Автор Тема: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви  (Прочетена 13092 пъти)

stenlimen2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« -: Април 02, 2013, 09:13:02 pm »
Приятели, започвам нова тема,тъй като всички обсъждания досега се въртят около старата версия на модела.Тъй като от две седмици съм "горд собственик на новия CEED"/всъщност жена ми/,мисля, че би било добре да споделим впечатления от новия автомобил.Какво ви харесва, кое не ви удовлетворява и т.н.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #1 -: Април 02, 2013, 11:16:03 pm »
Добре дошъл във форума и честита придобивка !!!
Днес карах от НДК до Лъвов мост зад/пред/в страни до един чисто нов ПРО Сий'д (оранжево/кафяв) crdi....
Ммммм - ма той много хубав , особено отзад...
Ама наистина много ме впечатли !!!
Не съм пробвал колата лично , но поне от вида й личи , че вече има традиция това да е една наистина впечатляваща кола...
Ела на някоя от срещите да я поразгледаме (колата , де) и от вътре , и от вън...
Успех с новата кола !!!

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #2 -: Април 03, 2013, 01:17:15 pm »
Честито !!! И хиляди безаварийни километри. Аз съм с новия Ceed 1,6 GDI LX от декември 2012г.,досега съм навъртял около 4 200км.,проблеми никакви. Колата е прекрасна. Още не мога да и се нарадвам  ;D Единственото ,което не ми харесва е това,че е малко мудничка за 135к.с. или просто още не се е разработил двигателя.
Преди това имах старият Ceed 1,6 бензин 126к.с. и сякаш беше с една идея по-пъргава.

Силно се надявам да са отстранили така наречените "детски болести" от предходното поколение и да не посещаваме сервиза често.

stenlimen2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #3 -: Април 03, 2013, 10:35:34 pm »
Благодаря ви, колеги за пожеланията.Наистина това е един красив и респектиращ автомобил,който си заслужава всеки долар вложен в разработката му.Агресивната предница/особено издължените фарове/ и заоблената задница неминуемо привличат погледите на всички и ги кара да се обръщат и дълго да се заглеждат.Което страшно кефи.Купето също е широко и удобно за пътниците,а допълнително монтираната навигация /вградена/ дава завършен вид на таблото.За 700км изминати досега не мога да давам някакви категорични оценки,но първите впечатления са отлични.Не знам дали скоро ще мога да се похваля "на живо", тъй като до София все пак са 400км/от Бургас/, но ако реша да идвам ,непременно ще съобщя.Що се отнася до това, че колата е малко мудна/по думите на колегата/ и при мен е така.Когато преди около година тествах един Спортидж и попитах дилъра защо колата не е пъргава и не ускорява бързо,той ми отговори,че фабрично от завода са програмирали компютъра до 10000км /докато се разработва/ да не може да ускорява бързо и да не достига максималната си скорост.След това автоматично се "отпушва".Така, че да сме здрави,ще проверим дали е вярно.   

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #4 -: Април 04, 2013, 04:50:24 am »
Колега stenlimen2,аз също съм от Бургас . Интересно ,че досега не съм виждал тук друг Ceed от второто поколение,предполагам пътуваме от и за работа по различно време  :) Дилъра,от който купих автомобила ,каза че ще се отпуши след като мина 5 000км. Днес имам пътуване до София /даже след мъничко тръгвам/и по-всяка вероятност ще мина 5-те хиляди упоменати от човека и ще видим. Надявам се в София да срещна повечко Ceedo-ве  ;D

stenlimen2

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #5 -: Април 08, 2013, 08:29:07 pm »
До fuego.Колега, ако има някаква промяна в поведението на колата след преминаване на граничните 5000км. моля да споделиш.През уикенда за 3 дни изминах повече от 1100км в туристически тур из България.Отлични условия за пътуване и голяма мъка в старопланинските проходи.Автомобилът беше като спънат кон- натискаш педала на газта до дупка, ама повече от 2500-3000 оборота не може да вдигне.Превключваш на по-ниска предавка и пак не ще.Мъка.Вече съм повече от убеден , че фабрично двигателят е ограничен докато тече разработката му.Въпросът е, кога колата ще влезе в нормален режим на работа.

Росен

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #6 -: Април 09, 2013, 09:50:41 am »
Преди да купя Рио-то, което карам в момента, направих едно кръгче на новият Cee'd 1,6 Дизел L 110к.с. Като цяло колата е хубава. 3 неща не ми харесаха. 1. Багажника е по-малък от предишният модел. По каталожни данни дават да е по-голям, но за съжаление това не е така. По-малък е с 20л. според "ADAC", а и визуално според мен. 2. Има едно "крило" н абарчето дао скоросният лост, което пречи на дясното коляно на водача. Аз съм с ръст 180см тази твърда издаден ана страни пластмаса ми пречеше! 3. Твърдр много отражение на стъклото н акилометража от пластмасата над волана. Когат акорах в слънчев ден колата, почти не виждах километража от отражения.
Иначе, всичко друго изглеждаше добре и на мястото си ok. Съежелявам за критицизма си, но дреболиите винаги ми правят впечатление ???
Поздрави...
 

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #7 -: Април 09, 2013, 10:11:43 am »
Аз пък искам да похваля GDI мотора. При мен е на Sportage и със сигурност скоростната кутия има други предавателни числа, но се държи много адекватно. Дори вади хубав звук. Аз съм още на 4500 км и съдейки по стария ми Cee'd би трябвало около 10 000 да почне да върви както трябва.

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #8 -: Април 09, 2013, 01:25:26 pm »
Taка, минах 5-те хиляди км. и в поведението на двигателя не забелязвам никакво подобрение относно динамиката. Явно трябва да мина още толкова :) Много се учудих когато прочетох,че колегата stenlimen2 не може да качи повече от 2500-3000 оборота :o При мен го няма този проблем. Автомобила се "изрязва" във високите обороти когато реша да го настъпя,естествено при подходящата предавка и скорост.
Колега stenlimen2,надявам се че с увеличаване на пробега на автомобилите ни ,динамиката ще се подобрява.

SilverArrow

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • Kia Ceed 1.6 CRDI HPE 128hp 2013
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #9 -: Април 26, 2013, 11:14:13 am »
Мойта вече е на 8500км Kia Ceed 1.6D 16V CRDI HPE Auto (по-мощния) и бих искал да кажа, че нито ми лиспва мощност, нито пъргавина, а на магистралата е трудно да ме мине друг автомобил. Много съм доволен от колата и нямам никакви забележки за момента. Красива, стилна и с достатъчно мощност. Отзад има още една красавица от вчера на 15км, но за нея по натам.   

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #10 -: Април 26, 2013, 05:51:58 pm »
Ауууууу
Вагонче crazy

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #11 -: Юни 02, 2013, 07:21:48 pm »
Най-накрая направих снимки на "звяра"  :)

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #12 -: Юни 02, 2013, 07:27:48 pm »
Още една

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #13 -: Юни 02, 2013, 07:28:22 pm »
Отзад  :-*

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Новия CEED-мнения, впечатления, отзиви
« Отговор #14 -: Юни 02, 2013, 07:30:23 pm »
inside  ;D