Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124228 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #105 -: Август 02, 2014, 11:15:36 pm »
Тези ги знам, на близо са ми и ще попитам. Да си кажа честно отсега нататък ще съобразявам карането и спирането. Ще пиша като мина оттам, но все още съм на мнение,че качеството е ниско. Карам нормално, екстремно спиране в София е нормално при този трафик и не смятам, че би трябвало така да се получава. Аз не знам кога съм ги кривнал, но на нова кола клони към кофти мнение за качеството на производство. И какъв е смисъла от гаранцията. - никакъв. Само набутване на пари... :-\

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #106 -: Август 13, 2014, 08:55:58 am »
Здравейте колеги,
Искам да споделя как се справих с проблема криви дискове silen...След като установих, че съм ги кривнал се зачудих какво да правя - в Киа нови дискове - 600лв, а като добавим и нови накладки стигнахме 1000лв - лудница :). И затова почнах да пита и проучвам как най-безболезнено да се оправя. И ето решението, което смятам, че ще е полезно за всички с моят проблем. Оказва се, че има нова технология със закачане директно към диска /колата се вдига на подемник/ на една машинка, която изчислява изкривяванията и послед стърже диска. Приключиха и с двата диска за 30мин, дисковете са като нови, изглажда се цялата повърхност, стават абсолютно гладки. Сега съм като нов и терсенето го няма yahoo...Процедурата я направих в Дунев мотор спорт център, само че трябва да почакате, че имат много работа, но иначе момчетата бяха много любезни, доволен съм. Сега не знам какъв ще е случая с много криви дискове, моите бяха с малко отклонение, казаха ми, че дисковете се кривят при нагряване и после като се намокрят с вода заминават...става и като караш цял ден и после на автомивка или като идваш от дълъг път и както си се нагрял пак на мивка или през локви и си готов. Силно се надявам и смятам, че кривенето не става отведнъж, а е възможно да става и с времето. Мисля, че много коли са с криви дискове, за което дори не подозират, а го разбират като спират от висока скорост...просто не сме наясно и с правилната експлоатация...лично аз ще мия колата само сутрин или преди да я загрея :)...това естествено не е гаранция, че няма да ги кривна пак, но поне като съм загрял от каране няма да я вкарвам за миене както правих преди....а и този метод със шлайфането ще ви спести пари определено, както и време - това е много важно в днешно време rofl

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #107 -: Август 13, 2014, 09:07:37 am »
И сега, ако кажеш какви пари да ти взели....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #108 -: Август 13, 2014, 10:25:03 am »
И сега, ако кажеш какви пари да ти взели....

http://www.dunevmotorsport-r21.com/prestargvane-na-spirachni-diskove/

Коментарите под темата

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #109 -: Август 13, 2014, 10:26:44 am »
БлагодАрим

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #110 -: Август 13, 2014, 12:31:47 pm »
Ето и парите - лека кола -25лв на диск, джип/бус - 30лв на диск. На мен ми взеха 60лв. yahoo....

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #111 -: Август 13, 2014, 06:36:32 pm »
Браво колега, че си решил проблема  ;D.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #112 -: Август 21, 2014, 10:37:50 pm »
Привет отново,
Ето и още нещо, с което се сблъсквам от доста време насам - таблото на спортиджа скърца!
Сутри, докато е студено, скърца. След час като напече слънцето спира, явно пластмасите омекват и се наместват, знам ли write...Та ако някои колега се е сблъсквал с подобен случаи, моля, да сподели начин за решаване или какво трябва да се направи за да спре скърцането...добре,че е музиката, че иначе вече щях да откача покрай "новата кола"....тракне, после скърцане, криви дискове.... rofl....Киа не ги броя въобще за решение...

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #113 -: Август 22, 2014, 12:28:38 am »
На моята кола таблото скърца от въздуховода за предното стъкло. Пръскам го със силиконов спрей по ръбовете. 1 път на 2 месеца и е ОК, ама моята живее труден живот и това го намирам за нормално.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #114 -: Август 22, 2014, 03:15:51 pm »
А какво ще кажете за люпещи се задни мигачи.... След като им ги показах, КМБ ме обвиниха, че съм си бил лепил фолио..... rofl. Та след като им показах, че няма как да стане понеже маркировката от Армеец също е на люпещото се място, казаха ще Ви се обадим. И тъййййййййййййй чакаме обаждане.

« Последна редакция: Август 28, 2014, 03:11:31 pm от Shadow »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #115 -: Август 22, 2014, 06:49:34 pm »
Явно на спортиджа таблото е доста пластмасово. Силиконовия спрей е решение. При Оптимата такива проблеми няма, таблото не издава звук.
За сравнение, онзи ден ходих да карам Октавия vRS и много пластмаса голямо чудо. Обезшумяването е лошо, като се качих после в Оптимата, то една тишинааа ....
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #116 -: Август 22, 2014, 07:09:33 pm »
А аз пробвах хибрида на оптимата и там една тишина:)...и само кожа...много ми хареса и ускорението супер, но доста по-тиха от спортиджа ;D...а за люспенето ще ти кажат накрая, че е от препаратите на автомивката rofl и ходи се оправяй...причини и обяснения винаги ще си намерят от Киа... :)
« Последна редакция: Август 22, 2014, 07:16:00 pm от vladodikov »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #117 -: Август 22, 2014, 07:59:32 pm »
И всъщност хареса ли ти хибрида?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #118 -: Август 22, 2014, 09:11:16 pm »
Мисля, че таблото на спортиджа е различно при LX и двете по-високи нива. Не слагайте всички спортиджи под един знаменател. Аз да чукна на дърво в купето нищо не ми скърца и хлопа освен задната седалка, която си ми заявиха в прав текст от КМБ, че няма да ми я оправят щото то си било така. Не хлопа само ако седне някой там. Освен да си купя една надуваема кукла и да я метна на задната седалка...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #119 -: Август 22, 2014, 10:27:29 pm »
..а за люспенето ще ти кажат накрая, че е от препаратите на автомивката rofl и ходи се оправяй...причини и обяснения винаги ще си намерят от Киа... :)
За автомивката се опитаха, но аз ги контрирах. Питах ги, защо не се люпят задните стопове или страничните мигачи или фаровете. Аве ясна е работата само ме яд, защо и Рио купиме от тях ама карай.