Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124166 пъти)

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #330 -: Септември 26, 2017, 07:39:57 am »
Да, точно това направих, отидох с бюлетина. Бях и в двете представителства във Варна. И на двете места знаеха за бюлетина. Имам час за днес за да се коригира положението на люка и да се надяваме, че проблема ще се реши.
За навигацията нещата не са онбнадеждаващи. Гаранцията й е изтекла. В единия сервиз ми предложиха преинсталиране на софтуера, но не възлагат големи надежди. В другия казаха, че вероятно нищо не би се променило с по-нов софтуер. Самия екран изглежда като отлепен в средата, като се натисне и се усеща как хлътва навътре. Разговарях и с няколко човека, които се занимават с ремонти. Те също бяха скептични. Последно раговарях с мой познат, който също се занимава с навигации, основно със софтуер обаче. Неговото мнение-ремонта е напълно възможен, сваля се навигацията, вижда се номера на дисплея и се поръчва нов от алиекспрес, подмяната не била проблем. НО ми препоръча, след като се е стигнало до даването на едни пари, да дам малко повече и да си намеря качествена мултимедия базирана на Андроид (не на Уиндоус, като заводската). Та засега май клоня към този вариант.
  Относно останалите впечатления до тук-за два дена покарах 100-тина км градско и съм доста доволен-колата е маневрена, с лекота се кара в трафика, държи се стегнато, вози добре. Разхода се движеше между 12 и 13, което е напълно приемливо за мен.
А, да, колата е едва от вчера вече официално моя. Така че, вече мога да си действам спокойно по всичко. До сега беше на лизингодателя, а бившите й собственици се отказаха от нея в моя полза (срещу заплащане, разбира се).
« Последна редакция: Септември 26, 2017, 07:53:22 am от nelsky »
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #331 -: Септември 29, 2017, 01:47:24 pm »
 Още малко впечатления, пък дано съм полезен на някой кандидат-собственик.
Приятна за каране, лесна за управление, доста добро вътрешно пространство предвид компактните размери. Доста маневрена и с комфортна возия. Градски разход по борд компютър-твърдо около 12, което ме устройва, очаквах повече.
  Люка ми го регулираха в сервиза, уж е малко по-добре, но не съм имал възможност за тест на магистрала. Регулираха го до максимално възможно положение, демек, това ще е положението.
  Дразнещото оформление на показанията на борд-а-все още си е дразнещо, с това няма да свикна.
  Захабеното табло-вече е като ново, 2.50 лева за кърпички от Кауфланд и 30 минути търкане (включително вратите). Нищо работа за ефекта, който се получи.
  Аудио-доста мощно, но не особено качествено, поне според мен. Чакам "китайче" да ми замени оригиналната мултимедия с дефектирал тъч. Ще видим какво ще се получи. Чудя се, дали ще е проблем за гаранцията, ако не го сменя в официалния сервиз. След като не е гаранционно вече се надявам да не е проблем. В официлния сервиз ми казаха нещо за 2 дена работа, докато доставчика има човек за монтаж и казва-1 час, или час и половина, ако ми сложат и видео регистратор.
  Оборудване (екстри)- доста постно и това на най-високото оборудване. Чудя се най-ниското какво има? Дори преден парктроник няма. Ама пък има подгрев на задните седалки  :) То, не че екстрите не водят само до проблеми понякога, но някои "гъдели" ми липсват.
  Интериор-доста пластмасов, но не бих казал нискокачествен. Не съм забелязал да има скърцания и потропвания, което е доста добре.
  Шумоизолацията може би не е най-добрата, но не е нещо, което да дразни много. Ще видим на дълъг път как ще е.
 Ами, това е основното за сега. Като цяло съм доста доволен.
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic