Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124195 пъти)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #45 -: Март 27, 2014, 10:22:09 pm »
- високо каско- 980лв
- скъпи зимни гуми- 850лв
Каското се определя от стойността на колата, не от марката или модела. И си минал доста тънко - аз първата година платих 1600 лв., втората 1400 лв. (по памет), но ми е лизингова.
Скъпите зимни гуми също зависят предимно от цолажа и нямат много връзка с марката или модела.
Задното стъкло и на мен ми беше странно в началото, без камера е кофти. Пъргавостта е оносителна - има доста по-тромави коли, тази като за тоя двигател и размери на колата мисля, че е доста добре. Най-голям проблем обаче си остава блъскането на вратите! Не знам дали са го оправили при новите модели?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #46 -: Април 07, 2014, 02:28:35 pm »
Искам да попитам за информация относно окачването на новия спортидж. Не знам дали е тук точно мястото, но все пак е впечатление от модела. Като карам по павета и неравности във волана усещам леко тракане , като че има някакъв луфт в окачването. В началото ме дразнеше и му свикнах, но напоследък явно целя много неравна настилка и пак почна да ме дразни. Ходих на проверка в централния сервиз, но ми заявиха, че всичко било наред и че е нормално да има луфтове. При вас така ли е или просто това е окачването и така си трака.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #47 -: Април 07, 2014, 03:05:46 pm »
Едно време беше така на моя сиид,докато не подмениха пеперудката на волана  music

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #48 -: Април 07, 2014, 04:35:00 pm »
Благодаря за инфото. Но ето още какво получих като информация от КИЯ като се обадих да попитам отново-казаха ми, че може да се натегне рейката, но волана щял да стане по тежък. Не споменаха нищо за пеперудката на волана.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #49 -: Април 07, 2014, 04:59:18 pm »
Пробвай да го преместиш леко (нагоре-надолу,напред-назад) и виж дали ще изчезне. При мене го имаше по едно време това, после мисля като съм местил волана след като е карала жената и е изчезнало.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #50 -: Април 08, 2014, 12:15:11 am »
Пробвах този вариант,но чукането/луфта пак се усеща. devil Понеже карам много градско и минавам през всичко що е дупка, павета и асфалт,  ми се набива в полезрението постаянно и ме дразни. Някакси се губи усещането за стегнатост на колата, постоянно дрънчи crazy и особено, ако паветата, по които минавам са от големите, става страшно. %) Явно такова е окачването, сигурно ще пробвам с натягане на рейката пък ще видим. Благодаря за съветите и отделеното време.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #51 -: Април 08, 2014, 08:54:38 am »
Вчера специално минах с моя спортидж по павета (по принцип ги избягвам) за да видя как е и ми се стори доста стегнат - няма хлопане във волана (пък и в купето). И изобщо спортиджа има ли същата "пеперудка" като сиид ?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #52 -: Април 08, 2014, 03:51:07 pm »
Пробвах този вариант,но чукането/луфта пак се усеща. devil Понеже карам много градско и минавам през всичко що е дупка, павета и асфалт,  ми се набива в полезрението постаянно и ме дразни. Някакси се губи усещането за стегнатост на колата, постоянно дрънчи crazy и особено, ако паветата, по които минавам са от големите, става страшно. %) Явно такова е окачването, сигурно ще пробвам с натягане на рейката пък ще видим. Благодаря за съветите и отделеното време.
майката му е - регулиране на геометрията + натягане на рейката
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #53 -: Април 08, 2014, 09:36:40 pm »
Smirnoff сигурно си прав. Само да спомена, че преди месец бях на реглаж защото се бе изкривил волана krivogled и се оказа,че има мърдане и отпред и отзад. Наложи се  реглаж на 17хил, може би защото търкалям основно градско и то едни пътища слънце yahoo. Пробвах пак предложението на Lini и бих казъл, че тракането изчезна, не е толкова осезаемо, но се усеща при преминаване по големи и неравни павирани пътища или релси под определен ъгъл. Ще изчакам още и ако ми писне ще помоля да затегнат малко рейката. Само се надявам волана да не се втвърди прекалено :)
« Последна редакция: Април 08, 2014, 09:38:38 pm от vladodikov »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #54 -: Април 09, 2014, 12:10:04 pm »
Smirnoff сигурно си прав. Само да спомена, че преди месец бях на реглаж защото се бе изкривил волана krivogled и се оказа,че има мърдане и отпред и отзад. Наложи се  реглаж на 17хил, може би защото търкалям основно градско и то едни пътища слънце yahoo. Пробвах пак предложението на Lini и бих казъл, че тракането изчезна, не е толкова осезаемо, но се усеща при преминаване по големи и неравни павирани пътища или релси под определен ъгъл. Ще изчакам още и ако ми писне ще помоля да затегнат малко рейката. Само се надявам волана да не се втвърди прекалено :)

волана няма да се втвърди много, но според мен го направи по-рано за да не разбиеш рейката
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #55 -: Април 09, 2014, 06:07:34 pm »
Запазих час в KIA и като мина през процедурата ще споделя дали има резултат write

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #56 -: Април 10, 2014, 01:06:48 am »
И аз имам две малки болежки, които се появиха малко преди да навърша две години. Надявам се на задължителната поддръжка да ги оправят.

Едната е круиз контролът - често копчето не реагира на командите. По няколко пъти го натискам докато зацепи. Или пък само се изключва, или пък го натискам, за да увелича/намаля скоростта, а круиз контролът се изключва.

Другата е с парктроникът, който пищи постоянно все едно има нещо точно зад колата, а там няма нищо. Иначе страничните си отчитат нормално. Понякога се оправя от нищото и после пак се включва.

vazmuten

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #57 -: Април 21, 2014, 02:47:59 am »
Може ли да попитам собствениците на Kia Sportage 2.0 GDi 4x4 кое е за препоръчване - автоматик или ръчна?
И по-важния въпрос: По магистрала Тракия карате със 120 и изпреварвате до 150-160 км.ч. -> как се държи колата като пъргавина и шум в купето ?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #58 -: Април 23, 2014, 08:16:31 pm »
Здравейте колеги,

Обещах да пиша като мина през сервиза относно луфта в рейката и ето какво ми казаха: абсолютно нищо, нямало проблем, не може да се установи такъв луфт или тропане. Дори правиха и пътен тест, не знам къде беше ходил тестващия, но колата беше омазана в кал. Добре че вътре беше ок, интериора беше чист. Интересното бе, че всички седят и мълчат, никой нищо не казва,  падна мълчанието на агнетата. Имам чувството, че персонала е инструктиран да мълчи каквото и да става. Както и да е, стана ми ясно, че при тях нищо няма да оправя, ще търся друг вариант, но няма да оставя нещата на самотек.
Между другото ми смениха задна лява лайсна на вратата и оплътнението на задна дясна по гарнанция. И ще се наложи пак да ходя, защото сменената лайсна е с наранено гумено покритие...уж са опаковани нещата, но явно мърляво е сложена...абе неприятно, но явно така стоят нещата...може пък да съм много взискателен... :)

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #59 -: Април 23, 2014, 08:33:00 pm »
... Имам чувството, че персонала е инструктиран да мълчи каквото и да става. ...
И на тях не им е лесно :)
Аз имах на Сиид-а подобен проблем, докато беше в 5-годишната гаранция. Има някакъв болт за регулиране на луфта, но при мен не можеше да се регулира. Оправиха го с поръчване на ремонтен комплект, 1 месец чакане и 1 ден в бокса :) - напълно приемливо беше.

Не знам от къде можеш да вземеш подобен комплект, освен от КМБ, а доколкото разбирам си и в рамките на нормалната гаранция. По-добре иди в някой друг оторизиран сервиз на КИА, обясни им на хората и мисля, че ще го сменят.
Е, надявам се да не са давали и те обет за мълчание :)