Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124269 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #195 -: Март 17, 2015, 01:00:52 pm »
Не забравяй, колега, че колата си я взел от Германия, а не от тук! И я пробвай да минеш през линии, едри павета и трябва да стои компактна, да няма вибрации и тракане в кормилния прът. Все пак е още много нова.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #196 -: Март 17, 2015, 07:50:29 pm »
Колега честито! Много добър избор си направил и това ,че колата е от Германия е много важно повярвай ми ,но да не се впускам в подробности .Форда Куга е под всякаква критика , за проблема с Нисана не съм чувал ,но Кашкай е супер компромис там единствено се гони цена, просто за мен това е супер компромис и става единствено за градски условия и то за някои страни визирам с по добри пътни условия от нашите. Имам опит с джипките карал съм Рекстън (уникален катраник не го препоръчвам на никой), както и 6години Мерцедес МЛ 400цди (здрава машина).За мен ти си направил най-добрия избор ,оптималното възможно спрямо цена качество ,Спортидж и Соренто са в това отношение почти без конкуренция . Сигурен съм ,че ще останеш доволен както от машината ,така и от цените на поддръжката . Само ,като инфо за  Германия зимата се хвърлят неограничени количества химикали ,пясъци и сол. Зимата си мият колите както ние лятото , но все пак (по твое желание) аз лично бих и направил обстоен преглед на ходовата част! Много без аварийни километри и със здраве да си я караш.

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #197 -: Март 18, 2015, 12:40:01 am »
Благодаря ви за съветите, колеги!
Но не мислите ли че повечето коли както за Германия, така и за България идват от завода в Словакия?
За мен е по важно да не идват от Китай :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #198 -: Март 18, 2015, 01:11:20 am »
Никоя КИА все още не идва от Китай, там си работят за техния пазар. Или са от Ю.Кореа или от Словакия.
Е, има заводи в САЩ, Русия - които пак са си за техните пазари, до колкото знам имат и в Индия.
Масово тия, които си купуваме нови от представителствата са сглобявани в Корея или Словакия.
Иначе аз лично смятам, че корейската сглобка е по-добрата.
Всеки сам може да разбере къде му е сглобяван автомобила по VIN номера
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #199 -: Март 18, 2015, 09:44:06 am »
Колега Jojo231 моля конкретизирай как точно се усуква купето на кашкай, та не могат да му се затварят вратите..:-))).това шега ли е?Знам че това е нашия форум на КИА, но бъдете малко реалисти, защото да наречеш новия кашкай "компромис" значи нито си го карал нито си сядал в него.Цената на базовия кашкай не се различава от цената на базовя спортидж.За разлика от тропащото окачване и "небезизвестното" тракане в кормилната колона на спортидж и сиид, то при кашкай няма и помен от това.Разбира се той пък има други недостатъци, но в никакъв случай не е бюджетен модел.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #200 -: Март 18, 2015, 11:08:12 am »
Такааа :
 1. Никой не е коментирал новия модел на въпросния Кашкай.
2. Хората във форума изразяват личното си мнение или наблюдение върху даден модел, без да се съобразяват с това ,дали някой от колегите е с по чувствителна душа или не !
3. Никой не е казал ,че е бюджетен,или по точно ниско бюджетен. Въпрос е на вкус и предпочитания.
Аз колега имам няколко въпроса на база сравнение. Колко години е на пазара Кашкай, с каква репутация е ,какъв клас се води, можем ли да го сравним с останалите модели на Нисан , примерно с Мурано или Патфиндър . Аз лично Кашкай  съм го тествал 2008ма година модела и не съм очарован,ама изобщо, за Мураното съм с друго мнение! Това си е въпрос на личен вкус и избор за мен си е компромис и определено не е по вкуса ми и не виждам причина ,поради която нещо казано от мен или от даден колега от форума бива определяно като сериозно или не сериозно. Да погледнем ,обаче Спортидж и Соренто колко време са търкаляни в България и колко предпочитани са ? Според мен са се наложили и при това доста успешно на пазара у нас. Следователно са се доказали като успешни модели.

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #201 -: Март 18, 2015, 11:20:48 am »
Извинявай колега ,ако сме те засегнали нещо на тема Кашкай !  Мисля и си изразявам мнението ,нали все пак затова е форума и също ми се струва ,че не съм забелязал много хора из улиците с въпросния Кашкай ,явно още не е впечатлил особено много потребители като брой. Не ми се вярва да ги отказва и цената му. Но както казах вече въпрос на вкус и на личен избор . Това ми е мнението без да съм експерт в областта .
« Последна редакция: Март 18, 2015, 11:32:32 am от petyu »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #202 -: Март 18, 2015, 11:37:35 am »
По принцип темата е за спортидж, но понеже попитахте - ето как се усуква кашкая:
https://www.youtube.com/watch?v=Ct2r8UAQGOI
гледайте след 8мата минута.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #203 -: Март 18, 2015, 12:20:11 pm »
Я какъв спор се развихри :)...лично за мен Кашкая е яко грозен /преди фейс лифта/ и не знам как са го продавали. Спортиджа е ОК, стига да не тракаше! Смятам, че просто съм уцелил лоша сглобка, но вече година няма решение на въпроса. Но ако си трака така, то това е не е кола, джип...а каруца....чудиш се какво караш...нова кола или на 20г дръгел....при мен трагедията е тотална....но това си е мое мнение write.
Ако я караш леко, не натоварено сигурно е ОК, от вкъщи на работа и обратно...но както аз я търкалям всекидневно натоварено виждаш всичко. Не е за натоварено всекидневно каране, яде накладки на 15-18к, два пъти криви дискове, конзолата се разтрака от 18к...сложихме нова та и сега и тя трака, решение няма....чакаме рейката и ще видим....

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #204 -: Март 18, 2015, 01:06:02 pm »
хахаха....много сте обидчиви май вие, които подскочихте bravo.Не превръщайте форума в такъв като на много други марки автомобили(няма да ги цитирам, за да не се обиди някой), където я си казал нещо различно или критично по марката, я са ти изяли главата.Аз карам CEED, но това не ми пречи да изказвам обективното си мнение за качествата на новия спортидж и новия(и стария) кашкай на база на тестове и възможност да карам и двете коли.Не веднъж съм опровергавал критиците на марката и модела CEED, но на твърдения от типа... "мани ги тия,кошници,евтини бюджетни изпълнения(гонят цена) и др, а нашето си е най-добро"....не мога да кажа на черното бяло.На въпроси от сорта, кое от колко време се продава и колко често се среща по улиците няма да отговарям, но съм карал и новия спортидж(2,0CRDI A/T 136) и стария кашкай(2.0DCI A/T 150hp) и новия кашкай(1,5DCI M/T 110hp).И спортиджа и кашкай си имат своите предимства и недостатъци, но със сигурност новия кашкай не отстъпва по нищо на спортиджа, напротив даже.Ако нисан слагаха двигател 2.0DCI A/T 150hp на новия кашкай и трябваше да избирам, бих изневерил на марката КИА и модела спортидж.Сори, момчета, но за мен това е реалността без чувства и без емоции.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #205 -: Март 18, 2015, 02:52:56 pm »
Я какъв спор се развихри :)...лично за мен Кашкая е яко грозен /преди фейс лифта/ и не знам как са го продавали. Спортиджа е ОК, стига да не тракаше! Смятам, че просто съм уцелил лоша сглобка, но вече година няма решение на въпроса. Но ако си трака така, то това е не е кола, джип...а каруца....чудиш се какво караш...нова кола или на 20г дръгел....при мен трагедията е тотална....но това си е мое мнение write.
Ако я караш леко, не натоварено сигурно е ОК, от вкъщи на работа и обратно...но както аз я търкалям всекидневно натоварено виждаш всичко. Не е за натоварено всекидневно каране, яде накладки на 15-18к, два пъти криви дискове, конзолата се разтрака от 18к...сложихме нова та и сега и тя трака, решение няма....чакаме рейката и ще видим....
колега, пак ти казвам, за мен проблема ти не е рейка, не е колона, проблема ти е в свръзката между кормилната колона и рейката.
Пак споделям, при мен го имаше същото нещо, след посленото мърдане на волана нагоре-надолу около 15-тина пъти и вече няма и помен от това разхлабване. все пак ще я разглобят за да видят какво е положението.
вчера минах по Дж.Баучер и да ти кажа хич няма хлоп, няма троп.

Иначе, ако направят същото упражнение както на Кашкая със стария Сийд, резултата ще е почти същия :) преди време като паркирах на поляната до блока, и понеже е неравна, от време на време не можех да си затворя багажника нормално защото се усукваше - е, в по-малка степен, но горе-долу по същия начин.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #206 -: Март 18, 2015, 05:19:24 pm »
По принцип темата е за спортидж, но понеже попитахте - ето как се усуква кашкая:
https://www.youtube.com/watch?v=Ct2r8UAQGOI
гледайте след 8мата минута.
Точно това имах предвид, колега. Благодаря за съдействието.

Много странно, нали? Това за мен означава едно нещо , че купето не става. Някой който разбира повече може да ни го обясни.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #207 -: Март 18, 2015, 10:51:34 pm »
Колега Smirnoff, паветата на Баучер са малки и там трудно се усеща. Но ако избереш по-едри там лъсва истината - явно създават по-голям резонанс и трака като за световно. Сега се чува като тракане желязо в желязо и като набиеш спирачки се усеща как пръта почва да трака, а напоследък почна и да се чува ясно и в купето. Да полудее човек от "качество". Пробваха да ми сменят каретата, които свързват кормилната колона с рейката, но резултат нямаше, пак същото. Направих като теб с волана нагоре/надолу, напред/назад около 10-на минути и е ок докато не мина през релси или павиран път - нещо се разхлабва и почва да трака. Всичко това със сменена колона. По малките павета не се усеща, уверяват ме, че е от рейката silen

petyu

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #208 -: Март 18, 2015, 11:18:10 pm »
Е така колега няма да се разберем. Но нали нападението е най-добрата защита !Прощавай колега ама никой в нищо не превръща форума ,а си споделяме нашите мнения обективни и никой освен теб не подскача във форума . Не можем да се съобразяваме със всяка сензитив душа ,чувствителна и подскачаща . Ма как така ние простосмъртните и невежи , не просветени в тази сфера  ще изразяваме мнението си относно Нисан Кашкай. Този последен шамар на технологиите, тази мегабюджетна  продукция,тези феноменални и невиждани 150 конски или не знам още кави там сили, тази извънземна технология не позната за човечеството и човешкия разум усукваща се и проветряваща технология на Кашкай . Е..... я пак Кашшшкай .Иначе така се засегнаха собствениците на Спортидж ,че ще скачат цяла нощ от яд ,защото не са си закупили Нисан Кашкай ,дори ще сънуват тази нощ как им го подаряват!!! Лелеле да се смея ли не знам , или да заплача ! Какъв проблем стана ,че казах  Кашкай гони цена и че не е доказан в България което е самата реалност и истина.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #209 -: Март 18, 2015, 11:38:23 pm »
Колега Smirnoff, паветата на Баучер са малки и там трудно се усеща. Но ако избереш по-едри там лъсва истината - явно създават по-голям резонанс и трака като за световно. Сега се чува като тракане желязо в желязо и като набиеш спирачки се усеща как пръта почва да трака, а напоследък почна и да се чува ясно и в купето. Да полудее човек от "качество". Пробваха да ми сменят каретата, които свързват кормилната колона с рейката, но резултат нямаше, пак същото. Направих като теб с волана нагоре/надолу, напред/назад около 10-на минути и е ок докато не мина през релси или павиран път - нещо се разхлабва и почва да трака. Всичко това със сменена колона. По малките павета не се усеща, уверяват ме, че е от рейката silen
Утре специално минавам покрай Ал.Невски и по Дондуков и ще ти кажа резултата

Това за рейката ме съмнява заради това, че при разместване нагоре-надолу и спира тракането
« Последна редакция: Март 18, 2015, 11:42:50 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT