Автор Тема: Въпрос за покупка на Маджентис 2.0 - 2006  (Прочетена 4744 пъти)

chandler

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте на всички във форума! От няколко дена съм си харесал 2 автомибила и се опитвам да събера информация за тях, но уви, няма много.
Въпросните коли са тази и тази, като ги търся на лизинг. Въпросите ми са няколко:
Защо има такава разлика в цените на визуално еднакви автомобили?
Може ли да ми кажете впечатления за автомобила, къде са му основните проблеми? Четох, че е като Сонатата, следователно има ли проблеми със студеното палене и съединителя?
И последно един малко странен въпрос - може ли да се регулира волана във височина? Питам защото не съм малък човек и мястото между волана и седалката е важно за мен.
Предварително благодаря на всички!
Поздрави, Цецо

pyrpyl

  • Новак
  • *
  • Публикации: 47
  • KIA Magentis 2006 2.0 CRDI
Re: Въпрос за покупка на Маджентис 2.0 - 2006
« Отговор #1 -: Юни 24, 2013, 09:06:49 am »
Здравей колега, от 2 години съм собственик  на Magentis от следващото поколение 2006-2009. Освен тов че е дизел, други забележки нямам, нито с паленето, нито със съединител. На 100х. е по сервизна книжка от фирмения сервиз и са бутани удивително малко неща по нея, консумативи и едно почистване на ЕГР клапан. Удивително комфортен за цената си автомобил. Тъй като има голяма разлика в интериора, не мога да преценя, но май това което се вижда отляво на волана под лостчето на мигачите май е лост за регулиране на волана. На моята е отдолу под волана и не се вижда. Регулира се във височина. Но и без това регулиране има достатъчно място като мръднеш седалката(аз съм 120 кг.). Относно разликите в цената, като гледам са в една и съща автокъща, така че иди, гледай, питай, пробвай и така. В София съм виждал много таксиджии с този модел, така че те им знаят и кътните зъби. Ако засечеш някой такъв на стоянките, спри и питай. Всичко друго е въпрос на проба, харесване и разбира се късмет. Ако автомобилите са със история в КМБ, можеш да опиташ да понаучиш нещо и от там, аз навремето така направих и не ми отказаха в сервиза и магазина в Русе. И накрая, ако си горе долу добре с руския - погледни тук: http://forum.club-magentis.ru/index.php. Много полезни неща в технически и практически аспект, както о инструкции. Успех
KIA Magentis 2006 2.0 CRDI

chandler

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Въпрос за покупка на Маджентис 2.0 - 2006
« Отговор #2 -: Юни 24, 2013, 10:47:04 am »
Благодаря колега, незнам руски,но има чичко гугъл, макар и не много добър. Следващата стъпка е да разпитам някой бакшиш и да пускам документите за лизинга. Само трабва да продам старата каруца (Фиат пунто) за да имам пари за първоначалната вноска.
Поздрави