Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124205 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #315 -: Юли 26, 2016, 10:46:22 pm »
пробвах с различни телефони, с някои беше по-добре, с други по-зле, но до пълно решение не се стигна.
според мен просто не е доизкусурена системата и трябва да говориш по-близо до микрофона.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #316 -: Юли 27, 2016, 08:31:01 am »
Забравих да напиша, че и аз пробвах с два телефона (различни марки и модели) - разлика няма.

Lord Anubis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #317 -: Август 04, 2016, 02:06:49 pm »
Много съм доволен от автомобила. Всичко е според очакванията ми. В момента за съжаление е в севиза, защото електрическото наместване на шофьорската седалка не работи. Имам навъртяни 5500 км от миналия Октомври.
Kia Sportage 2.0D CRDi HPE TX

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #318 -: Септември 29, 2016, 12:57:09 am »
Привет на всички собственици на Спортидж 3,
Отдавна не съм писъл, може би от близо година.Реших да изразя някои мои впечатления след третата година и минати близо 92к.
И така, днес приключихме отношения с  КИА Моторс и то за хубаво. Очевидно е, че не могат да се оправят с калпават изработка на колите, които продават и се извиняват с доставчика и чe това е качеството!
Тропането и вибрациите в кормилната конзола се оказва проблем за коли произведени 2013-2014 - Спортидж, Оптима, Соренто. Има проблеми в щатите,европа. Хората се оплакват, но като цяло КИА и дълърите ги отсвирват, както стана при мен.
Но на въпроса - колата като цяло е ок и надеждна, но без никакво удоволствие от шофирането. Основни проблеми - калпаво гумено табло, тракащо кормилно управление, белещи се стопове, огромен преразход на гориво.
Минатите километри са без забележка, но тракането на кормилната колона е отвратително. От близо 18к до 92 карам така без някакво решение на проблема. Оказва се, че доста собственици на Спортидж и Оптима се оплакват от подобен проблем, който се оказва е известен на КИА, но не го отразяват и го подминават без коментар. Питам аз защо е тази гаранция като няма решение на проблема! Но според КИА това не е проблем. Хубаво тогава, но ние не сме тъпаци и на всички става ясно,че КИА произвеждат коли с красива външност и калпава сглобка и не дотам качествени материали. Всичко е реклама и маркетинг за да се правят пари като клиентите биват подвеждани с нереална гаранция от 7 години и високи такси на обслужване, нарастващи продажби и т.н...блажени са веруищите докато не се нахендрят да си купят красив боклук с измамна гаранция!
Пиша тези неща за да дам една реална представа за това какво всъщност е марката КИА,а именно - красиви боклуци с евтини и с ниско качество на сглобката материали, които сдава багажа до няколко месеца. Нали трябва да се печели, а и сервиза също....
Карам вече 92к и колата трака като каруца, но от КИА Моторс само вдигат рамене и казват , че са безсилни
....Но питам - толкава ли е сложно да потърсиш в нета пролема с тракането и да попиташ КИА за решаване на проблема- - явно е!
Истанат е,че и в другите страни дилърите се правят също на ощипани моми и малко от тях си правят труда да решат проблема.А хорат си дават парите за да карат тракащи коли - щоли не отидем 200 метра по-нагоре до Горубляне и да не си купим нещо оттам - май няма да има разлика,а може и по-евтино да ни излезе на края....
Приключвам с марката КИА, жалко за излъганите клиенти и бъдещи такива, само защото визията им харесва....
Само за инфо, новите също тракат, молете се да попаднете на нормална сглобка....КИА имат проблеми с доставчиците на ключови елементи и най-вече с качеството на изработка....

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #319 -: Ноември 08, 2016, 10:17:17 pm »
Малко инфо за изминати 96к относно ремонти, заменени части и консумативи /без масло, филтри бензин, масло, въздушен- струва 120-150лв извън сервиза на Кия/на Киа Спортидж 3 бензин 2ка, автомат, почти 100к:
- сменени 6 броя предни накладки и 1бр задни- 80лв с труд,/на смяна, марка текстар, два пъти изправяне на дискове!
- сменен тампон на преден десен носач
- сменени 2броя биалетни щанги, не от официалния, защото отговора е НЯМА налични, ти си първия,  който ги е потрошил - за инфо струват по 34лв броя:), 20лв за смяна,направо без пари....
- сменена шайба на алтернатора
- луфт в разпределителната кутия, малък, обран в сервиза
- сменени 2броя крушки на къси светлини, ляв фар
- изгоряло оплътнение на генерацията, звучи като картинг, усещат се вибрации и е шумно
- монтирано допълнително уплътнение на селектора на скоростния лост на автомата
- сменен акумулатор по гаранция
- чукане, луфт в кормилната кутия, смяна, никакъв резултат, тракането си продължава
- стоповете и мигачите отзад се люспят като глави лук...баси, люспя си всеки ден...ама по-малко да не се спукат, знам ли...
Това е всичко, малко ли е, много ли е...не знам....това е 90% градско, сериозен пробег в София всеки ден. Газовата е супер, без проблем. От нея съм доволен, няма забележки, само филтри сменям. Правиха преглед на двигателя в Киа, няма забележки, перфектен. Явно карането на газ се отразява положително.
Пиша за информация, защото все се говори как расте качеството на марката...ама то сигурно защото не се карат колите както трябва, а от дъжд на вятър и сигурно на това разчитат...или просто калпава сглобка, късмет ли...всеки да си го тълкува както иска.
Айде със здраве...

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #320 -: Ноември 21, 2016, 09:51:03 pm »
Колега аз меродавно мнение не мога да дам за Спортидж, но може би е въпрос  на вкус и на късмет . Марката Киа предлага доста други модели , всеки за себе си смята , че се е спрял и е избрал най-доброто. Има мн. колеги които са супер доволни от Спортидж ,както и не чак толкова доволни. Може би този модел не е точно твоят. Аз съм с Опирус и съм на обратния полюс достойно се държи за момента колицата няма шумове в купето ,както така за момента поне кормилната уредба е ок. Проблема тук ,обаче са частите не винаги ги има в наличност и не са от най-евтините  и понякога се чака доста за доставка , въпреки ,че като цяло поддръжката е мноого разумна бих казал ценово. Абсолютно поносима  всичко си има плюсове и минуси . Аз не разбрах само 96 000км за какъв период от време става въпрос.

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #321 -: Ноември 21, 2016, 10:28:41 pm »
Километрите са изминати за 3 години и 4 месеца, основно градско...а относно мнението ми - нямам против джипката, а от малшанса да попадна на недотам добра или просто кофти сглобка...а и от неадекватните действия на КИА сервиза. Сменят части и елементи без въобще да проучат в детайли проблема, а просто за самата смяна...и не дават логично и смислено обяснение.Освен сменените части и елементи се наложи да сменя и ляв амортисьор с лагера. Оказа се, че близо 65к съм карал с разбита лява биалета или дефектна, което допълнително е допринасяло за шумовете от кормилната кутия. Толкова проверки и говорене, но явно толкова си могат. Шофирам много и всекидневно и съм наясно изцяло със ходовата част и шумовете. Определено корейците имат пропуски в кормилната уредба при определени модели и години на  производсво и при големи неравности, павета, линии се усеща луфт във волана, вибрации от кормилния прът. Отдавам го на факта, че марката има голямо производство и това не го бръснат за проблем. И е нормално при количествено производство да има отклонения от качеството, което, естествено, се насочва към страни от нашата черга. Със сигурност КИА знаят за това, без съмнение. Но е изключително неприятно и дразнещо, особено ако караш всекидневно и по различни настилки. Смятам, че това е недопустимо за нов автомобил...но явно може...иначе джипката като цяло е много надежна. Но това не мога да го пренебрегна...то просто дразни и ти се набива по цял ден. За колегите, които карат, но не често, няма как да усетят много неща. Просто за мен няма почивен ден и колата се кара без спиране почти. Затова смятам, че съм наясно с много неща по джипката. Иначе частите извън сервиза са супер евтини и колата е лесна за поддръжка.

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #322 -: Септември 22, 2017, 10:57:20 pm »
 Здравейте,
Темата е малко "ръждясала", но пък е обемиста и бих искал да я пораздвижа с малко впечатления от новата си придобка.Всъщност, прочетох всички постове в тази тема преди да купя колата и мисля, че ми беше полезна информацията.
От вчера се сдобих с Киа Спортидж 2013-та, 2-литров дизел със 184 к.с., автоматична скоростна кутия. Не съм сигурен как се води нивото на оборудване. Автомобила е на 51000 км и все още в гаранция, и това всъщност са причините да го купя (по-скоро пробега, отколкото гаранцията). Всичко стана доста набързо, но просто излезе подходящо предложение.
До тук впечатленията ми са малко противоречиви, но по-скоро положителни. За гумено-пластмасовото табло бях подготвен от прочетеното и дори очаквах да е по-зле. Общо взето, материалите в купето са с приемливо качество, има си драскотини и таблото изглежда захабено, въпреки "крехкия" пробег, но то това си опира и до начина на ползване от предишните собственици. Общо взето, очаквах да е по-зле. Но поне засега не съм забелязал да има скърцания или потраквания от интериора. Седалките са ми удобни, возията ми допада, обзора назад е доста по-добре отколкото очаквах от прочетените коментари, в никакъв случай не е по-зле от другата ми кола. Огледалата са доста големи и осигуряват добра видимост назад, а и с камерата за заден ход няма никакви проблеми за паркиране. Киа-та ми се струва доста маневрена. Волана се върти много леко на място и при ниски скорости, и чувствително се втвърдява при по-високи, което ми е малко странно засега.
Нещата, който не ми харесва до сега:
- скоростната кутия ми се струва малко тромава, при изпреварване изглежда, че има едно замисляне в началото и после вече си набира. Може пък да не съм й свикнал още. Но от тези 184 к.с. очаквах повече.
-борд-компютъра е малко странен- за всеки един параметър трябва да сменяш екрана, няма ка да следиш няколко параметъра едновременно. Всички борд-компютри, които съм имал досега са показвали средна скорост, пробег и среден разход на един екран, а тук трябва да превъртам и да ресетирам всеки параметър по отделно. И на всичкото отгоре не са изнесли бутони "Трип" и Ресет" на волана, което много би улеснило шофьора.
-Тъч-скрийна на навигацията е някакво абсолютно недоразумение- когато натисна бутон на екрана се активира или долния под него, или дори още по-долния. До сега не съм успял да въведа адрес, истинско приключение си е. Не знам дали така са всички навигации, или да търся някакъв проблем. Няма и опции въвеждането да става с комбинация от бутони и джойстик, да речем, единсвено през тъча. Поне успях да намеря последните версии на софтуера и да ги обновя.
- и най-неприятното до тук- при скорости от около 110 км/ч и нагоре, се появява едно свистене все едно има отворен прозорец. При 150-160 е вече нетърпимо. Колата има отварящ се стъклен покрив и свистенето изглежда идва от там. Мисля си, че сигурно става някакво завихряне в улеите за плъзгане на люка.
  Както казах,дотук впечатленията ми са по-скоро положителни, но тези дреболии развалят общото впечатление.
А, последно от неприятните впечатления-прегледах фактурите от предходните обслужвания и почнах да си мисля, че тази 7-годишна гаранция е всъщност платена. Иначе не мога да си обясня цената от почти 500 лева за смяна на 3 филтъра и 9 литра масло напълнено от варел!? Обслужвал съм и други марки автомобили в официален сервиз, ама тези цени са леко завишени, да кажем х2 или х3.
Исках да си купя и оригинални стелки и перо за задната чистачка, но ми казаха, че щели да ги доставят за седмица, ако ги имало в София. Пък аз си мислех, че е проблем дето съм чакал 2 седмици серво и спирачна помпа от Франция :)

Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #323 -: Септември 23, 2017, 04:04:30 am »
Колега, безаварийно!
За свистенето и навигацията,  според мен са проблеми.
Навигацията - явно дигитайзера е прецакан или ако може да се калибрира, то задължително трябва да се направи.
Свистенето - явно има преебани уплътнения
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #324 -: Септември 23, 2017, 07:59:49 am »
Благодаря!
Потърсих и в други форуми, и явно наистина си е проблем това с навигацията. Доколкото разбрах, гаранцията на навито е по-малка, така че вече ще е изтекла т.е. отстраняването на проблема ще е за моя сметка или ще си кара така.
Свистенето е това което ме дразни най-много, ще видим какво може да се направи там. Вчера отворих люка и се опитах да разгледам и почистя уплътненията, но ми идва малко високо и не се справих много добре. Не забелязах да има повреди по уплътненията, но и не успях да ги огледам както трябва. Както и да е, това ще е проблем по магистралите, нормално гледам да не превишавам скоростите и си карам с около 100 км/ч. Освен това музиката в колата е доста сериозна, има някакъв бас в багажника, като го усиля повече и почват да ми "треперят" гащите  ;D С жената се шегувахме, че това е за да не се чува свистенето от люка  :)
Още нещо се сетих, което ми липсва от предните коли-няма индикация за предавките, показва само D и до там. Предполагам, че и с това ще свикна. Скоростната кутия превключва доста плавно, почти не се усеща, да не кажа, че съвсем не се усеща. Някаква идея кой е производителя на кутията или си е тяхна разработка?
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #325 -: Септември 23, 2017, 11:01:22 pm »
Поздравления за покупката. А относно скоростната кутия - стандартен, морално остарял хидротрансформатор, на който можеш да благодариш за високия разход и мудно ускорение. Има няма 10-15 годишна разработка...но за да е по-евтинко те това и сега 2017 - 184 коня дизел ПАК с хидротрансформатор...толкова продажби и ръст и една с коростна кутия с двоен съединител за двойно задвижване не успяха да измислят...нали се хвалят колко напредват в развитието, а пак предлагат хидро от преди век...явно на хората им харесва да дават пари за отпреди 20 години разработки, подведени от дизайн и активен маркетинг...а и КИА нямат против да се хранят от глупаци и наивници...но важното е да ти харесва и да си доволен:) А...и настъпи педала до долу стабилно и ще усетиш замислянето, бавната смяна и тласъците при смяна на предавките...мен лично това ме изнервя...ако пробваш двойния при предно предаване дизел 141к или двойно при бензин 177к,  ще разбереш разликата...и съм убеден, че много повече ще ти хареса.
« Последна редакция: Септември 23, 2017, 11:07:44 pm от Dikoff »

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #326 -: Септември 24, 2017, 07:38:20 am »
Е, то това с дизайна и маркетинга не е патент на КИА, май е любим приом на повечето марки. Вагените продават един и същ автомобил в различни опаковки от години, а за проблемите с DSG-то им се носят легенди, но това не им пречи.
За мен атестацията за доволен клиент са хората, които сменят само моделите, но се придържат към марката. Познавам хора, които смениха Спортидж 3 с по-новия модел веднага щом излезе. Предполагам са били доволни. Същото е и с Хюндай. Аз съм минал през Нисан Кашкай, първият който излезе и общо взето този модел не го гледам повече. Не лош автомобил, но с отвратително нискокачествен интериор.
При мен просто излезе подходящо предложение за типа автомобил какъвто търсех- компактен СУВ, 4х4, мотор над 140 к.с, автоматични скорости, малък и доказан пробег. Общо взето опциите на пазара не са много. Отзивите за Спортиджа са, че е сравнително надежден автомобил на приемлива цена, надявам се това да е вярно (за надеждноста). Не малко "по-реномирани" марки влизат в бокса още докато са в гаранция-приятел го остави на пътя чисто нова Рав 4, заради проблем с някакъв датчик, БМВ 5 на един колега му сменят тихомълком скоростна кутия по гаранция. Моя съученичка си бяха купили нов Мерцедес, после се бяхме видяли, вече имаха 2 Инфинитита в семейството и ми казва-За Мерцедес не искам дори и да чуя повече!
Та така, търсех автомобил с който да съм спокоен, когато съм на път. Дребните недостатъци се преглъщат. Бъдещето ще покаже, дали избора е правилен. Ако съм сбъркал, решение винаги има-снимки, Мобиле...и продължаваме напред.
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

Dikoff

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #327 -: Септември 24, 2017, 10:27:36 pm »
Джипката е надежна, нали и в Аутобилд я класираха на 1во място при теста...но личното ми мнение е, че тук карат боклуците, проблемните партиди, все още сме страна от третия свят...лично аз съм негативно настроен относно качеството...трябва да се внимава при покупка, лично аз оттук кола няма повече да купя...вече купих проблемна такава и няма оправяне....просто не си заслужава унижението да им купуваме и караме проблемите сглобки и да им пълним гушите,  дано имаш късмет да е читава джипката, иначе ще страдаш и айде в мобилето - това е единственото спасение...в сервиза са некомпетентни, определено няма да намериш решение там...
« Последна редакция: Септември 24, 2017, 10:34:25 pm от Dikoff »

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #328 -: Септември 25, 2017, 07:55:19 am »
 Да, ревюто на Аутобилд беше едно от нещата, които прочетох и аз.
Малко развитие по проблемите. Оказва се, че проблема с шумния панорамен люк го има навсякъде по света (не е калпава сглобка за Източна Европа). Има даже и сервизен бюлетин по този повод. Благодарение на братушките, успях и да се сдобия с него. Първата информация за проблема я намерих в американски форум, после и в английски и накрая при руснаците имаше качен и самия бюлетин.
Мисля да си го разпечатам и да мина през сервиза, ще ги питам дали знаят нещо по въпроса и дали ще отстранят проблема. Според отговора им ще си реша, дали да си продължавам гаранцията, като си обслужвам колата при тях за по 500 кинта за масло и филтри, или ще си ги сменя сам за 150.
За навигацията ще търся решения, със сигурност тъча не работи както трябва, което я прави почти неизползваема. Не е в гаранция, така че ще видя какво ще предложат, а и ще търся мнения на сервизи, които се занимават с точно такава дейност (стига да намеря такива във Варна). Ако се наложи пълна подмяна, предполагам ще взема алтернативен вариант. Не ми се вярва да ми допаднат цените на оригиналната.
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #329 -: Септември 25, 2017, 11:34:09 pm »
Колега, изкарай бюлетина и отиди в сервиза, ако трябва искай среща с гаранционния приемчик или ако трябва даже с шефа на сервиза.
Относно навигацията, ако автомобила е купуван от КИА БГ, искай мнение и ремонт.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT