Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124181 пъти)

scenik

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #285 -: Септември 11, 2015, 09:43:30 pm »
Здравейте!
Отскоро карам КИА дизел 1.7. 2013 година.
Колата е купена от Испания и е на 86 х. км, от мен около 4 -5 за месец-два.
Реших да не ползвам гаранцията, защото нямам време да се разправям с разни измислени дилъри.
Сервизи колкото искаш.

Гледам че форумът е доста постен, затова да споделя впечатления и аз.

Среден разход 5.7 в Гърция, 5.9 в България.
Компютърът съответства на засичането по резервоар.
След здраво каране по магистрала 140-150 - 6.6 на сто.

Колата кефи, не е като лимузина, не предразполага към рисково каране.
Дизайна е супер.


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #286 -: Септември 12, 2015, 10:12:53 am »
Колега моля ви се!
Форумът бил постен krivogled

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #287 -: Септември 13, 2015, 06:36:56 pm »
Колегата е мислел, че форума е постен за неговата модификация 1,7 дизел rofl...честно казано няма кой знае какво мнение за този дизел, знае е се, че е най-икономичен, ма и най-спънат crazy. Иначе разхода е там някъде, само малко ме съмнява за 6,6 при 140-150км/ч... %)...виж към 8ца може би е ОК...все пак е висока кола и т. н...

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #288 -: Септември 29, 2015, 10:48:43 pm »
Привет на всички :), днес за пореден път джипката ми вдигна кръвното с това тракане в кормилната конзола...убеден съм, че проблема е в калпавата кормилна телескопика! Само там се усеща як луфт и дрънка. Взе да трака вече постоянно и то на всякакви настилки и неравности. Днес изтеглих волана докрай и беше супер приятно без дрънчене и луфт, но първите 10на минути. После пак...на път съм да тегля една майна на гаранцията и на калпавия КИА  сервиз. Всички явно карат без проблеми, а при мен каруцарска история...явно този сервиз е вече история...и не смятам да им бутам повече гювеч при липсата на адекватно поведение и сервиз. Не вярвам, че КИА правят коли, които да дрънчат като каруци! Проблема, според мен, е в липсата на достатъчна компетентност. Карал съм джипката и когато не дрънчи и знам,че се касае за някаква недомислица, простотия, която тук и да умират от глад, нямат шанс да намерят решение...щото просто не могат! Бях се премирил, реших,че ще свикна....ама дрън дрън...дрън дрън и то на асфалт ...еееее не мога да го преживея! Засега нямам възможност за смяна на колата, но определено ще търся решение на проблема, защото това е единствения недостатък, който не мога да пренебрегна и подмина! Но явно КИА България освен да продават коли за друго не ги бива...те са като един прост магазин, но с по-голяма витрина. И до там!  Да си останат със здраве...а ние балъците да му мислим.
А и да спомена, че вече мигачите се олющиха зверски...стоят на люспи и парцали...ама какво от това, ние балъците да му мислим %)
« Последна редакция: Септември 30, 2015, 11:00:40 pm от vladodikov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #289 -: Септември 30, 2015, 08:35:31 am »
Е поне това с лющенето на мигачите трябва да мине като гаранционен проблем.
Май на Шадоу му ги смениха/оправиха.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #290 -: Септември 30, 2015, 10:57:12 pm »
Цялата трябва да мине като гаранционен проблем...това с тракането, лющенето на мигачите....каквати нова кола...честно, не вярвах, че това ще ми се случи с нова кола и то за толкова пари, е баси простотията с КИА привкус...правилно ми казаха от Тойота преди две години, че ще си проличи евтинията...не вярвах, ама то си пролича, не че харесвам Тойота....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #291 -: Октомври 01, 2015, 01:25:23 am »
брато, ти си мислищ че тойота е супер кола? тойотата можеш да си я караш по нивята. защото единственото нешо е, че е здрава като каруца.

защо според теб ги дават тия 5-7 години гаранции производителите? за да не се занимаваш с проблемите по автомобила в тия години.

масово никой не дава гаранция на ходова част, а киа дават. масово никой не дава повече от 100км гаранция и 2г.
после се чудиш колко пари си им набил.

киа не са хич лош автомобилен производител, това че има някакви грижи с автомобилите трябва да се покрие от гаранционния сервиз.
ако трябва на корейците им пиши, ако трябва на германците. пускай им мейли, вин номера, клипчета, снимки и т.н.

аз като гледам моите приятели с техните нови коли (мерцедес, бмв, мазда,шкода) какви проблеми имат ... а моята кола си върви.

е... надявам се да си е все така здрава и да не ме остави някъде по пътищата :D :D
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #292 -: Октомври 01, 2015, 09:16:45 am »
Нещо не ме разбираш правилно Smirnoff. Не харесвам Тойота и съм далече от мисълта, че е супер кола. Напротив, последните модели и визии са трагични за мен, какво като е френски дизайн, на мен не ми допада....а относно качеството също не е добре...и там си имат проблеми, не е като при старите от 2003-2004г. Но какво ме грее гаранцията на КИА като не могат да решат проблема с тракането и луфтовете по кормилната конзола, за какво да набивам пари за да ми казват, че колата това предлага! И че всичко е наред. Други ядове нямам, спуквам я от каране, 4 чифт предни накладки смених и едни задни, върви и съм ОК. Но аз карам нонстоп и съм навъртял доста км за тези 2години и то градско основно, но тази тъпотия ме изнервя постоянно. Писал съм относно проблема и чакам отговор, консултирам се за въпросното тракане, ще се боря, но едно е ясно - не трябва да е така! Засега е здрава като ходова, единствено този луфт ме побърква и всеки път като седна зад волана се питам дали карам нова кола или на 10г. Това е, иначе не ме зарязала някъде, разхода на газ е ОК...затова и взех другата кола от Хюндай, защото КИА ме изнервиха до краен предел с некомпетентност и те това предлага колата, сори, айде чао...нали си платил....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #293 -: Октомври 02, 2015, 03:59:32 am »
точно това е въпроса, да е здрава колата и да не те оставя по пътищата.
вече въпроса е защо в КМБ се ебават и не ти оправят проблема. няма как "да е така", защото тия коли за да излязат и да се произвеждат няма да им дрънчат ламарините като на дърта кочина...

Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #294 -: Ноември 04, 2015, 11:35:21 pm »
Привет колеги,
Вижте на какво попаднах във един форум, може би това ми е проблема:
http://www.kia-forums.com/3g-2011-2016-sportage/77785-knocking-sound-when-turning.html

А това е сигурно причината за моето тракане:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Constant-velocity_joint

Само не знам, ако това е проблема, който често се споменава в чуждите форуми, защо тук това не се коментира...може би само при мен се е случило...или е липса на заинтересованост или компетентност...не знам, ще видим, борбата продължава....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #295 -: Ноември 05, 2015, 12:00:36 am »
колега, знаеш ли кое е най-интересното в случая.
при мен както бях казал имаше същото нещо. обаче от известно време този проблем изчезна сам.
единственото нещо което съм правил е да си мърдам волана нагоре - надолу и напред - назад.
примерно в града карам на напълно изваден волан и макс горе, а извън града си го регулирам по-надолу и по-прибран ... просто ми е по-удобно.
при такова ползване от поне 2-3 месеца насам нямам подобни удари и потраквания във кормилната колона и волана.
явно има някакви чаркалаци които са се наместили при мен....

нещо не разбрах за какво се ползва CV joint-a
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #296 -: Ноември 05, 2015, 06:56:54 am »
Ами май това е връзката от кормилната конзола надолу към карето, което свързва кормилния прът с рейката. Иначе при мен трака без значение къде се намира волана, пробвал съм всичко. Но тази връзка се споменава като проблем на КИА Спортидж 2011-2012 в чуждите форуми...

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #297 -: Ноември 05, 2015, 08:49:21 am »
CV-joint е "каре". Било то каретата на полуоските или на кормилния прът или на кардан...  В темата специално говорят за каретата на полуоските, защото се споменава за определен брой щракания в секунда при определена скорост ("It's maybe 10 to 20 clacks per second at 20 km/h", както и в първото мнение: "...is making a clunking/knocking noise from the front end as I make turns at low speed"). Това няма как да е свързано с проблем в карето на кормилния прът. Владо преди доста време ти пращах ЛС точно каретата на полуоските да си провериш, защото аз лично имах такъв проблем с една опел корса - всичко бях сменил е хлопаше по дупките ужасно и се оказаха карета (а не щракаха в завой). Може просто да си попаднал на кофти партида от карета с производсвен дефект. И още нещо: вие двамата (vladodikov и smirn0ff) някога виждали ли сте се заедно за да си чуете тропанията на колите ви, защото почвам да подозирам, че нямат нищо общо?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #298 -: Ноември 05, 2015, 09:56:09 am »
Точно така, става въпрос за каре в горната част при кормилната конзола. Но чукане и тропане има само горе, не долу и смятам, че това е вероятно въпросния проблемен участък. А аз не съм майстор и каквото и да подлежи на проверка е работа на сервиза на КИА. Аз не разбирам, а и почти нямам време да се занимавам, то почти не слизам от джипката. Просто наблюдавам и търся логично обяснение защо при едни чука, а при други не. Само да вметна, че тествах спортиджа на Shadow и там няма хък мък, всичко е бетон, няма паразитни звуци и е много приятно за каране. А като са сменяли кормилната кутия не знам дали това въобще е сменяно, не знам дали не върви комплект...писах на сервиза, да видим какво ще измислят...

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #299 -: Ноември 05, 2015, 01:40:12 pm »
Владо, намях предвид ти лично да лягаш под колата и да гледаш, а при минаване през КМБ да ги насочиш какво да погледнат. Знам, че би трябвало това да е тяхна работа, но може примерно да не са погледнали (знам ли).