Автор Тема: DPF регенерация  (Прочетена 19671 пъти)

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #15 -: Април 19, 2024, 05:38:35 pm »
Да така е, аз затова я проверих преди да я взема. :D Освен да платя за пълната версия ама да не се окаже напразно.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 168
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: DPF регенерация
« Отговор #16 -: Април 20, 2024, 08:51:02 am »
Каква ти е колата да погледна в моята пълна версия какво има .да не си даваш парите на вятъра не че са много но все пак
« Последна редакция: Април 20, 2024, 08:54:00 am от Бат Герги »

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #17 -: Април 20, 2024, 05:05:17 pm »
Е платих я вече 😀 ама не ми е останало време да я чопля. Четох в английския няква тема че на i40 ако избереш да е колата дава повече данни. Ще пробвам всякак.

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #18 -: Април 20, 2024, 05:15:42 pm »
Не мога да си коригирам коментара та пускам нов. Колата е Сийд 2017 1,6 136 коня.
Все пак се надявам и да се оправя с Torque, ако колегата от темата се включи, че там по човешки изглежда всичко :D

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 168
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: DPF регенерация
« Отговор #19 -: Април 20, 2024, 10:49:12 pm »
Не знам какво искаш да видиш друго  за регенерацията но имам диагностика за 900лв и показва същите  неща километри, кога за последно е правила регенерация, колко пъти е имало прекъсната регенерация, колко грама сажди има,колко градуса  е dpf  колко волта отчита сензорът за диференциално налягане от което зависи колко е запушен и какво е впръсканото гориво. Няма как да хванеш точно кога я прави освен постоянно да седиш с включена диагностика и да я наблюдаваш . По ремонтните ръководства  когато е нов dpf трябва да я прави на около 1000 и няма значение от оборотите на двигателя минимума е 1000  .оборота .вече колкото по често я прави толкова по зле е dpf в него се отлагат и не горими частици които пак го запушват с   регенерацията може да намалиш саждите демек тия които могат да изгорят .
« Последна редакция: Април 20, 2024, 10:57:53 pm от Бат Герги »

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #20 -: Април 21, 2024, 12:31:32 am »
Май май това ми е идеята, да стои постоянно включена. Поне докато усетя нещата. На Torque хващам само кога загрява дпфа, логично е тогава да регенерира. Притеснява ме факта обаче, че го прави всеки ден дори и по 2 пъти. Карах по 100на км на ден и ми направи впечатление. Та искам да имам и други данни за да се ориентирам по категорично че регенерира и дали всичко е както трябва. Иначе нямам никакви индикации за проблем или усещане че регенерира. Ще видя по обстойно car scanner а и вероятно ще ползвам него. С Torgue иначе е много удобно и прегледно.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 168
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: DPF регенерация
« Отговор #21 -: Април 21, 2024, 09:05:19 am »
Ми следи и грамовете сажди soot  как се променят.https://youtu.be/Dsz6M0CaZ4M?si=J6xZWj4oF9zHs5YQ

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #22 -: Април 21, 2024, 01:35:36 pm »
Нямам сажди нямам грамове, свалих 15 програми и никъде нямаше колко сажди имам или друго освен температурата на дпфа по която се ориентирам за регенерациите. Единствено на car scanner а сега ми дава км на последна регенерация и диференциално налягане, което не ми е ясно особено как да го чета. Единствения датчик със soot ми дава 0. Сега чакам по модерен ELM да видим дали с него нещо ще се промени. Ти си със същия автомобил а при мен ги няма тези датчици в програмата.. странна работа. Ето това ми дава общо взето свързано с дпфа, другото са температури, егр и пр.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 168
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: DPF регенерация
« Отговор #23 -: Април 21, 2024, 02:20:32 pm »
Отиди в менюто на всички датчици  би трябвало някъде да пише soot и да показва грамове

mcraebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: DPF регенерация
« Отговор #24 -: Април 21, 2024, 07:14:39 pm »
Единствените датчици свързани с soot и dpf са тези от снимките. Интересно ми е дали твойте датчици са 213 като моите дал съм Kia ceed (2016 2018) 1.6 crdi на двигатела пише TCI-U2.  моята е с 2 врати gt line но не мисля че има значение.  В крайна сметка смених настройките както прочетох в английския на i40 там е 1.7 пак същия номер двигател и ми излезе датчик  soot mass. Показа ми 4.27гр. Ще следя да видя дали се променя. Не че не мога да дам 100 кинта на КИА сервиз да погледнат състоянието на дпфа, но може пък и нищо съществено да не ми кажат.

Бат Герги

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 168
  • Kia ceed jd 1.6 crdi
Re: DPF регенерация
« Отговор #25 -: Април 21, 2024, 07:47:16 pm »
Я пробвай да зададеш 2013-2015 ако не  пробвай i30 U2  може да има разлика за различните модели и години.  По принцип това не съм го ползвал нали ти казах че имам друга и да отидеш в официален сервиз ще видиш това  с километри, грамове на сажди и температура.
« Последна редакция: Април 21, 2024, 08:00:26 pm от Бат Герги »