Автор Тема: Моля спешно за мнение за Sportage 2.0 16 v,бензин , 4х4, 140 кс 2008 ?  (Прочетена 23495 пъти)

s_toshkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Моля спешно за мнение за Sportage 2.0 16 v,бензин , 4х4, 140 кс 2008 ?

Ще съм благодарен за всякаква информация - двигателя надежден ли е , скорости , 4х4 реално ли е (как се включва само от копче )

За разхода какво ще ми кажете - реално ли е извънградско с газов инжекцион да гори до 10/100 газ ? Градско много ли качва ?

Надеждноста на автомобила като цяло как е ?

чудя се само това Спортидж дали няма ли да ми е малко тесен ?Сорентото не е ли доста по-широко ?

Казвайте и съветвайте с каквото можете , ще съм благодарен за всякакви отзиви

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Добре дошъл във форума !!!
Спортиджа си е супер и ако имаш парите - не се замисляй , а го взимай...
Изглежда тесен , но като влезеш вътре - вече е друго. Аз се водя от хората с големи размери и "дълга база" , но там ми е добре..
Не казваш за какво ти трябва , защото ако ти трябва за маршрутно такси - е, тогава си е тесен...
Иначе е здрав , устойчив , комфортен , има всякакви модерни системи...
Бих те посъветвал 3 неща :
- прочети колко проблеми са описали колегите тук , във форума
- отиди в някой шоурум на КМБ и го разгледай , седни , покарай го
- като видиш на улицата такъв автомобил , спри и поговори със собственика за отзиви и наблюдения
Успех !

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Този спортидж от 2008 година ще да е спортидж 2 и според мен по шоурумите на КМБ го няма (може и да бъркам де).
Не съм имал такава кола и не мога да дам мнение, но ето тук един човек е направил обстойно ревю:
http://www.kia-forums.com/2g-2005-2010-sportage/52720-2009-sportage-1-000-mile-review.html
(дано да разбираш Английски език)

Странен ми е въпросът за теснотата :) Дори и на някой от нас да ни е ок, на теб пак може да ти е тесен - това си е доста индивидуално. А ти за седалките ли питаш или дали събира достатъчно багаж. И в двата случая иди на някой автопазар (или в автокъща) и разгледай спортиджа и сорентото и си преценявай.

Успех!