Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124233 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #135 -: Септември 09, 2014, 11:37:33 am »
Ами още съм с фабричните и дори при по- лек вятър се проявява известна нестабилност. Мисля следващата година да сложа широки 245ки и да инвестирам в хубави гуми. Но определено волана е твърде лек, в това съм убеден, няма втърдяване. Дори сега по пловдивската карах със 150 и беше ОК, но при страничен вятър почва да е нестабилна. Но волана определено не се променя със скоростта, както примерно съм чел за други автомобили. Има три настройки в най-високото  ниво и при спорт волана е значително по-тежък, така че има настройки. Просто мислех, че при по-висока скорост волана би трябвало да се втвърди и да позволява малки корекции и да стои стабилна на пътя. Да ъма не....не знам защо така са го решили...просто коментираме write

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #136 -: Септември 09, 2014, 01:17:30 pm »
Първо да кажа, че и аз съм със заводските гуми. Потвърждавам усещането, че колата се клати странично при силен страничен вятър, но това ми се струва нормално като се има предвид, че първо купето е високо, второ клиренса е по-голям. Предполагам един сиид със спортно (ниско) окачване ще е в пъти по-стабилен. Просто SUV автомобилите не са мислени за високи скорости, карайте по-лекично и няма да ги има проблемите. Това, че волана не се втвърдява при висока скорост си е така и не е добре замислено, щеше да е по-добре ако намаляваше усилването със скоростта, но не са го сложили.
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 10:09:56 pm от rmk »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #137 -: Септември 09, 2014, 04:09:41 pm »
Така е, не са за високи скорости, но пък 160-170 не е нещо прекалено, би трябвало да го имат в предвид с втръдяването. Все пак като има и страничен вятър трябва да се гарантира стабилност и усещането за такава. Дай да не караме, че духа странично и се клатим rofl. Иначе караме разумно и няма ядове, но понякога ти се ще да понатиснеш и да го покараш малко по-бързо от нормално ;D. Но пък днес останах доволен от спортиджа по пловдивската. Като исках мощ натисках кикдауна и по баира прави на 4та 150-160 и дърпа стабилно. Доволно, като натискаш се оказа, че не е такъв мъртвец за какъвто го мислех. И имаше мощ да дърпа още, което ми направи много добро впечатление ;D. Изненадаме приятно, браво.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #138 -: Септември 09, 2014, 06:31:03 pm »
просто са ви настроени воланите за по-леко въртене, което прави директен ефект при висока скорост. При мен беше настройка за Източна Европа.
пак напомням, че на Оптимата, преди на променят настройката на усилието и аз така се носих като хартиена ракетка по магистралите... да не говорим като ме духнеше страничния вятър, направо имаше опасност да ме изхвърли от пътя... сменях си лентите без проблем(при страничен порив)
търсете по чуждите форуми(USA примерно) за Спортидж за подобен проблем и дали има настройка през GDS-a за промяна усилието в/у управлението.
аз за Оптимата намерих и вече съм по-добре, както бях писал и преди, даже подрънкването във волана изчезна в 99% от случаите
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 10:33:44 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #139 -: Септември 10, 2014, 02:44:25 am »
Намерих ви тема по случая, четете: http://www.kia-forums.com/3g-2011-sportage/71798-2011-sportage-power-steering-issues-eps-2.html

Един евреин пише точно как са му променили настройката на EPS-a
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 02:50:16 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #140 -: Септември 10, 2014, 09:10:30 am »
За "сеенето" по пътя и липсата на "цетрална позиция" на волана има 100 теми в киа-форумс.ком (хич не е само една). Един казва, че са му го препрограмирали, друг, че се е оправило с реглаж на предницата, трети казва, че дори напомпването на гумите е оправило проблема но аз не мога да им вярвам на всичките, защото те може просто да препредават какво са им казали от сервиза че са направили, а това може да не е истина или просто да не са се разбрали.
Явно проблемът е комплексен и е редно КМБ да се хванат и да г намерят и да ги решават на всяка кола по отделно, защото може просто да са различни проблеми. При мен обаче това не стана - казаха ми че всичко си е наред - няма какво да се ремонтира (те това ми повтарят за каквото и да ида) и не може да се препрограмира. Това са ми отговорили - това ви казвам и аз. Не смятам да си прекарвам дните във висене в КМБ за сприятеляване и/или молби. Плащам си за да се върши работа по колата ми и очаквам да се свърши (простичко е).

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #141 -: Септември 10, 2014, 01:53:41 pm »
От линка на Smirnoff става ясно, че е възможна корекция в така наречения EPS. Явно на КМБ не им се занимава или не знаят, което е малко вероятно.  Или по-скоро няма много оплаквания в това естество. Но от 2011 щом по света може да се прави корекция, то значи, че и тук може ;D. Стига да има желание write

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #142 -: Септември 10, 2014, 03:26:44 pm »
т.н. drift-инг или "сеене" рядко е проблем на реглажа. когато е кофти реглажа, то се вижда, че волана не ти е на център и бягаш в една посока, а не ляво-дясно. по същия начин и с налягането в гумите.
всичко е до усилието, което подава ел.мотора. когато е направено на по-чувствително, дори и леките мърдания на ръцете ви при шофиране с висока скорост дават отражение в траекторията на автомобила.
това лично аз съм го изследвал, даже съм имал случаи през зимата на сняг, да усещам как мотора ми завърта гумите при леко помръдване на геврека. това трудно се усеща при спряло положение, трябва автомобила да е в движение и със скорост поне 60км/ч

Въпроса вече е, че КИА издават масово колите за Източна Европа с настройка за "Източна Европа", която настройка прави волана да се движи по-лесно, но при по-високи скорости колата е нестабилна.
Настройката за Западна Европа, прави волана много по-стегнат и по-трудно се върти.

А защо КМБ не го променят - не знам. може би защото не са ги известили от централата, може би не им се занимава(което е тъпо, защото когато има проблем, те трябва да го решат), може да е нещо друго ... тук просто гадаем, но със сигурност на Спортидж 3-та генерация може да се променя усилието. възможно да е за след определена година, но сами виждате, че има хора, на които са им го сменили.
« Последна редакция: Септември 10, 2014, 03:29:13 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #143 -: Септември 20, 2014, 10:53:34 pm »
Ето и една информация, която е интересна.  Направих проверка и се оказа, че наистина няма опция в софтуера за промяна на кормилното усилие. Смятам, че  понеже нивото ми е най-ниско няма заложена такава опция. Трябва да сеправи препрограмиране и инсталиране на нов софтуеър. Поне стана ясно, че от  КМБ не лъжат. При колегата smirnoff става, защото сигурно е ниво EX, по -високо. А аз ще трябва да търся решение с моето тракане на друго място, ще трябва пак да си говорим със сервиза, че тракането вече не се търпи...мисля, че е втулка или лостчето за пристягане на волана се отпуска и оттам идва тракането във волана...но софтуеърно няма възможност за промяна, само версиите за Русия и САЩ имат повече опции заложени за промяна....май не сме толкова важни си мисля.....

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #144 -: Септември 21, 2014, 02:12:05 pm »
Владо как направи проверката?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #145 -: Септември 21, 2014, 02:31:02 pm »
Мноого тъпо :(
Гони ги в сервиза..  Води ги на тест драйв, дори можеш да накараш някой от тях да шофира.
Пробвай да се оплачеш и на търговеца, който ти е продал колата
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #146 -: Септември 21, 2014, 04:24:27 pm »
Колега ме прати за проверка в един сервиз, където имат софтуеър за Киа и Хюндай. Лично видях с очите си, че е пълна само лявата колонка, а другите три мисля, бяха празни т.е. Много малко функции подлежат на промяна. А относно тракането се порових в други форуми и там се говори за такъв проблем като разбита  втулка или лагерче, където влиза пръта в рейката и трака само по павета.... Това ще говоря с Кия, но ще е много трудно, но няма да се откажа...оправя ли това ще съм много доволен, защото в момента усещането е за кола на 20г...не е ли стегната предницата се разваля усещането изцяло, както и впечатлението.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #147 -: Октомври 15, 2014, 11:13:44 am »
Колеги днес забелязах, че когато е изгасен двигателя и натисна спирачката отзад светват стоповете, но с тях светват и светодиодите отпред в слабия режим (като габарити). При вас така ли е ?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #148 -: Октомври 15, 2014, 09:44:25 pm »
Да се включа и аз. Днес заклещих предна лява в един тротоар и като се опитах да навъртя за да освободя се чу страшно пукане...явно се получи някакво напрежение и луфта, който явно има, се усети доста осезаемо, даже се стигна до пукане. Трябва да ми остане време, че сега съм много зает, и ще понахалствам  в КИА, че вече настана време да ми оправят луфта във волана...пфууу тоя мой късмет...вече съм на 35к и се усеща вече осезаемо....

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #149 -: Октомври 15, 2014, 09:57:31 pm »
Това пукане от къде се чу?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT