Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124429 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #210 -: Март 19, 2015, 06:58:38 am »
и аз имам такива съмнения, но какво друго ми остава, освен да се надявам, че това е проблема....като минаваш по Дондуков мини през ул. Веслец /там върти трамвая, пресечка е на Дондуков/ в края на павирания и участък се чува всичко rofl  и ми е най-показателен...но и маршрута, който си избрал, също е показателен....

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #211 -: Март 19, 2015, 08:32:05 am »
Аз минавах тия дни по Дондуков и умишлено си спрях и музиката за да слушам по-добре.
Имаше спиране, тръгване (ниска/висока скорост) - не чух да има хлопане при мен.
Владо, ти пробва ли да минеш през сервиз в друг град?


Когато ти сменяха конзолата, смениха ли и електромотора (4) отгоре, да не би да са ти сложили стария, а проблема да е в него?
Някакъв документ, в който да пише какво точно е правено?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #212 -: Март 19, 2015, 09:54:25 am »
Здрасти,
Казаха,че са сменили конзолата с нов мотор и в началото беше ОК, но после взе да става като преди, да се влошават нещата...нищо не е описвано, защото чакаме рейката и тогава ще се прави опис. В друг сервиз не съм ходил поради липса на време, а и не знам къде да отида и да разбират от въпросния проблем. Чакам официалния да се произнесе и после ще го мисля....има нещо, ама какво е....никой не знае засега....казват рейка write

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #213 -: Март 19, 2015, 09:58:12 am »
Дано да е рейка, но според мен, aко е рейка ще ти дрънчи в краката, а не горе във волана.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #214 -: Март 19, 2015, 11:23:12 am »
Вибрациите се усещат по целия прът и се пренасят на волана, трака някъде по средата, може и долу да е...и от там да се пренасят по пръта и на волана.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #215 -: Март 19, 2015, 01:23:08 pm »
Ако зъбния гребен на рейката има луфт спрямо корпуса на рейката е възможно тези вибрации да се предават по пръта нагоре. Това обаче е лесно за диагностика и би трябвало при една проверка на канал или на подемник да се хване. Дано ти се реши проблема със смяна на рейката. Всъщност от сервиза казаха ли защо ще сменят рейката - открили са проблем в нея или просто така за проба?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #216 -: Март 19, 2015, 01:33:36 pm »
Това трябвало да е причината според тях, иначе при преглед всичко било ОК, но явно не е...

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #217 -: Март 19, 2015, 05:06:16 pm »
Е така колега няма да се разберем. Но нали нападението е най-добрата защита !Прощавай колега ама никой в нищо не превръща форума ,а си споделяме нашите мнения обективни и никой освен теб не подскача във форума . Не можем да се съобразяваме със всяка сензитив душа ,чувствителна и подскачаща . Ма как така ние простосмъртните и невежи , не просветени в тази сфера  ще изразяваме мнението си относно Нисан Кашкай. Този последен шамар на технологиите, тази мегабюджетна  продукция,тези феноменални и невиждани 150 конски или не знам още кави там сили, тази извънземна технология не позната за човечеството и човешкия разум усукваща се и проветряваща технология на Кашкай . Е..... я пак Кашшшкай .Иначе така се засегнаха собствениците на Спортидж ,че ще скачат цяла нощ от яд ,защото не са си закупили Нисан Кашкай ,дори ще сънуват тази нощ как им го подаряват!!! Лелеле да се смея ли не знам , или да заплача ! Какъв проблем стана ,че казах  Кашкай гони цена и че не е доказан в България което е самата реалност и истина.

"новака" petuy,....ти нещо си объркал форумите май.В този форум имаше и други потребители като теб, е не толкова "разбрани", но поне не пишеха глупости.Осъзнай се.Един от тях Oil_blue_ceed едва склони да ни отърве от присъствието си.Много си бил емоционален?...плачеш,после се смееш?Значи ти можеш да си изказваш мнението, а на другите се подиграваш.Не си за тук приятелю, съветвам те приятелски music.В този форум винаги сме уважавали мнението на потребителите и никога не сме се конфронтирали или перчили.Аз спирам.Ти си задай въпроса как ще продължиш.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #218 -: Март 19, 2015, 10:07:25 pm »
новака" petuy,....ти нещо си объркал форумите май.В този форум имаше и други потребители като теб, е не толкова "разбрани", но поне не пишеха глупости.Осъзнай се.Един от тях Oil_blue_ceed едва склони да ни отърве от присъствието си.Много си бил емоционален?...плачеш,после се смееш?Значи ти можеш да си изказваш мнението, а на другите се подиграваш.Не си за тук приятелю, съветвам те приятелски music.В този форум винаги сме уважавали мнението на потребителите и никога не сме се конфронтирали или перчили.Аз спирам.Ти си задай въпроса как ще продължиш.

Ти ли си шерифа на Тексас  ,че ми говориш на новак? Аз ли да се осъзная? Колко човека си изразиха мнението за Кашкая ?
По принцип темата е за спортидж, но понеже попитахте - ето как се усуква кашкая:
https://www.youtube.com/watch?v=Ct2r8UAQGOI
Я какъв спор се развихри :)...лично за мен Кашкая е яко грозен /преди фейс лифта/ и не знам как са го продавали.
Колега не съм те обидил ! Колега не съм се перчил ! Колега не нося отговорности за другите потребители на форума ! Колега стоя както с имейла си ,така и с името си ,следователно с авторитета който съм си изградил през годините ! С името си не с нещо друго !!! Колега, за мен темата приключи .

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #219 -: Март 20, 2015, 10:51:38 am »
Браво, така и трябва от уважение към колегите Shadow,rmk,vladodikov,Donn,Embezzler,smirnOff ,които си споделят реалните радости или проблеми с колите.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #220 -: Март 20, 2015, 10:25:00 pm »
И понеже не спирам с пробите установих, че в различни позиции лостчето за фиксиране се затягане различна сила. Дали е  възможно да не стяга както трябва и да отпуска....и определено се усеща от кормилната кутия, оттам идва тракането в кормилния прът...установих, че като поставя волана в положение без изтегляне, мога да карам доста дълго без да тропа и дрънка...все едно няма проблем...и като уцеля неравностите усещаш и чуваш онова омразно дрънчене как лека полека се увеличава и колата се превръща в кошник....а дали са ми сменили наистина кормилната кутия...почвам да се чудя...толкова пъти влиза колата в сервиза...знае ли човек на какво да вярва....и така ще е докато не реша въпроса или най-логичното - да сменя марката и колата...почвам да си мисля, че корейците не могат да правят коли като хората, като визия ще наемат германец и ОК, но технически са трагедия...за съжаление...или пък правят коли за хора, които не разбират от коли....важното е да има продажби, па ти се жалвай на арменския поп после като се на хендриш...
« Последна редакция: Март 20, 2015, 10:29:28 pm от vladodikov »

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #221 -: Март 21, 2015, 10:57:56 am »
И понеже не спирам с пробите установих, че в различни позиции лостчето за фиксиране се затягане различна сила. Дали е  възможно да не стяга както трябва и да отпуска....и определено се усеща от кормилната кутия, оттам идва тракането в кормилния прът...установих, че като поставя волана в положение без изтегляне, мога да карам доста дълго без да тропа и дрънка...все едно няма проблем...и като уцеля неравностите усещаш и чуваш онова омразно дрънчене как лека полека се увеличава и колата се превръща в кошник....а дали са ми сменили наистина кормилната кутия...почвам да се чудя...толкова пъти влиза колата в сервиза...знае ли човек на какво да вярва....и така ще е докато не реша въпроса или най-логичното - да сменя марката и колата...почвам да си мисля, че корейците не могат да правят коли като хората, като визия ще наемат германец и ОК, но технически са трагедия...за съжаление...или пък правят коли за хора, които не разбират от коли....важното е да има продажби, па ти се жалвай на арменския поп после като се на хендриш...
Колега,  по добре да се жалваш по нагоре щом в България не желаят да ти помогнат. Проблема е че в България са франчайз и всеки гаранционен сервиз трябва да го платят преди да им го възстановят от КМЕ. Поне такава е практиката при други брандове. Мога да намериш контакти на КИА Европа и да се жалваш директно. Централата е във Франкфурт. Не знам дали ще помогне.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #222 -: Март 22, 2015, 09:51:30 pm »
Да попитам някой друг сблъсквал ли се е с подобен проблем - при спускане по дълъг баир с по-често ползване на спирачките започва да се чува шум от колелата все едно нещо се опира в тях. Колкото по-бързо се въртят, толкова по-учестен е шума. Ако натисна спирачка и шума спира. След определено време каране по равно след наклона пак спира. При нормално каране в града и извън него проблема не се появява, затова не мисля че нещо е изкривено. От сервиза нищо не можаха да направят - гледали уж спирачките, навъртяли няколко километра и не се появил при тях шума.

UZI

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #223 -: Март 24, 2015, 08:27:16 am »
Здравейте! Нямам време да чета и може ни в клин, ни в ръкав да ви се бъркам в темата, но искам да изкажа мнение отново.
Втора година и колата е все така стабилна, без никакви забележки и повреди. Като свикнеш с малкия заден прозорец и затварянето на вратите, другото е супер.
21.03.2014г - 21.03.2015г  - Изминати километри 16981км. Бензин- 1453л на стойност 3534 лв. Което прави среден разход 8.55л/100км или 20.80лв/100км.
Кеф цена няма. Хубав ден на всички!

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #224 -: Март 24, 2015, 09:45:35 am »
Браво колега, радвам се,че си доволен от джипката/което не може да се каже за мен:)/. Какъв двигател е...1.6GDI и сигурно си с фейслифта. Дано с нарастването на километрите да нямаш моите ядове :)...леко и безаварийно каране...