото защото ми е грозно да висят жици тъи като батерията държи 3-4 часа мах а такъв заедно с Audio-панела е доста скъп това бе и причината да откажа и оригиналния на KIA.
Гледам за нещо малко компактно монтирано върху таблото което да не стои грозно и да работи добре т.е да има  що- годе подробни карти и от къде да се ъпдеитват а гледам по форумите че това е възможно но знаешли всеки си хвали стоката.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2008, 12:44:15 pm »
аааа,нехваля нищо.Патил съм с Гармин !
За него вече също излезнаха камерите на КАТ,ама няма толкова много обожатели които да ъпдейтват новите!
Незнам как да ти обясня че може да си го монтираш ако иска и на тавана това,ама ти си знаеш.Къде има толкова много кабели освен този за запалката незнам krivogled

Стойките на всичките са удобни  практични !

И за покритието :) трябва ти спътник,а те са доста вече :) не ти трябва друго :)

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2008, 09:59:41 am »
iGo е супер най-дъбестичният софтуер!!!
Гласувам с две ръце ;D и още нещо  yahoo за него

Няма друга такава карта на България и на големите градове!!!

ASUS P535 - всичко в едно - GPS, PocketPC, органайзер и телефон.
Тъпчеш го с какъвто софтуер искаш и най-важното е че всичко работи!!!
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 02:55:48 pm »
Даже този ASUS P535 си върви със стойка и зарядно за кола, само дето малко зор се слага стойката заради полегатото предно стъкло и кабела минава през CD-то но това са бели кахъри  :-*

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
GARMIN ECOROUTE HD
« Отговор #6 -: Май 20, 2014, 09:43:18 pm »
Здравейте колеги,
реших да напиша в тази тема, тъй като въпросът ми е отчасти свързан с Гармин.
Наскоро открих устройството на гармин Eco Route HD, и също открих че на сийда под волана се намира и буксата,може да проверите и вашите сийдове, за инсталиране на това устройство, което играе ролята на компютър за диагностика на автомобила, из нета има достатъчно инфо за устройството.
Идеята ми е някой ползвал ли е , или виждал ли е, тъй като в сайта за поддръжка на гармин казват че е тестван на РИО, но не и на сийд,и не дават гаранция че ще чете от сензорите на колата, а не мога да открия по магазините за да го тествам на место, а само по поръчка. цената е около 200 лв.
ами ако някой не виждал как работи или знае малко повече ще се радвам да сподели мнение

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #7 -: Май 21, 2014, 09:50:06 am »
Мислех да си вземам и аз, но се отказах. В крайна сметка по изгодно е да си вземеш устройство на базата на ELM327 bluetooth и да си го вършеш към тела. Мисля, че повече ифо ще ти изкара от Гармина а и ще можеш да си триеш грешките.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #8 -: Май 21, 2014, 10:18:18 am »
Каквото и външно устройство да си вземете,ще е по-добре от фабрично вградено.Поне при киа,а и не само.
Всички фабрични навигации са...как да кажа.Тегаво е както с ъпдейтите,така и с подръжката им.
Единствен + е,че е вградено.
Примерно ако погледнете в продавалника,едно хубаво нуви255W,има по 100-на лева.
Китайчета можете да си поръчате под 100лв.На тях си слагате по избор

Lambrev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #9 -: Май 21, 2014, 07:35:14 pm »
Shadow мерси за съвета, аз също някак мисля за сега да стопирам, не ми се дават 200 кинта, при положение че не знам дали ще тръгне, ще проверя тези за които ти говориш.
А и още нещо, забелязал ли  е някой от вас, че когато има изход 12В и за запалката, т.е. два изхода на самото табло, то запалката работи, но когато включиш зарядно за телефон или ГПС-а не тръгва, явно токът в запалката е различен, или това е само при мен?

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #10 -: Май 22, 2014, 08:50:38 am »
Shadow мерси за съвета, аз също някак мисля за сега да стопирам, не ми се дават 200 кинта, при положение че не знам дали ще тръгне, ще проверя тези за които ти говориш.
А и още нещо, забелязал ли  е някой от вас, че когато има изход 12В и за запалката, т.е. два изхода на самото табло, то запалката работи, но когато включиш зарядно за телефон или ГПС-а не тръгва, явно токът в запалката е различен, или това е само при мен?
Честно казано колега не знам какво предствалява изход 12В "и за запалкат". Аз имам два изхода тип за запалка в Спортижа и един в Риото на всички си работи телефон или навигация без никакви пробелми. Готиното при тях е, че спират да подават захранване при гасене на колата. При New Beetle примерно не е така, а изхода от запалката си работи постоянно и е малко дразнещо.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #11 -: Май 22, 2014, 10:01:38 am »
При мен в Сийд-а , освен запалка , допълнително имам един изход за 12В под пепелника и един изход 12В в багажника. Чудно ми е как при изгасен двигател липсва захранване в тези изводи - при мен си има и дори единия (в багажника) го ползвам 24ч в денонощието. Там съм си включил камерата , която ми е на предното стъкло и тя си получава захранване непрекъснато.
А защо да е хубаво , че няма захранване при изключен двигател ? Ето - при мен камерата си работи и даже и вечер пред блока си записва (ако аз искам)...
И от друга страна - ако ми трябват 12В на къмпинг или в планината - защо трябва колата да работи ?
Дали нямате някаква повреда ???...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #12 -: Май 22, 2014, 10:34:45 am »
Проблема е, че не ти гасне навигацията сама. Трябва всеки път да и вадиш захранването от гнездото на запалката.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #13 -: Май 22, 2014, 10:57:43 am »
Потвърждавам и моя спортидж е така - има 12В само на контакт. И на мен ми е удобно така, защото навигацията спира сама и няма нужда да вадя кабела всеки път. Само завиждам на Шадоу за двете гнезда отпред, при мен е едно заради копчето за изключване на пищенето на парктроника.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Монтаж на GPS
« Отговор #14 -: Май 22, 2014, 12:52:43 pm »
Потвърждавам и моя спортидж е така - има 12В само на контакт. И на мен ми е удобно така, защото навигацията спира сама и няма нужда да вадя кабела всеки път. Само завиждам на Шадоу за двете гнезда отпред, при мен е едно заради копчето за изключване на пищенето на парктроника.

Е колега и аз съм с парктроник. Аз сам си го слагах и съм много доволен - http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BA+07B. Сензорчетата съм ги монтирал на плаката на задния номер. Иначе за преден парктроник нямам нужда. До сега не съм имал проблеми.