Автор Тема: Check лампа  (Прочетена 76683 пъти)

bvb

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Check лампа
« Отговор #15 -: Май 18, 2015, 11:58:15 pm »
при мен също се появи този проблем светна тази лампа но колата си има ускорение и разходът на гориво не е увеличен.Ако някой може да ми каже какво и е ?Как да го оправя?

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Check лампа
« Отговор #16 -: Май 21, 2015, 08:39:38 am »
Този индикатор святка поради нередности по електронната система ECU-то на двигателя, тоест видяло си е че нещо не му е наред, а какво е това може да се установи само с коректна диагностика , тоест с подходяща диагностична апаратура! Възможните причини са повече от 100 така че няма как от разстояние да отгатнем какво е "видял" контролера на двигателя и какво не му е харесало, та алармира чрез"чека" за аномалии! За София Мога да помогна, разполагам със фирмената апаратура за Киа!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

Коколино

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Check лампа
« Отговор #17 -: Март 12, 2022, 04:25:21 pm »
Привет на всички.Търсех инф.в нета и попаднах на Киа форум Бг.От скоро имам Kia CARENS III (UN) 2.0 CVVT 140к.с.Светва чека на мотора в оранжево над 3500 оборота.Колата се държи нормално.Не губи мощност,не гасне.Отпусам газта и когато паднат оборотите чека угасва.Аз не разбирам от ремонти на автомобили и търся добра диагностика и сервиз.За София.Благодаря