Автор Тема: Кой къде зарежда  (Прочетена 147902 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #30 -: Октомври 24, 2008, 10:04:22 pm »
Ами аз немога да споря с теб, но моята информация също е достоверна ... поне за мен. Баща ми участваще в строителството на част от веригата и още едно време го предопредиха, че има проблем с горивата им. Отделно и той е патил доколкото знам, такаче чесно казано въпреки твоята информация аз небих сипвал от там. Това си е до личен избор де и както ти каза всеки зарежда на собствена отговорност където реши :). Иначе ми прави впечетление и още нещо. Из софия Shell са доста занемарени. Мисля си, че наистина клиентите им намаляха рязко последните години.
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #31 -: Октомври 24, 2008, 11:44:59 pm »
Дам,спор няма затова.Фактите говорят :-\

CECO

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2008, 09:30:26 am »
никои ли не зарежда от петрол пробваите новия форс и ще видите разликата във вървенето и разхода 1.6 автоматик
в момента ми гори 9л градско с доста настъпване при нормално каране пада под 8л но рядко го карам нормално

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #33 -: Октомври 30, 2008, 03:53:41 pm »
До септември миналата година работих над 10 години в голям дистибутор на горива. Имам претенциите да знам това онова.
Има голямо значение дали зареждате в Северна-Южна, или Западна-Източна част на страната. Ако не сте забелязали на "запад" от Бургас може да е със стотинка но горивата са по евтини. Дори на един дистрибутор. Има значителен внос на горива и от Румъния и от Гърция. Мога да твърдя че горивата на Лукол са по добри. Говоря за химически анализи. Има случаи като излезе танк с гориво и не отговаря на показатели не го пускат дори да има опашка до Бургас. Имали сме рекламации особенно на дизела но повечето случаи са или шифиорина долива с кофа юдичка като е източил преди тва нафтцата или жепейците на БДЖ са сторили нещо подобно ...
Не съм им агент, но аз зареждам само от ЛукОйл. За дизела нещата са по различни. Има много частни бензинджийници които особенно зимата слагат добавки за да не става на каша. Лукойл също слагат и дори имат лятно и зимно дизелче. Ако познавате някой (особенно по малките градове) който си котка клиентите и държи на качеството може и там да зареждате, но съветвам горивото да идва от ЛукОйл. Има компании като ОМВ които през различни периоди взимат от Гърция, Румъния и Лукойл. Сигурно и те следят за качеството. А за Шел няма да кажа нищо ...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #34 -: Октомври 30, 2008, 04:03:07 pm »
аз не съм забелязал в бургас да е по-ефтино горивото от софия.Веднага давам пример.

Лятото тръгвам от софия и примерно зареждам на 2.15,на ст.загора вече е 2.22,на петолъчката е 2.27 в бургас вече е 2.30 8-)
Баси,освен бага,треаше да сложа и 20литрова туба с нафта(тва в кръга на шегата де). crazy

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #35 -: Октомври 31, 2008, 08:02:50 am »
аз не съм забелязал в бургас да е по-ефтино горивото от софия.Веднага давам пример.

Лятото тръгвам от софия и примерно зареждам на 2.15,на ст.загора вече е 2.22,на петолъчката е 2.27 в бургас вече е 2.30 8-)
Баси,освен бага,треаше да сложа и 20литрова туба с нафта(тва в кръга на шегата де). crazy

Аз точно това съм написал. "Ако не сте забелязали на "запад" от Бургас може да е със стотинка но горивата са по евтини." Това е заради транспорта на вносните горива. Понеже идват от Гърция или Румъния, най скъп е транспорта им до Бургас и затова Лукойл държи най-високи цени в Бургас.  ok

Тва е от урока Конкуренция по Пазарна икономика да го е.... devil

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #36 -: Ноември 06, 2008, 02:46:33 pm »
може вече да сте го прочели в стария форум на КИА но вижте какво споделят колегите с Hyundai в чужбина по повод на горивата......
..............
..............
Никога не сипвайте така наречените дизели и бензини с подобрители!!! Това са най-големите лайна на пазара! Алпин зилел на OMV хаха смях в залата. Такова нещо като Алпин дизел не съществува и това е поредната българска простотия с цел прибиране на парите на хората. За протокола мога да потвърдя със сигурност, че ОМВ произвежда само следните продукти:
1- Бензин нормал (нещо между 91-92 бензин)
2- Бензин супер 95 (най-масовият)
3- Бензин супер 100 (най-мощният)
4- Дизел спринт (това е й единственият дизел произвеждан от ОМВ, всичко останало е измислено с цек пари)
5- Природен газ ЦНГ
Това е всичко, и мога да го потвърдя със сигурност, все пак живея на 10км. от централата им и съм бил там не един път. Който не вярва и веднага ще каже влезни на www.omv.bg, ами влезнете вие на www.omv.at от там отивате на Privatkunden (частни клиенти) и от там на Kraftstoffe и от ляво може да видите продуктите на ОМВ!!! На английски можете да погледнете тук http://www.omv.eu/ в менюто Fuels!
Изводът е че дизелът на OMV е само един SPRINT!!!

........................
......................
аз наистина проверих в сайта http://www.omv.eu/ меню Fuels и това е истина!

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #37 -: Ноември 17, 2008, 06:24:49 pm »
И аз така съм чувал за спринт дизела- че е най-добрият. Но ако искате наистина хубав бензин или дизел напълно подкрепям мнението на Лило- само ЕКО

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #38 -: Януари 18, 2009, 02:51:49 am »
И аз така съм чувал за спринт дизела- че е най-добрият. Но ако искате наистина хубав бензин или дизел напълно подкрепям мнението на Лило- само ЕКО
аз пък зареждам само в LUK и нямам проблеми  write

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #39 -: Януари 19, 2009, 10:21:52 pm »
аз започнах да зареждам само на ОМВ и за сега автомобила се държи повече от отлично ... на ниските обороти двигателя не тресе така както с нафта от ЛУК или ЕКО
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #40 -: Януари 20, 2009, 12:21:08 am »
Аз зареждам в момента само на Петрол и на Лукойл! но ми прави впечатление че на лукойл ми гори поне с литър повече! Инъче върви си колата !Смятам и аз да пробвам на ОМV и ще споделя как е!

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #41 -: Януари 27, 2009, 09:31:37 pm »
Оня ден заредих на Лукойл на сточна гара до Бърза помощ.
Пълна трагедия, ръмжи не както беше преди и не върви като хората.
Кофти е, че го напълних до горе. Предното заерждане беше на Сливен пак Лукойл-няма проблеми.
На лукойл Орион пак всичко е ОК.
Та съвет, пропускайте Лукойл Сточна гара до Бърза помощ. devil devil devil devil

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #42 -: Януари 27, 2009, 10:29:51 pm »
До сега бях доволен от бензина на OMV, зареждам предимно карера 100, ама тия дни няма такава мъка, каквъ беше тоя бензин и в Плевен и във Варна все същата боза. Май единствения силен бензин засега ще си остане V Power Racing.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #43 -: Януари 28, 2009, 12:49:07 am »
аз смятам да си изкарам една карта за намаление от Лукойл и да зареждам както моята така и на жената колата, все пак по 5ст/л за два резервоара са си оборот на година
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Кой къде зарежда
« Отговор #44 -: Януари 28, 2009, 01:08:52 am »
Според мен, за нас консуматорите на горива остава само да се молим да не ни сипят повече вода. Аз също зареждам само в ОМВ и залитнах за момент за карта за ЛУК Ойл та да набарам намалението, ама след като мой колега ме вика да му давам ток на 10-годишния ФИАТ  bravo, колата не запали. Дърпах го около 15 минути пак не запали. Познайте какъв беше проблема? Ами момчето паркира под лек наклон пред блока си, водата в горивните канали беше замръзнала (за една нощ). Това ние не го знаехме и го бутахме до най близкия сервиз (около 1км.). Та, колата няма проблем. Оставиха я на топло, да се размрази, заредиха му акумулатора, който беше паднал след 'панически' опити от негова страна да запали и колата си бръмна и си върви. Цялото удоволствие му струва 30лв., от това намалени на ЛУК Ойл. Сега пак се питам: Къде да зареждам читав бензин  :o Малко ми омръзна от реклами на някакви космически горива, който и да се напиеш не стават, щото дедо ми не слага толкова вода в ракията  rofl

Накрая стигнах до класическия извод: 'ако нещо работи не го пипай!' Продължавам да се тъпча с 95 на ОМВ, а ако се разочаровам и от там, яхвам Peugeot 20и ПЕШ и те това е.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян