Автор Тема: И аз вече имам КИА  (Прочетена 4535 пъти)

Diulgerov7803

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
И аз вече имам КИА
« -: Август 24, 2013, 11:48:34 pm »
Здравеите колеги ,от една седмица имам Киа соренто 2007 170коня като за първо бях малко поодчаян за покупката  но вече се опаравих .Още когато я купих продавача каза че всичко било на ред по колата а то се оказаха много неща
ходих в сервиза на киа в пловдив направиха ми уж диагностика сменихами някоя лампа и ми казаха че трябва да сменя стопмашинката на педала за спирачката не работила за това несветели светлините отзад доляхами малко антифриз казахами че са за смяна предните дискове предложихами два варианта 600 и 300лева .Диагностиката ми струваше 80 лева ,но според мен нищо не погледнаха
в  последствие разбрах че неми работи турбината а това мисля че на диагностиката няма как даго пропуснат .Като дае на другия ден вече бях запознат с проблема с торбината тази вакумната мембрана беше спукана ,пак в киа ми дадоха цена за нея от 800лева.Казвам ви че повече и крака ми няма да стъпне там в Ybei струва 66 пауна нова .Стопмашинката сия оправих сам ,като позачистих клемите на кабелите ,Дискове и накладки ми излезнаха 250лева, а тази джаджа на турбото ми я направиха в един сервиз с една истинска диагностика за 200лева,В последствие се оказа че и охлаждащия радиатор е спукан та взех и един радиатор нов за 180лева и слава бого вече всичко е на ред.И вече се кефя на колата максимално .Да незабравя да кажа колата купих от пловдив и нищо нямаше колата нито крик нито нито ключ за гуми нито и въобще гуми ,но бяха сменили поне маслото и филтрите .Ама тези в киа големи кожодери бе поне да разбираха нещо

kiario2012

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 495
  • KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L
Re: И аз вече имам КИА
« Отговор #1 -: Август 25, 2013, 12:15:13 am »
Честито колега, да си я караш дълго и да имаш по-малко ремонти. Иначе не си го слагай на сърцето за проблемите - така е с всяка стара кола. Ти нова си купуваш и се крият изненади , а какво остава за стара. bravo
KIA RIO 1.4 CVVT 109hp L

KIA CEED 1.4 T-GDI 140hp DCT-7 EX

Стефан

BODUR_SD

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 155
Re: И аз вече имам КИА
« Отговор #2 -: Август 25, 2013, 03:59:09 pm »
Добре дошъл. ;D Много безаварийни километри.

Diulgerov7803

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: И аз вече имам КИА
« Отговор #3 -: Август 25, 2013, 07:01:02 pm »
Благодаря ви Дависе връща

Diulgerov7803

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: И аз вече имам КИА
« Отговор #4 -: Август 25, 2013, 07:04:51 pm »
Да ви питам още нещо някои дали е запознат с дистанционото за колата това имали аларма или е само да заключва централното ,озад има едно червено копче като го натисна почва да свири

sparsilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: И аз вече имам КИА
« Отговор #5 -: Септември 25, 2013, 12:35:09 pm »
zdraveite izvinqvam se 4e pi6a na latinica premahnete i me sankciuniraite ako iskate slet tova prosto windowsa mi e za remont i ne mi ot4ita bulgarskiq i sega 6te go opravq slet tozi post zna4i za alarmata.
1. i az sum gort sobstvenik na Kia sorento 2.5crdi 2003g. ex lux versiqta tova e strahoten avtomobil izminah baq kilometri za tezi 2 meseca ot kakto q imam strahoten suv i ne bih si kupil drug.
2. za alarmata ne neraboti trqbva i da se instalira nqma sobstvena alarma ako ima6 put nasam ako ne v russe ima servizi praqt alarmi si4ko ok 1 kop4e zaklu4va 2 otkul4va 3 otklu4va prozoreca na bagajnika 4smenq rejimite dali da e tih dali da e na zvuk dali da e na predpazen rejim(3 ne polzvai 4e i kotka da se oturka i kulata pi6ti) ta da zima6 si alarma otidi da ti q slojat i si4ko to4no.
3.mnogo sajelqvam za latinicata ot utre 6te pi6a na bg.
4. a i da vmetna tursq si po evtinki gumi za zimata za moqta kiq ako nqkoi ima tozi stranenn razmer da pi6e na li4no 245/70/16 blagodarq predvaritelno i strahoten forum nadqvam se da sum pomognal s ne6to :).
_M__M_