Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124470 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #150 -: Октомври 15, 2014, 10:19:56 pm »
Горе във волана, иначе дрънченето и тракането говори за луфт и се усеща по целия прът когато карам с 20-30, но ако летя по павета та нищо не трака....сега сложих зимните 235/6017 и са много меки и вози много по добре, но пак си дрънчи....вече не знам, какво да мисля...но съм убеден, че има луфт някъде, може и на око да не се хваща...нещо дребно е, но много дразни...лошото е,че с времето свиквам и ще спре да ми пука...иначе джипката ме кафе, карам здраво и не я оставам да изстине...яко газ.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #151 -: Октомври 15, 2014, 10:31:14 pm »
За мен има нещо в кормилната конзола. И то покрай механизмите, които правят волана телескопичен и механизмите за застопоряване.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #152 -: Октомври 15, 2014, 11:22:53 pm »
Да ти кажа уцели в десятката!И за си мисля нещо подобно, защото като разместиш волана напред или назад и го застопориш, кара известно време и почва после да тропа. Ако покараш ще усетиш едно буквално дрънчене и понеже прекарвам 2/3от времето в колата, съм наясно почти с всичко.  Не е проблема в рейката, там е здраво, нищо не тропа. Проблема е горе по пръта и в кормилната конзола. Но от сервиза трябва да установят проблем при тях, не можело навън!? Имат проблем или поне при мен е така, може и лоша сглобка да съм уцелил. Май като гледам аз съм единствен мърморко относно волана, май са ми в повече изискванията за този клас автомобил. Но мнението ми е, че каквито и дизайни да излизат, кашкай, куга, x-trail дори и рейнджа, дизайна на спортиджа е убийствен и джипката изглежда яко, нищо, че са минали вече 4 години, непреходен дизайн...мое мнение - без конкуренция!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #153 -: Октомври 16, 2014, 12:31:25 am »
При мене е същата схема с волана. От време на време си го размествам и не трака, че нямам време да се занимавам с КМБ. Но определено с новите настройки на ел.мотора, по рядко се разлопва.
А как го натягам? Бутам го няколко пъти нагоре-надолу, навън-навътре, после си го центритам и заключвам механизма

Сигурно минаха поне 2 месеца от последното разместване до днес, когато пак се разхлопа. Разбутах го и пак не се чува.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 12:36:43 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #154 -: Октомври 16, 2014, 12:14:03 pm »
При теб минават два месеца, при мен трае 10мин. докато мина през паветата и до там, хлопа и дрънчи яко, даже се чува в купето доста ясно...абе корейска работа...няма да стане с разместване, а с разхлабване и оправяне....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #155 -: Октомври 16, 2014, 02:43:29 pm »
ами според мен - остави го да се разтрака и го карай в КМБ да го гледат и слушат от къде се чува и да го ремонтират.
ако успеят, обещавам да почерпя, защото и аз ще мина да оправят моя  ok
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 02:45:43 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #156 -: Октомври 16, 2014, 07:37:02 pm »
На мен ми е странно какво се случва...като карам по асфалт неравностите се поемат меко, нищо не подсказва че има нещо хлабаво или луфт, колата се чувства стегната. Но като тръгна по паваж и насечен терен почва дрънкането и тракането...ако има проблем би трябвало да се чува или усеща постоянно...интересно какво ще се окаже накрая  crazy...

Donn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
  • Sportage 1,6i GDI 2WD EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #157 -: Ноември 01, 2014, 06:25:05 am »
Колеги да се похваля, вече и аз съм в клуба. Вчера получих новия Sportage 1,6i GDI 2WD EX.  8-)
До момента впечатленията ми са че с дупките по нашите пътища се справя доста прилично. Приятно е SUV усещането да гледаш малко от високо. Волана има три нива на твърдост. Така че проблема с чувствителния волан е решен. Но трябва още малко да го тествам за да мога да преценя със сигурност. Преди да я купя моята направих тест драйв на модел преди фейс лифта. За него мога да потвърдя че има проблем с блъскането на вратите. Сега при моята ми се струва че почти го няма. Доста по добре е от тази на тест драйва но пак не е се затварят съвсем мазно. Дано не се раздрънкат с времето.
И последно за ускорението. Вчера я подкарах по Цариградско и тоя двигател ми се стори малко слаб. Идвам от турбо дизел 100 коня и тягата която даваше дизела беше осезаемо по добра от тази която имам сега. Мислех че като е 135 коня бензин ще е горе долу същата но се усеща разликата. Все пак аз си търсех по скоро семеен автомобил и тягата която има Киата си е достатъчна за тази цел.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #158 -: Ноември 01, 2014, 12:24:25 pm »
Добре дошъл. И на мен много ми харесва високата гледна точка - фаровете на другите коли заслепяват много по-малко.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #159 -: Ноември 01, 2014, 03:05:03 pm »
Колеги да се похваля, вече и аз съм в клуба. Вчера получих новия Sportage 1,6i GDI 2WD EX.  8-)
До момента впечатленията ми са че с дупките по нашите пътища се справя доста прилично. Приятно е SUV усещането да гледаш малко от високо. Волана има три нива на твърдост. Така че проблема с чувствителния волан е решен. Но трябва още малко да го тествам за да мога да преценя със сигурност. Преди да я купя моята направих тест драйв на модел преди фейс лифта. За него мога да потвърдя че има проблем с блъскането на вратите. Сега при моята ми се струва че почти го няма. Доста по добре е от тази на тест драйва но пак не е се затварят съвсем мазно. Дано не се раздрънкат с времето.
И последно за ускорението. Вчера я подкарах по Цариградско и тоя двигател ми се стори малко слаб. Идвам от турбо дизел 100 коня и тягата която даваше дизела беше осезаемо по добра от тази която имам сега. Мислех че като е 135 коня бензин ще е горе долу същата но се усеща разликата. Все пак аз си търсех по скоро семеен автомобил и тягата която има Киата си е достатъчна за тази цел.

честито!
за тягата, трябва просто да караш над 4К оборота за набира :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Thor

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 146
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #160 -: Ноември 04, 2014, 09:09:37 pm »
Нормално е при смяна на турбо-дизел с обикновен бензинов двигател да имаш липса на тяга,  но се свиква.
Честито за SUV-а.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #161 -: Ноември 05, 2014, 04:40:32 pm »
Ако искаш да върви както трябва бензина трябва да е минимум 200 коня или турбо или пък яхваш 2ка дизела. Лично за мен 135к за SUV са недостатъчни.
А иначе ето незнайно как пак кривнахме дисковете :-\, пак ще се налага да ги пристъргвам...и още нещо относно волана - сега като сложих по-високи и широки гуми чукането изчезна, но остана дрънченето като карам по паветата...явно по- високите и широки гуми обират неравностите по-добре, но проблема остава...и последно забелязвам, че като спирам по-рязко или минавам през легнали полицаи отпред се чува скърцане....предполагам от тампони, не знам точно, но е като при старата ми Тойота....тя правеше така...иначе съм на 37к....предимно градско. Определено има по какво да работят корейците....забелязвам, че колкото повече карам толкова повече проблем чета лъсват...не че е нещо фатално, но е дразнещо за тези километри...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #162 -: Ноември 06, 2014, 03:51:12 pm »
това е много интересно наблюдение относно гумите, но като гледам останалите колеги, явно си попаднал на кофти сглобка. тъпото е, че КМБ не се вземат в ръце да ремонтират или пристегнат каквото има
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #163 -: Ноември 06, 2014, 09:40:12 pm »
Карам градско и колата е натоварена откъм тръгване и спиране, може и това да води до износване и кривене на дисковете. А относно проблема с волана е много трудно за оправяне. Трябва да ги навия да  караме около час за да се усети луфта, а и гледам, че нов спортидж за тест драйв има. Ще го покарам, а после ще сравним с моя. Проблем определено има, затова е негативното ми мнение за колата, защото се усеща разпиляна. Може и кофти сглобка да съм случил, но понеже карам почти нон стоп всичко ми се набива в очи и затова поствам каквото ми е направило впечатление. Но в едно съм сигурен, че ако се бе паднала тази сглобка на шефа на сервиза да е вдигнал шум до небето rofl...но важното е, че засега е стабилна - дрънка, тропа, но върви безотказно ;D Надявам се скоро да ми остане време да се занимая сериозно с този проблем, лошото е, че вече взех да свиквам и си викам за тези пари толкова....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #164 -: Ноември 06, 2014, 11:19:49 pm »
първо за да кривнеш дисковете според мен трябва да има рязка промяна в температурата на самите дискове - да са били загряни и изведнъж да се изстудят (примерно минаваш през локва)

но моето лично мнение е, че имаш кофти сглобка. тия коли толкова хора ги карат и със сигурност не ги пазят колкото нас и нямат такива оплаквания. толкова тест драйвове са направени на тия модели и никкой не е забелязал този проблем или подобен ... има нещо в твоята бройка, но пак ти казвам трябва да си търсиш правата. вози ги, карай ги да карат те и т.н. - трябва да ти го оправят.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT