Автор Тема: Плафон за осветление / поставка за очила  (Прочетена 14924 пъти)

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Здравейте колеги,

вчера панела за осветление с поставката за очила ненадейно увиснаха над мен. Като извадих буксата забелязах, че цялата пластмаса е начупена (явно от горещините през последните 6 години). Тъй като остана само на последните си две години гаранция ("двигателна гаранция") и плафона вече е извънгаранционен, моля да ми помогнете откъде мога да си закупя нов (освен от Киа Моторс БГ).
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #1 -: Юли 17, 2013, 06:50:41 pm »
Зависи колко са ти счупени. Може да пробваш да ги залепиш с лепило от рода на епоксидната смола.
Друго за което се сещам е един линк от колега в друга тема:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11311259809122417&f1=details&slink=3he6vn


Успех!

pacopsc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #2 -: Юли 18, 2013, 12:35:03 pm »
.... аз гледам че и моята е счупена и тия дни ще я свалям да я лепя.
« Последна редакция: Юли 22, 2013, 08:34:54 pm от pacopsc »

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #3 -: Юли 18, 2013, 05:32:54 pm »
вчера панела за осветление с поставката за очила ненадейно увиснаха над мен.  (явно от горещините през последните 6 години).

същата ситуация е и при мен :)

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #4 -: Юли 19, 2013, 10:54:55 am »
Благодаря на колегите, които ми помогнаха. Започвам да търся. А за залепяне на моята пластмаса и дума не може да става - разпада се в ръцете ми... Лепих, чупи се, лепих, пак се чупи... Накрая МАЙКАТА... удар в земята и... мир на пластмасичките й!
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #5 -: Юли 14, 2014, 10:49:57 pm »
И при мен е същата работа,нови по дълги болтове ,широки шайби ,изпилих главите на болтовете на шмиргела,и сега можеш да се обесиш на плафона и не личи тунинга !

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #6 -: Юли 15, 2014, 01:57:10 pm »

вчера панела за осветление с поставката за очила ненадейно увиснаха над мен. Като извадих буксата забелязах, че цялата пластмаса е начупена (явно от горещините през последните 6 години). Тъй като остана само на последните си две години гаранция ("двигателна гаранция") и плафона вече е извънгаранционен

дежавю
6 години киа, преди 2 седмици ;)

Сложих му шабички като колегата Ronin

VladiN89

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #7 -: Септември 05, 2015, 06:55:14 pm »
Здравейте колеги,
Видях че има такава тема и реши да питам тук,не да създавам нова.
Имате ли идея от къде мога да намеря въпросния плафон (целия) :o . Моя направо се разпадна на съставните му части  :(

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #8 -: Септември 06, 2015, 11:46:09 am »
В киа моторс - преди време беше около 400 лв.

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #9 -: Септември 06, 2015, 01:21:02 pm »
В КИА ми излиза да е 227 лв. write

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #10 -: Октомври 18, 2015, 11:53:53 pm »
Имах същия проблем и без да съм чел темата "фиксирах" плафона с винтове и шайби. Определено стана по-добро от заводско.

mmony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #11 -: Април 01, 2018, 06:52:32 pm »
И при мен е същата работа,нови по дълги болтове ,широки шайби ,изпилих главите на болтовете на шмиргела,и сега можеш да се обесиш на плафона и не личи тунинга !

Здравейте. Има ли възможност за по подробно обяснение как сте направили закрепването? Ако може и снимка ще ми бъде от полза. Моя плафон също провисна отпред...

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #12 -: Април 01, 2018, 09:16:50 pm »
И при мен е същата работа,нови по дълги болтове ,широки шайби ,изпилих главите на болтовете на шмиргела,и сега можеш да се обесиш на плафона и не личи тунинга !

Здравейте. Има ли възможност за по подробно обяснение как сте направили закрепването? Ако може и снимка ще ми бъде от полза. Моя плафон също провисна отпред...
Снимка трудно без да го сваля.

mmony

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #13 -: Април 01, 2018, 09:48:34 pm »
И при мен е същата работа,нови по дълги болтове ,широки шайби ,изпилих главите на болтовете на шмиргела,и сега можеш да се обесиш на плафона и не личи тунинга !

Здравейте. Има ли възможност за по подробно обяснение как сте направили закрепването? Ако може и снимка ще ми бъде от полза. Моя плафон също провисна отпред...
Снимка трудно без да го сваля.

Снимка как изглежда монтиран, сигурно ще се виждат винтовете? Ако не може, поне ми обяснете как да го направя. Мислих по тази идея с винтовете и шайбите, но нещо не можах да си го представя кое за какво се захваща и къде са шайбите отвън или отвътре?

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Плафон за осветление / поставка за очила
« Отговор #14 -: Април 03, 2018, 01:05:39 am »
И при мен е същата работа,нови по дълги болтове ,широки шайби ,изпилих главите на болтовете на шмиргела,и сега можеш да се обесиш на плафона и не личи тунинга !

Здравейте. Има ли възможност за по подробно обяснение как сте направили закрепването? Ако може и снимка ще ми бъде от полза. Моя плафон също провисна отпред...
Снимка трудно без да го сваля.

Снимка как изглежда монтиран, сигурно ще се виждат винтовете? Ако не може, поне ми обяснете как да го направя. Мислих по тази идея с винтовете и шайбите, но нещо не можах да си го представя кое за какво се захваща и къде са шайбите отвън или отвътре?
И при мен така. Провисва, защото се чупи пластмасата около винтовете и дупките стават прекалено големи т.е. по широки от главата на винтовете. Затова нанизваш шайби на винтовете ,та  да застъпят здравата пластмаса. Става здраво и нищо не се вижда като е затворен капака за очилата.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk