Автор Тема: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback  (Прочетена 7907 пъти)

sasho07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Здравейте!
   Имах щастието днеска да се забият в задницата ми (Kia Ceed 1.6crdi 115hp hatchback 2007 година ).Сега ми предстои подмяна на задна броня и изправяне на капак на багажника  или цялостна подмяна на багажната врата.Притеснявам се от факта,че застрахователят ще ми предложи смешни пари или ще ме прати в сервиз,който няма да подмени повредените елементи с оригиналните или ще ми орезили колата.Затова се интересувам за цената на бронята и на вратата на багажника,за да знам ориентировъчно каква компенсация да изискам.Ако можете да ме ориентирате ще съм много благодарен !!!

P.S  Не съм звънял в KIA Bulgaria,защото в събота и неделя никой не работи,а ще ходя на оглед в понеделник сутринта !!!   ??? :(

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #1 -: Юли 14, 2013, 10:42:23 am »
Здравей колега, това,което ти се е случило е много неприятно. Успях да открия само цена на вратата на багажник -кат.номер:066701490,цена:830.21 лв (с ДДС). Това е цената за Ceed 5-врати
Ще се поразровя и задната броня .

   

   
 

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #2 -: Юли 14, 2013, 02:16:48 pm »
колега, първо съжелявам за неприятната случка ... второ искам да те предупредя, че в повечето такива случаи, особенно ако удара е бил по-силен, имаш щети, които не са само видими отвън. има греда, която е отзад на автомобила която може и тя да е накривена, трябва да си направиш пълна инспекция на геометрията. трябва да я вдигнеш на един подемник и да разгледаш при демонтирана задна броня как стои положението в цялата задница. възможно е от удара да има усуквания и на други места ... за това ако искаш всичко да е наред - направи си обстойна инспекция на състоянието на шасито

надявам се да се справиш!

P.S. сподели къде си застрахован, защото при мен, мисля като подновявах застраховките дадох кой друг лев - и това означава, че ще оправят щетите отново във фирмения сервиз.
« Последна редакция: Юли 14, 2013, 02:40:24 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

sasho07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #3 -: Юли 14, 2013, 03:21:19 pm »
Тъй като другият водач е напълно виновен,ще ходя при неговия застраховател(гражданска отговорност) - Лев Инс. А относно удара- забил се e в мен с около 20-25 км/ч и на пръв оглед не видях промени в гредите зад бронята,но утре ще ходя на обстоен преглед.Ако имате впечатления от Лев Инс ги споделете.Повече ме интересува дали ще ме пратят директно в KIA MOTORS BULGARIA (на Цариградско шосе новата сграда)?Или ще ме пратят в трета глуха  :o :-\

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #4 -: Юли 14, 2013, 04:25:45 pm »
Когато завеждаш щета по неговата гражданска отговорност имаш право на обезщетение само по експертна оценка. В редки случаи се приемат и фактури за извършените ремонтни дейности ,но след като си се жалвал от размера на изплатеното обезщетение. Моят съвет е ако имаш автокаско отивай да си завеждаш щета по каско. При щета по каско ме съмнява да те насочат към КМБ ,тъй като автомобилът ти  надвишава годините за официален сервиз.Вероятно ще те насочат в някой доверен сервиз,с който компанията ,в която евентуално имаш каско има договор.
В случай ,че ще завеждаш по гражданската на виновният водач в "Лев Инс",поискай обезщетението ти да бъде сметнато коректно по Наредба-24 .
Надявам се да съм бил полезен.

sasho07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #5 -: Юли 14, 2013, 04:57:00 pm »
Автокаското за мой късмет изтече преди няколко дни,та то не е опция .Като гледам грубата цена на багажника и бронята е около 1500лв. Можеш ли да ми поясниш наредба 24,за да съм осведомен,защото кой знае каква сума ще ми дадат  :-[

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #6 -: Юли 14, 2013, 07:28:53 pm »
Ако аз бях в тази ситуация (да не дава Господ!!!) , първо бих потърсил връзки в Лев инс (в случая е тази компания).
След това , като ми направят оглед , бих поискал и втори оглед (за скрити повреди) - тази процедура не е нещо необичайно така , че никоя компания не би го отказала...Между двата огледа бих се огледал за всичко , което не е описано (вътрешни кори , ключалка , стопове , стъкло , гумата около стъклото , дъното на багажника , калници , задна престилка , рогове , парктроник , ауспухова магистрала...и всичко за което се сетиш...
Лично аз бих избрал , вместо да ми дават пари по експертна оценка , да ми оправят колата (във вида , в който е била преди инцидента) в техен доверен сервиз. В този случай , ако след възстановяването не ти харесва боята (примерно) или окачването на бронята (примерно) , би могъл да предявиш вторична претенция (или третична) , а при експертната оценка - хвърлят ти едни пари (може и да са ти достатъчно , знае ли човек ?) и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ти дават да се подпишеш  , че повече нямаш претенции по тази щета - така после не можеш и да ги съдиш (или жалваш) , ако нещо не ти харесва...
Това е само моето мнение - ти си мисли какво да искаш/избереш..
Успех и пиши какво се е случило - ще е интересно за всички тук...

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #7 -: Юли 14, 2013, 08:58:30 pm »
Имайте думите на Жорката с повече от едно наум - човека се занимава с това... Съветите му не са за подценяване.
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #8 -: Юли 14, 2013, 09:16:32 pm »
Наредба 24 за задължително застраховане по чл.249,т.1 и т.2 от Кодекса за застраховане и за методиката за уреждане на претенции за обезщетение на вреди, причинени на МПС. С няколко думи частите описани за подмяна се овехтяват с % ,според годината на производство на автомобилът,няма да получиш на 100% стойноста на частите. Трудът се изчислява,съгласно нормо времена от таблици от горепосочената наредба. В трудът влиза демонтаж-монтаж,ремонтно технологични операции,бояджийски операции и боя и материали.
Щети по гражданска отговорност не се възстановяват в доверен сервиз,изчисленото обезщетение няма да достигне сумата за ремонт в доверен сервиз. В застрахователните дружества няма практика щети на автомобили по гражданска отговорност да се въстановяват в доверен сервиз.
Така,че настоявай щетата ти да бъде изислена съгласно наредбата,повечето дружества прецакват клиентите по гражданска отговорност,като изчисляват претенциите с ниски суми за човекочасовете за труд.


loversss

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #10 -: Юли 22, 2013, 06:23:05 pm »
Ако не си попадал на този склад за части може да поразгледаш, ако не друго поне ще се ориентираш за цените.
Купувал съм си от там неща и съм доволен

http://www.avtosklad.bg/kia-ceed-5-door

sasho07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Цена на задна броня и багажник ceed hatchback
« Отговор #11 -: Юли 25, 2013, 10:16:11 am »
Като махнах бронята,имаше някаква предпазна пластмасова кора (задна лява част на колата ),та въпросната кора се е спукала.Чудя се каква работа върши въпросната кора,ако някой има идея да каже  :-* write