Автор Тема: 3 проблема със KIA SPORTAGE  (Прочетена 7266 пъти)

dogydog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
3 проблема със KIA SPORTAGE
« -: Януари 15, 2013, 01:05:08 pm »
Здравейте колеги, имам 3 проблема с киата 2000г.
1.Задна лява врата не ще да се отвори нито отвън нито от вътре как мога да смъкна кората на вратата ?
2.Трябва да сменя целия механизъм на ел.прозореца, имам наличен механизъм въпроса ми е как се сваля кората на вратата и лесно ли се подменя целия механизъм някакви чалъми имали ?
3.Съединителя отделя най-отдолу не дава да пуснеш педала и потегля, това значели, че съединителя е за смяна или трябва да се регулира ?
Благодаря ви предварително  ;D

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: 3 проблема със KIA SPORTAGE
« Отговор #1 -: Януари 15, 2013, 02:35:35 pm »
Добре дошъл във форума !!!
1. Първо отвори задна дясна врата и виж дали някъде има допълнителен механизъм (on-off) с копче - ако има такова (обикновено е на вратата , към калника) го премести в другото положение в което е сега. И отиди на авто ключар да ти отвори вратата - не е трудно , но си трябват специфични инструменти. За кората на вратата - трябва някъде да има по дружките и джобовете на вратата явни или скрити болтове - разгледай подробно , без да бързаш и действай.
2. Не съм сменял механизъм и не мога да съм ти полезен тук...
3.За съединителя мислиш в правилна посока. Мисля си , че при тези коли не се регулира съединителя - купи си нов (за предпочитане е пълен комплект) и бягай при някой майстор да ти го смени. Ако не си монтьор и нямаш гараж - по-добре се откажи от самостоятелна подмяна.
Успех !

dogydog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: 3 проблема със KIA SPORTAGE
« Отговор #2 -: Януари 19, 2013, 07:51:04 pm »
Колеги смъкнах кората на задна лява врата докато е затворена и отстраних проблема с отварянето вече всичко е ок само че не мога да сложа кората на вратата  :) кажете някои чалъм как да сложа кората обратно как да изкривя уплътнителя  на прозореца за да нанижа кората от горната част  sorry И друго което искам да ви попитам че за пръв път карам джип и нормално ли е да подхвърля задницата при неравности има ли стабилизираща щанга тази киа или някакви тампони от които може да замята тази задница  krivogled

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: 3 проблема със KIA SPORTAGE
« Отговор #3 -: Януари 20, 2013, 09:23:06 am »
Сигурно имаш нещо износено било тампони , амортисьори по задното окачване. При мен го няма това подскачане за което говориш . Така че отиди в сервиз вдигнете я на подемник и огледайте всичко.

dogydog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: 3 проблема със KIA SPORTAGE
« Отговор #4 -: Януари 20, 2013, 11:37:42 am »
А кората на вратата как да я сложа някои чалъм за закачането от към горната страна където е уплътнителя на прозореца как да я нанижа някои чалъм или как се вади уплътнителя на прозореца и как се поставя  8-)

bobo77

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: 3 проблема със KIA SPORTAGE
« Отговор #5 -: Март 21, 2013, 05:36:52 pm »
Махах кората на предната врата. Уплътнителя на прозореца се маха първи той е отделно от кората, маха се като се издърпва нагоре. Респективно се слага последен по обратния ред.
KIA Sportage 2000 2.0 16v 128hp