Автор Тема: Кой къде зарежда  (Прочетена 147876 пъти)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2008, 09:43:11 pm »
Не мога да потвърдя със сигурност. Все около 8 ми се движи градският разход.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #16 -: Октомври 23, 2008, 10:12:45 am »
аз си зареждам отвсякъде по пълен резервоар, но нещо нафтата в нашата мила родина е пълен майтап.

ПП лило, да те питам... като запалиш сутрин оборотите ти винагли ли са постоянни, защото при мен за секунда подскачат с +-50 об/мин
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

3OP3AMAH

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Cee'd 1.6 16V CVVT EX
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2008, 10:21:02 am »
Леле... какви са тези разходи бензин - 8/100 градско ? При мен си е около 12/100, хем също зареждам в ОМВ.
Вчера реших да сипя OMV Carrera, да видя няма ли да има разлика.
Няма добро ненаказано

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #18 -: Октомври 23, 2008, 10:26:05 am »
 crazy друго е с 5.8 градско  tooth
Love is suicide!

otkata

  • Фотограф-любител
  • Обичам да пиша ;)
  • *
  • Публикации: 87
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #19 -: Октомври 23, 2008, 10:48:12 am »
Лукойл ми е удобен, че е до вкъщи и сипвах все там. Наскоро обаче заредих от ОМВ и останах много по доволен по отношение работа на двигател/разход. Изпробвах и Шел бих казал, че е на нивото на Лукойл.
Вече само от ОМВ! Имам предвид дизела

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #20 -: Октомври 23, 2008, 04:26:04 pm »
дизела до преди 6м го карах с ОМВ, но много се скапа на последък и сега съм минал на ЕКО. Разхода ми падна и шумовете намаляха.
Бензина, жената я зарежда на шел и е пълна скръб, но тя си събира некви точки за не знам си какво.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #21 -: Октомври 23, 2008, 04:49:19 pm »
дизела до преди 6м го карах с ОМВ, но много се скапа на последък и сега съм минал на ЕКО. Разхода ми падна и шумовете намаляха.
Бензина, жената я зарежда на шел и е пълна скръб, но тя си събира некви точки за не знам си какво.
еххх жени ... и тя сигурно незнае за какво ги събира тия точки  :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2008, 04:50:21 pm »
аа,ще разберете що зареждам само на екото music

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #23 -: Октомври 23, 2008, 05:16:41 pm »
мдаам, само дето никак ама никак не ми е по път. чакам да направят нейде из младост една та да ми е близко
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

otkata

  • Фотограф-любител
  • Обичам да пиша ;)
  • *
  • Публикации: 87
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #24 -: Октомври 23, 2008, 08:32:13 pm »
и екото е гола вода. даже и в гърция зареждах от еко, ми пак не струва.

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #25 -: Октомври 24, 2008, 09:08:15 am »
днес заредих на Шел- V power diesel- не усетих май разлика.Ще видим като мина повече км.

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #26 -: Октомври 24, 2008, 04:31:14 pm »
Аз си зареждам в ОМВ само, но като се замисля, какво значение има? Всички горива в България идват от едно и също място, не е ли така?

Все още немога да я сваля под 11.1 градско, ама съм на един месец и 1500км, ще видим дали ще има разлика в разхода по-нататък. Засега обаче не бих заменил бензинчето с нафта. Знам от старите шофьори, че е по-малка беля да сипеш лош бензин, отколкото лоша нафта. А дали е така? Незнам!?




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #27 -: Октомври 24, 2008, 05:36:39 pm »
pro_, Лукойл изграждат бензиностанциите на Петрол и получават май 5 години право да ги експлоатират и да печелят от тях. Обаче нещо са се скарали и Петрол r си ги взимат бензиностанцииките предсрочно. Доста преименуваха вече.  За горивата... мисля, че ще са същите.
Горивата в БГ знам, че идват от 2 места. И 2-те стават, обаче различните бензиностанции и по скоро вериги слагат различни добавки, което променя качествата им. Проблемът обаче е при малките бензиностанции които разреждат горивата с боклуци с цел по-голяма печалба разбирасе. За Shell искам да ви кажа, че не е точно верига бензиностанции!!! Няколко години след като бяха постриени в цялата страна ги разпродадоха поотделно. Тоест собственика не е един и не са задължени да ползват качествените горива Shell. Тоест някои зареждат с добри горива, а други зареждат с боклуци и разреждат. Аз имам нареждания отгоре :P  да зареждам само на OMW
Skype: Slumky

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #28 -: Октомври 24, 2008, 07:48:55 pm »
Еми аз до колкото знам и ОМВ са франчайзинг и не са на един собственик. Плащаш си за права над търговската марка и си правиш ОМВ. И аз лично сипвам там с надеждата че има някакъв контрол над това което продават, след като го продават от името на сериозна компания... НО никога неможе да бъдеш сигурен и то в България :-[  Чувал съм слухове че единствено Alpin Diesel-a го внасят с цистерните но и това ме съмнява  :-\

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #29 -: Октомври 24, 2008, 09:33:31 pm »
pro_, Лукойл изграждат бензиностанциите на Петрол и получават май 5 години право да ги експлоатират и да печелят от тях. Обаче нещо са се скарали и Петрол r си ги взимат бензиностанцииките предсрочно. Доста преименуваха вече.  За горивата... мисля, че ще са същите.
Горивата в БГ знам, че идват от 2 места. И 2-те стават, обаче различните бензиностанции и по скоро вериги слагат различни добавки, което променя качествата им. Проблемът обаче е при малките бензиностанции които разреждат горивата с боклуци с цел по-голяма печалба разбирасе. За Shell искам да ви кажа, че не е точно верига бензиностанции!!! Няколко години след като бяха постриени в цялата страна ги разпродадоха поотделно. Тоест собственика не е един и не са задължени да ползват качествените горива Shell. Тоест някои зареждат с добри горива, а други зареждат с боклуци и разреждат. Аз имам нареждания отгоре :P  да зареждам само на OMW
Това за Шел не е изобщо верно :-*

Брат ми работи в централата,1-о в сингапур,после в амстердам,сега е в москва и скоро ще се прибира отново тук, в Бг офиса,и мога да ти кажа,че ако има сигнал за проблемно гориво си се отива с отговорника за района+ управителя на самата станция+ инспектор от метереологията  и там още незнам си кви.Цял болюк народ.
Верно има бензиностанции на шел които са със занижен контрол,но са малко.
Зареждайте където решите и на собственна отговорност.Ако имате проблем,сигнализирайте където трябва.
Аз знам за много случки с горивата все с известни марки,дори и сега чувам че ИНД непрепоръчват нафта от ОМВ заради наличието на вода,ама тва друга бира 8-) tooth