Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124314 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #120 -: Август 22, 2014, 10:48:59 pm »
Хеее как ще се нацепя само rofl...като теб щото мисля да купувам Рио септември :)....или пък вече не....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #121 -: Август 23, 2014, 11:06:59 am »
Шадоу, това за което говориш си е чист гаранционен проблем. Настоявай да ти снимат детайлите и да ги пратят за оценка в Германия.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #122 -: Август 24, 2014, 07:03:21 pm »
До rmk - колега, от няколко дни чувам, че ми скърца задната дясна седалка, местих каквото можах, но по неравностите продължава да скърца silen. Прави ми впечатление, че когато малката ми се вози на нея няма скърцане. Дали и твоята е същата...спомняме си, че някъде беше споменал за такъв проблем. Очаквам още изненади с напредването на експлоатацията. Явно при по-голямо натоварване лъсват доста неща, които дразнят, но само година е минала, а какво да очакваме за следващите...разпад ли rofl...не знам как е при другите марки, сигурно и при тях има минуси, само че парите повече...не знам, може и да греша...

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #123 -: Август 24, 2014, 10:21:43 pm »
Да имам звук когато задно дясно място е незаето но по-скоро го оприличавам на похлопване (отколкото скърцане). Когато някой седне на въпросното място - звукът изчезва. Има вариант да се излекува временно като се откачи седалката (все едно ще я спускаш да ляга) и огънеш облегалката да се засуче така, че десния край да е по-напред от левия, но е много вандалско и временно - след седмица две пак почва да хлопа. Сега съм решил да навия изолирбанд на куката, която се вижда да стърчи от купето като се спусне облегалката и ще видя как ще е.

Колкото до другите марки - не знам какво да ти кажа. Преди спортиджа съм карал само ФВ (4 броя) но разни 7-12 годишни и там положението винаги е било трагично. Няма нещо, което да не хлопа, особенно подкарах ли ги по павета и след малко забравям за къде съм тръгнал. Въпреки проблемчетата си спортиджа на мен лично ми харесва и КИА като цяло ми допада като марка. Друг е въпроса с представителите им в БГ - КМБ. Там вече мнението ми е съвсем друго.
« Последна редакция: Август 25, 2014, 08:33:41 am от rmk »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #124 -: Август 24, 2014, 10:25:20 pm »
Така е, всички марки сигурно имат кусури, но лично аз имам изискване поне да не ми трака волана на нова кола, за която са дадени не малко пари и за което ме убеждават, че е нормално. А и ти говориш за 7-12годишни коли, а тук сме само на 1 година и 30к - скърцащо табло,тракащи кормилна уредба, седалки, проблем с брояча на скоростите, криви дискове.Интересно ми след 2рата какво ще е положението и двойно повече километри write.
« Последна редакция: Август 24, 2014, 10:51:47 pm от vladodikov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #125 -: Август 25, 2014, 08:38:03 am »
Специално за тропането в кормилната система си 100% прав. Това си е доста важен елемент (за сигурността) и ако това не покрива гаранцията просто не знам какво покрива. Защо не пробваш да идеш в представителство на КИА в друг град. Може пък там да се смилят...

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #126 -: Август 25, 2014, 11:48:34 am »
По скоро да пробва в друга страна.
Сервизите в страната са 100% свързани със Сф и не правят нищо без тяхно удобрение.
Едно време имаше остров Пазарджик, но вече няма
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #127 -: Август 25, 2014, 08:28:17 pm »
По скоро да пробва в друга страна.
Сервизите в страната са 100% свързани със Сф и не правят нищо без тяхно удобрение.
Едно време имаше остров Пазарджик, но вече няма
Това май не е лоша идея. "Островчето", т.е. бай Стоян си е там и би помогнал с диагностика и съвет. Е верно, че не е фирмен на КИА, но според мен от това губи само КИА.

@vladodikov - Разходи се до Пз - не е далече.
 

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #128 -: Август 28, 2014, 03:11:55 pm »
А какво ще кажете за люпещи се задни мигачи.... След като им ги показах, КМБ ме обвиниха, че съм си бил лепил фолио..... rofl. Та след като им показах, че няма как да стане понеже маркировката от Армеец също е на люпещото се място, казаха ще Ви се обадим. И тъййййййййййййй чакаме обаждане.

Нека похвалим КМБ - мигачите ще бъдат заменени гаранционно. Евала yahoo! Разбрахме се с тях!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #129 -: Август 29, 2014, 08:26:37 am »
Браво на КМБ за този случай и поздравления, че си успял да ги убедиш.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #130 -: Септември 08, 2014, 11:36:31 pm »
Здравейте колеги,
Реших да споделя впечатление от това как се държи спортиджа при висока скорост. На люлинската магистрала пробвах до 160-170км/ч и установих, че джипката почва да е нестабилна. До 140макс е добре, после не е. Просто волана не се втръдява и е супер лек и колата се усеща нестабилна, почва да сее и да правиш корекции нон стоп. Жалко, това не е до мислено. Тук трябва ниво спорт и волана да тежък и колата стабилна. Определено минус. Но пък от друга страна с такава скорост почти никъде не е възможно да се движиш и не е трагедия. Просто отбелязвам впечатление. Това показва, че са сметнали джипката за нормално каране и разумна скорост. Поне за най-ниското ниво.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #131 -: Септември 09, 2014, 07:35:52 am »
Аз съм с малкия бензин и нямам такива наблюдения. Ако има страничен вятър при висока скорост е зле, но иначе се чувствам достатъчно сигурен и при 180. Ама за такива скорости е важно да е правен хубав реглаж. Иначе няма оборудване с по-спортни настройки за нашия пазар.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #132 -: Септември 09, 2014, 08:56:14 am »
Ама не си прав Ачка.
Хубавите гуми са важни!
Колко от вас карат още с фабричните?

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #133 -: Септември 09, 2014, 10:08:18 am »
Второ и последно лято карам с фабричните. На сухо и топло са добре, ама иначе редовно плавам с тях и си имам малки моменти на ужас.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #134 -: Септември 09, 2014, 10:44:13 am »
Аз съм правил с моята 187км/ч по навигация Garmin. Стабилна е дори и при страничен вятър. При 187км/ч е на 3500 об. Има още запас, но е ограничена софтуерно. При нагорнище си я подържа скоростта.
С фабричните гуми само съм правил тази скорост.