Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124308 пъти)

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #75 -: Май 13, 2014, 09:18:08 am »
Предполагам, че ти се случва при превключването P->D или D->P защото това са най-ползваните позиции. Може някакви ключета да има около леста и не винаги да дават контакт и в някакъв момент компа на автомата да не може въобще да разбере къде е позициониран лоста. Много е кофти като имаш проблем и само понякога се проявява (особенно ако в сервиза го няма).

А какво значи това, че тропането е в "горната част на волана"? Горе в геврека? Аз бях разбрал, че ти хлопа рейката. Това тропане горе изчезва ли с промяна на усилването на волана? Ако хлопането е в самия "геврек" - най-голямото нещо в геврека ми се струва, че е еър бега, може нещо да се е разхлабил - знам ли.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #76 -: Май 13, 2014, 04:47:29 pm »
не е еърбега, сигурно му тракат връзките горе около кормилната колона ...

най-добре хвани някой да го повозиш и дори му дай да кара, та да усети за какво става въпрос.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #77 -: Май 13, 2014, 09:31:15 pm »
Smirnoff и аз мисля, че тракането е от кормилната уредба. Направих един тест по едрите павета и усетих силни вибрации и тропане,което е силно усезаемо във волана и идва като че ли от кормилните връзки/нямам  и идея какво има по веригата/. Но тропането е толкова силно, че ми беше трудно да разбера откъде точно идва по веригата. Щом рейката казват в КМБ, че е здрава остава тогава някъде нагоре по веригата write. Ще кача някой от КИА и по паветата да видим що така. Предполагам, че трябва нещо да се попритегне и нещата ще са ок. Може да са позабравили да позатегнат някои и други връзки rofl...добре.че гумите бяха затегнати, че иначе по дискове и в дерето rofl

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #78 -: Май 13, 2014, 09:59:55 pm »
Сподели моля резултата от пътния тест
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #79 -: Май 14, 2014, 09:59:34 pm »
Днес направихме тест по паветата и резултата е-всичко е ок, вибрациите и тропането били нормални поради големите неравности, предавали се вибрации по кормилната уредба понеже нямало нищо което да ги обира или притъпява, било нормално при такава настилка, посъветваха ме да намаля налягането в гумите -от 2.3 го направих 2ка, ще видя какъв ще е резултата. Това е,това трябвало да притъпи въпросните вибрации и тропане. Лично за мен това е голям минус, не би трябвало да е така, тук има някакъв пропуск, защото усещането е като за разтропана предница и създава дискомфорт. Неразбирам каква е технологията, но не би трябвало това да се усеща, волана се усеща доста хлабав, тук трябва да се поработи определено. Утре ще тествам новия кашкавал и ще го прекарам през паветата да видя там какво е окачването. Другата седмица ще чеквам автомата, че непрекъснато компа дава грешка, днес 2 пъти......

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #80 -: Май 14, 2014, 10:15:54 pm »
Може да опиташ да сравниш с друг Спортидж, като минеш по същия маршрут.
Евентуално с някой колега от форума ...

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #81 -: Май 15, 2014, 10:57:20 am »
Препоръката с намаляването на налягането в гумите е меко казано несериозно.Ако предписаното налягане е 2,3 , а ти караш колата на 2,7 съм съгласен, но иначе звучи като оправдаване.На Сиид-а го имаше това хлопане в кормилото при павета и неравности, но след посещение в сервиза нещата се оправиха.По същия начин се усещаше като разхлопана предница.На кашкавала няма да усетиш такова нещо.Гарантирам поне за стария модел.Там абсолютно нищо от павета и неравности не се предава на волана.Разликата в деректното сравнение е огромна.За жалост не беше в полза на Сиид-а.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #82 -: Май 15, 2014, 12:08:03 pm »
Ако положението реално е такова каквото го обяснява колегата Владо, то това си е чист контруктивен пропуск.
Да не бяха слагали и амортисьори.

По принцип технологията при Киа и Хюндай е 1:1 , затова ако можеш да прекараш едно ix35 по същия участък за сравнение ще е показателно. И да направите тест с някой друг колега със спортидж по същия участък.
« Последна редакция: Май 15, 2014, 12:13:04 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #83 -: Май 15, 2014, 12:26:01 pm »
Намалих налягането и е с една идея по-добре, но трополеното на чарколяците се усеща във волана, няма кой знае каква промяна. Два пъти ходих в сервиза и нищо, третия път тест по паветата и това си било нормално заради настилката, почнах даже вече да не си вярвам :), така ме убеждават, че всичко си е ок...дори като се возех се чуваше потропването...сигурно ще направя тест  с подобен спортидж и ще сравня... write....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #84 -: Май 15, 2014, 02:14:40 pm »
направи тест с този, който е тестовия от шоурума  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #85 -: Май 15, 2014, 11:19:31 pm »
Направих тест със спортиджа на rmk, колегата предложи да тествам и да сравня , за което му благодаря. Оказа се, че при него този проблем го няма, волана е някак си по-лек и стегнат. Дори по едрите павета спортиджа возеше много стегнат. Чувстваха се вибрациите, но тракане нямаше. Определено имам проблем, другата седмица ще потърся още едно професионално мнение. Ако трябва ще помоля в КМБ да проверят връзките в кормилната уредба, но не знам кога ще е...още веднъж благодаря на rmk за отзива ;D

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #86 -: Май 15, 2014, 11:39:53 pm »
Много интересно ...

Всъщност при мен на Оптимата също го има това тракане в горната част на кормилната уредба. Първоначално се бях заблудил че е долу, но наскоро го хванах със сигурност че е горе.
Все още не ми е останало време да изследвам подробно.
Владо, къде ти е тестовия полигон да го посетя и аз?
« Последна редакция: Май 16, 2014, 12:02:23 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #87 -: Май 16, 2014, 12:29:05 am »
Тестовия полигон са едрите павета в Лозенец както е хотел Хемус срещу него почва една едро павирана улица и там всичка се усеща що има.  Направи едно кръгче в района под х-л Хемус и ще видиш положението ясно....там има доста едри павета и е идеално за тест ;D...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #88 -: Май 16, 2014, 12:59:19 am »
Тестовия полигон са едрите павета в Лозенец както е хотел Хемус срещу него почва една едро павирана улица и там всичка се усеща що има.  Направи едно кръгче в района под х-л Хемус и ще видиш положението ясно....там има доста едри павета и е идеално за тест ;D...

Под Хемус имаш предвид ул. Крум Попов
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #89 -: Май 16, 2014, 07:50:47 am »
Точно така, Крум Попов, Милин Камък са ок да си пробваш ходовта част write