Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124258 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #60 -: Април 24, 2014, 01:02:57 pm »
Много интересно, защо не притягат връзките по кормилната уредба като има такива проблеми ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #61 -: Април 24, 2014, 01:57:57 pm »
Ами защото не откриват такива, въпреки, че втори път ходя при тях по този каазус....но ще търся и друго мнение, ясно е, че със официалния сервиз приключих по този въпрос....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #62 -: Април 24, 2014, 02:01:08 pm »
Ще споделя и аз мнение след днес
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #63 -: Април 24, 2014, 03:40:00 pm »
Ще споделя и аз мнение след днес
пак ли?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #64 -: Април 24, 2014, 04:35:25 pm »
Ще споделя и аз мнение след днес
пак ли?
За техн.обслужване съм и ще питам за тая рейка.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #65 -: Май 02, 2014, 11:47:22 pm »
Я и тук да постна едно наблюдениице за автомата на спортиджа, че нали почти не слизам от него и от известно време ми прави следните номера. Като превключа на задна камерата не се включва и долу при скоростния лост светят всички позиции, включвам на директна и екото не работи и двигателя работи някак странно. Включвам на паркинг и гася, после пак паля и вече няма проблем. Това се получава за този месец вече 4-5ти път като днес беше върхът като реших да паркирам и изведнъж като включих задна камерата не се включи както и долу всички позиции светеха. Интересното е, че колата се движи, но става някакъв бъг и вече зачестиха тези, ако мога да кажа така " грешки" и се налага всеки път да рестартирам за да се нормализират нещата. Някакви идеи write....да не би да дава грешка компа ......или пак ше се наложи да се гърбя в КМБ %).

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #66 -: Май 03, 2014, 09:07:39 pm »
Лелеее, намирисва здраво на софтуерен проблем (бъг). Направо говори в сервиза да проверяват дали си с последната версия на софтуера на компа на автомата.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #67 -: Май 04, 2014, 03:54:57 pm »
Като минат празниците ще запазя час за проверка write....само, че като ме видят пак сигурно ще им прималее  %)
« Последна редакция: Май 04, 2014, 03:56:28 pm от vladodikov »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #68 -: Май 05, 2014, 03:11:43 am »
с оптимата и автомата, нямам такива грижи. няма отклонения, а са подобни системите.

ходи да те прегледат. само един съвет - покажи си точно проблема, не го обяснявай с думи :) пробвай да хванеш някаква цикличност или повтаряемост.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 03:13:29 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #69 -: Май 05, 2014, 10:51:07 pm »
Да си призная честно като гледам служителите в сервиза и примчиците  каквото и да им показвам и обяснявам е загуба на време ;D...такава безучастност и липса на каквато и да е заинтересованост лъха, че май ще почакам още малко време да мина...ще се моля да не се появява този проблем, че след като ми заявиха, че в рейката имало необходими луфтове май само загуба на време ще е присъствието в КМБ silen....по мое мнение там служителите не са с необходимата квалификация/или им куца комуникацията/, да не говорим колко са се наредили на приемната в редичка и дремат па и се протягат от много работа- направо се чудя защо има толкова много служители там. Нали получават заплати от смяна на накладки за 300 и кусур лева %) например.....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #70 -: Май 07, 2014, 04:35:10 am »
че има нива на приемливи луфтове в рейката - има. но когато започне да лопа здраво имат начини да пристягат.

въпроса е, че не могат да пристягат до несвяст ... за това пазят тази процедура за по-тежки случаи.

между другото, преди няколко дни карах едно Ферари Калифорния в Италия (карано само по тамошни пътища) и останах учуден от луфтовете в кормилната система, които имаше :) тия на нашите коли ми се сториха като детска мрънканица.
НО, нашите пътища са много лоши, след като съм карал 2 седмици из Италия и други страни из Европа, сега ми се струва, че нашите улици са хипер-мега-гига неравни ... sorry
нормално е да се разбиват кормилните уредби.
Между пораздвижих новата Мазда 6 на един приятел и се оказва, че кормилната им уредба е много странна ... почти никаква отзивчивост от пътя и настилката. все едно караш на електронна игра. но голям минус е огромния брак в частите - сменят дискове, амортисьори като диви ... още като си купи колата му я върнаха за остраняване на дефект ... а и е много по-тясна от Оптимата ...

Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #71 -: Май 07, 2014, 08:50:10 am »
При мен се получава тропане като се движа по едри павета, във волана се усеща тропане, като разхлабен е....това при королата от 2003 го нямах и затова ми е странно, че при нова кола се получава така...абе има нещо, ама тия дни ще съм наясно...

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #72 -: Май 07, 2014, 07:51:20 pm »

Между пораздвижих новата Мазда 6 на един приятел и се оказва, че кормилната им уредба е много странна ... почти никаква отзивчивост от пътя и настилката. все едно караш на електронна игра. но голям минус е огромния брак в частите - сменят дискове, амортисьори като диви ... още като си купи колата му я върнаха за остраняване на дефект ... а и е много по-тясна от Оптимата ...

Под липса на отзивчивост на пътя и настилката разбираш че вози меко и мазно и не се усещат неравности ли ?  :-* а тия смяни не се ли поемат от 5 годишната им гаранция ? ако да то е супер .. и си заслужава да се замислиш за повечето пари на CX5 спрямо Sportage...въпреки че дизайна не ме кефи толкова
« Последна редакция: Май 07, 2014, 08:31:22 pm от chitko »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #73 -: Май 07, 2014, 10:44:11 pm »

Между пораздвижих новата Мазда 6 на един приятел и се оказва, че кормилната им уредба е много странна ... почти никаква отзивчивост от пътя и настилката. все едно караш на електронна игра. но голям минус е огромния брак в частите - сменят дискове, амортисьори като диви ... още като си купи колата му я върнаха за остраняване на дефект ... а и е много по-тясна от Оптимата ...

Под липса на отзивчивост на пътя и настилката разбираш че вози меко и мазно и не се усещат неравности ли ?  :-* а тия смяни не се ли поемат от 5 годишната им гаранция ? ако да то е супер .. и си заслужава да се замислиш за повечето пари на CX5 спрямо Sportage...въпреки че дизайна не ме кефи толкова

За отзивчивостта имам предвид, че при всички коли които съм карал се усещат неравности и дупки във волана, а на 6-тицата почти не се усеща.
Иначе им се покриват дефектите от гаранцията
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #74 -: Май 12, 2014, 11:55:58 pm »
Ето още инфо за автомата на спортиджа. Търся някаква цикличност, но компа се изключва единствено когато се превключва от две позиции - от паркинг към директна или обратното. Днес се случи 3 пъти и като цяло зачестиха тези грешки. Ще чекна нещата в сервиза да видя какво ще стане. А относно кормилната уредба - установих, че тропането е в горната част на волана или поне там се усеща най-много. Неприятно е, решил съм да повозя някой от кия по паветата на Лозенец та да го видят най-накрая що е това тракане %)...