Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124293 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #90 -: Май 16, 2014, 06:26:37 pm »
Колега rmk, успя ли да оправиш таблото, препарата свърши ли ти работа  ok И да попитам, че днес май колата на SHADOW беше паркирана пред мойта....та дали случайно не живеем в един същ квартал.... 8-) те това оранжево и стикера отзад ме наведоха над тази мисъл music
« Последна редакция: Май 16, 2014, 06:32:56 pm от vladodikov »

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #91 -: Май 16, 2014, 06:38:20 pm »
Направих тест със спортиджа на rmk, колегата предложи да тествам и да сравня , за което му благодаря. Оказа се, че при него този проблем го няма, волана е някак си по-лек и стегнат. Дори по едрите павета спортиджа возеше много стегнат. Чувстваха се вибрациите, но тракане нямаше. Определено имам проблем, другата седмица ще потърся още едно професионално мнение. Ако трябва ще помоля в КМБ да проверят връзките в кормилната уредба, но не знам кога ще е...още веднъж благодаря на rmk за отзива ;D
Това имах предвид: не е нормално да тропа, каквото и да те убеждават умниците от сервиза. Сега най-добре, както един колега по-долу бе писал, с демонстрационния спортидж - по твоя полигон. Да си направят сами разликата и да го поправят.
Успех!
« Последна редакция: Май 16, 2014, 06:40:22 pm от ndg »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #92 -: Май 17, 2014, 11:56:52 am »
...още веднъж благодаря на rmk за отзива ;D
Моля.

Колега rmk, успя ли да оправиш таблото, препарата свърши ли ти работа...
Пратих ти лично съобщение да не разводняваме темата.
« Последна редакция: Май 17, 2014, 12:01:51 pm от rmk »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #93 -: Май 28, 2014, 06:38:29 pm »
Привет отново write....днес минах за около 5 часа в сервиза в София и да споделя относно изключването на автомата....Оказа се, че имало някаква пластина и като превключва на задна понякога не отчита и заради това ми монтирали някакво пластина,която да придържа другата за контакт или нещо такова :) и нямало вече да има проблем. Това се е случвало и на други спортиджи. А относно тропането в кормилната уредба не откриха нищо и когато седнахмe в спортиджа за тест и повъртяхме на място вола се чува чукане и айде ще разглабяме кормилната уредба утре, че днес не остана време. Като се има в предвид, че лично споменах да прегледат кутията, така и не разбрах защо пак я гледаха отдолу,рейка и ходова част. Ако не оправят проблема им казах, че ще разкарам колата. Това ме изнервя страшно много....да не говорим, че са прехвърляли листове или поръчката върху таблото и сега на места е на петна и е одраскано....и това трябва да укажа, че ще съсипят накрая интериора >:(....плюс това таблото е страшно капризно.... :-\

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #94 -: Май 31, 2014, 02:15:21 am »
Колега, разглабяха ли? Сподели какво стана?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #95 -: Юни 27, 2014, 11:54:09 pm »
Днес минах през КМБ за да ми сменят някакаква джаджа, която бяха поръчали, за да може да се превключват скоростите без проблем/ нали ми изключваше компа при превключване/ и ги помолих да проверят е ли е възможно да се втвърди волана като при колегата Smirnoff, но казаха, че не било възможно. А моят Спортиджа  е 2013... Надявах се, че това ще реши проблема с дрънченето и чукането във волана, но уви. Спомена ми един колега,че това може да е от разбита втулка...но ще видим, от КИА казват, че и това е проверено и не е от нея...

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #96 -: Юли 03, 2014, 07:35:20 pm »
Ето и мнение за джипката на 28к. Реших да направя едно малко обобщение на база минати километри и да споделя какво ми прави лошо впечатление /на мен write/
 
Като динамика и поведение 2.0 бензин АТ е мудничък, трудно се набира, не става за динамично шофиране, двигателя трябва да е поне 190-200hp, турбото перфектно - тук имаме 4х4 и това товари много, 163hp. Определено не става, а като го натовариш....още по-зле. Дизела тук определено ще е по-добрия вариант. Бонуса ми е, че карам на газ и ми излиза все едно 8 бензин/дизел.
До 2000 оборота е добре, но след това към 3-4000 става много шумно и дразни, не е добре обезшумено купето, а и вибрациите от високите обороти се усеща в купето, което също товари. За да набира добре се свалят две предавки, а понякога и три. Само една надолу почти не се усеща.
Автомата е ОК, сменя меко и ми допада, проблема с изключването при избор на предавките го решиха от сервиза,само още не мога да свикна с педала. Струва ми се много неподатлив, трябва да е по-отзивчив, трудно регулирам натиска и често не успявам да преценя колко трябва да натисна за ускоря...
Като возия определено трябва адаптивно окачване, вози кухо и тропа доста и е шумно, особено както имам проблем с волана- дрънчене и тракане по паветата, меко казано неприятно и дразнещо. Все едно съм на над 200к. devil
При натоварено каране предните накладки свършват за около 22-25к. %)
Таблото скърца от 15к, изключително капризно за поддръжка, лесно се драска тази гума, за мен неподходящ материал за табло, на слънце на места изглежда вече на петна и избеляло. Евтини материали.
Шофьорската седалка е твърда и  вече от към гърба се чува пукане като сядаш. Вратите на всички е ясно, че се затварят с трясък :)
До тук май само негативи, но това ми се набива на очи, карам по цял ден и това са наблюденията ми във всекидневието.
Екстрите са ОК, относно тях нямам забележки, въпреки, има какво още да се желае. Смятам, че посочените по-горе неща са по-важни и според мен се нуждаят от подобрения.
Това е моето впечатление, сигурно, защото съм много взискателен. Но това са нещата, които не ми харесват.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #97 -: Юли 29, 2014, 02:33:04 pm »
Преди време бях питал колко струва теглич в КМБ - обявиха 1400 лева + 280 лева за монтаж, но пък не знаели кога ще имат. Аз имах твърдото намерение да пробвам какво е да къмпингуваш на каравана и понеже имам възможност да взема каравана на заем оставаше да си намеря само теглич. Тегличи има в ибей колкото искаш - викнах си един от Англия и ми излезна с доставката до България за 350 лева (малко по-евтинко от КМБ  :)). Монтажът е елементарен - на основните греди си има дупки с резби. Тегличът си беше точно за спортиджа и си пасна идеално - само се навиват болтовете и всичко е перфектно. Електроинсталацията също не е трудна за свръзване, ето тук примерно има обяснение как се прави:
http://brainio.us/2012/06/24/2011-kia-sportage-trailer-light-install/

Спортиджа макар и с най-малкото моторче успява да дърпа караваната (около 700кг може би). Ако моторът беше с турбинка щеше да е доста по-добре. По магистралата 80-90 (макс 100) км/ч. По принцип не смятам да ми става навик дърпането на каравани, но поне имам теглич ако се наложи да тегля някого поне няма да се чудя как се отваря бронята за навиване на куката :) Ако искате може да пусна снимки на теглича. Електро частта се прибира напълно в купето когато не се ползва, както и топката така че да не се цапат с кал и други мръсотии.

Иначе последната новост е отлепянето на една от красотите на шофьорската седалка. На 33500 км съм.


Не смятам да я рекламирам тъй като знам отговорът - "чистил си седалките с неправилен препарат". Иди обяснявай, че не са чистени въобще до сега...
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 11:33:28 pm от rmk »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #98 -: Юли 29, 2014, 03:31:27 pm »
като минаваш някой ден през КИА просто им го покажи, няма да ти отнеме много време или усилия  write

иначе принципно караваната я дърпаш 2 пъти в годината - единия началото на лятото до къмпинга където я оставяш до края на лятото. поне аз така виждам моите познати с каравани какво правят :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

grafpele

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
  • 184 hp
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #99 -: Юли 29, 2014, 09:58:47 pm »
До колегата, rmk

да попитам - в KIA питал ли си дали ще има проблем за гаранцията ако си сложиш теглич които не е от тях?
Аз намерих една фирма от Добрич който произвеждат тегличи по поръчка и монтират. Излиза между 240-350лв в зависимост какъв си избереш.
Оригиналния златен да беше по-евтин щеше да е.
Та се притеснявам за гаранцията.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #100 -: Юли 29, 2014, 11:39:56 pm »
Не, не съм питал в КМБ, защото знам отговорът. До сега съм питал за различни проблеми по колата в КМБ и винаги отговорът е бил - "не се покрива от гаранцията". Не виждам причина да продължавам да не пипам нищо по колата си при положение, че е платена на 100% от моя страна, а те не желаят да отремонтират нищо по нея. И все пак ако се притесняваш за гаранцията препоръчвам ти да си ги питаш и да си вземеш сам решението. Успех!

ПС:
Още повече те не можаха да ми кажат кога ще имат от тези тегличи по 1400 лева, а аз не мога да ги чакам вечно (дори да се навия на атрактивната цена).
« Последна редакция: Юли 29, 2014, 11:46:45 pm от rmk »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #101 -: Август 02, 2014, 06:56:47 pm »
Здравейте колеги,
Искам да попитам относно вероятността за изкривяване на предните дискове на спортиджа 3. Направи ми впечатление, че при намаляване от висока скорост/ от 150км/ч/ волана почна да тресе стабилно...отначало реших, че са гумите, но след реглаж проблема остана...при градско каране не се усеща, явно и затова не ми е направило по-рано впечатление...иначе нямам вибрации при висока скорост , само при рязко намаляване... Та дали проблема е в накладките или в дисковете. Не карам агресивно, главно градско. На 29к съм и криви дискове devil...дали има и други колеги с подобен проблем, споделете....или просто съм ги кривнал crazy

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #102 -: Август 02, 2014, 09:41:53 pm »
Здравей колега и аз съм на същите км и нямам този проблем. До 180 съм вдигал и после го пускам да намаля и няма тресене. Иначе на друга кола съм кривил по непрадпазливост от много загрели дискове, ходих да измия колата и намокрих дисковете и резултата беше криви дискове. Симптомните същите като твоите.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #103 -: Август 02, 2014, 10:30:39 pm »
Ако е така то постоянно ще ги кривя...загрявам ги градско и после на мивка ги кривя...така ще трябва постоянно да го мисля :-\...ще ги сменя, но така като гледам шанса да ги кривна е доста голям...то ако трябва да го мисля ще стане доста сложно... А така като гледам с тези дъждове загряваш и после кривиш yahoo...но  май и качеството не на ниво. Не може така да се кривят...че то дисковете ще сменяме по-често от накладките :oкато гледам как е...на старата корола оригиналните ми изкараха 210к преди да ги сменя...ще излезе май вярно твърдението,че в днешно време слагат калпави части за да се издържат сервизите %)

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #104 -: Август 02, 2014, 10:42:48 pm »
При по-интензивно каране загряха доста, след това не съобразих и наврях направо мъркуча с водата на тях и след това усетих какво съм направил ама вече беше късно. Това беше на старата ми кола. Също съм ги кривил ако спускам дълго време ама на спирачки, ама тогава и накладките заминаваха. Сега пазя спортиджа от такива манипулации. Ако има още хляб в дисковете защо ще ги сменяш, в Софето имаше няколко такива фирми дето изправяха дискове. Даже процедурата беше ако не се лъжа и то без да ти ги свалят. Просто поразпитай! Ще ти ги жулнат леко и си готов. Ей тук бях виждал, пише, че ги шлайфат на мястото на автомобила https://www.google.bg/maps/@42.701187,23.297494,3a,75y,92.62h,90.92t/data=!3m4!1e1!3m2!1szkXt2boTtld0GdMp8MJhlg!2e0
« Последна редакция: Август 02, 2014, 10:55:20 pm от Shadow »