Автор Тема: Примигване на светлини след стартиране на двигател?  (Прочетена 11337 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
На Николайчо

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
"Специалистите" в сервиза как мерят зарядното напрежение? Ако мерят на клемите на акумулатора да вземат да пробват да премерят и на клемата на алтернатора. Възможно е да има лоши контакти по кабела алтернатор<->акумулаотор или лоша маса. Тоест реално алтернатора да си прави напрежение, но да има контактни загуби. Другото което може да погледнат са пръстените на ротора на алтернатора в които контактуват четките. Ако пръстените са се изкопали е все тая колко големи четки ще сложат.

Ама тези неща "специалистите" трябва да си ги знаят!

ivanpetelov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Ама разбираш ли, че тук не говорим за търсене на проблем. Аз даже се очудих, че смениха регулатор и четки. Те за алтернатора въобще нямат съмнение, че не е наред, просто са решили че заради регулатора е било мигането. Нали Ви казвам, че даже на документ ми ги написаха тия стойности като нормални. В протокола са ми написали, че са почистили масите. Също така ми препоръчват нов акумолатор, въпреки че като пробвахме с новия, положението си беше същото.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1323
  • KIA Sportage III - D4HA
Аз смятам, че премигвнето (тоест усилването) на фаровете е нормално, когато се изключи съпътстващото подгряване, защото се предполага, че това подгряване е само за няколко минути и затова алтернатора не е сметнат да можеш да караш непрекъснато с пуснати свещи (и по-точно едва ли алтернаторът може да компенсира този товар на празен ход - ниски обороти). Ако не се лъжа една свещ консумира от порядъка на 8-12 ампера, умножи го по 4 - получава се доста сериозен товар.

Това обаче, че имаш заряд от 13.5 волта при спряно греене и пуснати всички консуматори си е проблем, на който трябва да обърнат внимание от сервиза. Интересно ще е какво ще ти отговорят от КИА Европа (или където си писал).

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
С премигването на фаровете съм го видял и аз този ефект, забелязвал съм го зимата, при студена кола, паля - всичко нормално, тръгвам - и при смяната на скоростите започват да ми премигват фаровете за известно време (около 5мин след потегляне) и като позагрее автомобила и ефекта изчезва.
за осветлението в купето не съм гледал, защото не го ползвам по време на движение.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT