Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124322 пъти)

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #225 -: Март 24, 2015, 10:10:22 pm »
 Браво само това да се чува,колега!
Аз искам да питам нещо друго или може би аз не знам. Понеже имам дизел и очаквам когато завъртя ключа да видя индикатора за подгряване, но не го виждам на таблото, това нормално ли е?
Мой приятел казва,  че е карал различни дизели при това нови и при тях липсвал този индикатор.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #226 -: Март 25, 2015, 06:27:41 pm »
Здравейте колеги, смениха въпросната рейка и кормилна кутия, колата определено е много стегната, но при теста по калдъръма пръта пак играе silen...и закарах колата в друг сервиз за да направим диагностика и се установи това, което и аз знам - трака волана в горната част...и решихме да проверим каретата и колегата установи лек луфт в горните карета като въртяхме волана при изгасени кола. Това са каретата откъм кормилната кутия. И това трябва да е причината за въпросните вибрации. Лута е лек, но се усеща. Затова и при местене на волана нагоре надолу има временна промяна. Казаха ми, че при влажно време, ако известно време не я караш колата, каретата запичат и както при мен /споменал съм го в по-горен пост/ колата вози супер, без тракане и вибрации...докато не ги разтракаш по паветата. Сменяха ми някакви карета, но кои точно не знам. Има и едни долу към рейката. Явно е доста тънък момента и не всеки може да хване проблема...очевидно.  Утре съм пак в сервиза за спявка, че ми дотегна >:(
До Smirnoff - провери си каретата към кормилната колона, виж внимателно за луфт...може да е много малък, но достатъчен за да ти скъса нервите.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 06:44:56 pm от vladodikov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #227 -: Март 25, 2015, 10:24:37 pm »
Jojo231, мисля че спортидж 3 няма индикатор тип "реотан" като по-старите дизели и все пак някой колега с дизелов спортидж е по-добре да каже.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #228 -: Март 26, 2015, 11:46:29 am »
Има нова версия...понеже чувам подрънкването от ляво може да е от амортисьора. Но това ще го проверим следващата седмица....до сега на нито една от колите,които съм карал не съм сменял предни амортисьори и идея си нямам как се чуват...но има логика, защото дрънченето продължава... silen...ще видим

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #229 -: Март 26, 2015, 11:16:17 pm »
Jojo231, мисля че спортидж 3 няма индикатор тип "реотан" като по-старите дизели и все пак някой колега с дизелов спортидж е по-добре да каже.
И аз така си мислих, но бях длъжен да попитам. Благодаря за отговора.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #230 -: Април 14, 2015, 02:10:56 pm »
Да взема да се похваля. Моят спортидж направи 40000 км:


Като цяло съм много доволен от колата. Двигателя ми идва слаб, но се търпи. Получава се, че е икономичен до около 90км/час (пада до 6/100 разход), ако вдигна 120-130 на магистралата и вече разхода отива на 7.5/100. В града 9-10/100 харчи и на мен ми е добре. Затвърждава ми се мнението, че борд компютъра е по-точен в града отколкото извън града.

Онзи ден сменях гумите и разгледах спирачките. Значи и на предните и на задните има още около 3-4 мм феродо. Така като гледам май още доста време ще си карам с тези накладки. Интересното е, че дисковете ми имат ръб обаче - явно накладките са "твърди". Май май като дойде време за смяна на накладките и дискове ще трябват.

В купето всичко е идеално. Нищо не скърца и не хлопа. Нямам проблемите за които пише колегата Владо - при мен волана си е стегнат и няма тропане нито горе във волана, нито долу в краката. Пластмасите на таблото, централната конзола и подлакътника също не скърцат. Като цяло я пазя и внимавам да не скачам по дупките. Много добре ми идва подгрева на седалките - ако имаше и на волана и на лоста за скоростите щеше да е чудно :) Разлика между 5 и 6 предавка почти няма както съм писал. След 4та - направо на 6та. За момента единствените щети по колата са, че ми падна едната от кръглите красоти на облегалката на шофьорската седалка и я загубих (те са залепени). Другото е че успях да пробия оригиналната шофьорска гумена стелка на мястото, където ми се подпира петата на десния крак. Явно са ми много остри петите на маратонките. Ще гледам да я залепя някак.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #231 -: Април 14, 2015, 05:40:50 pm »
Браво колега, радвам се, че всичко при теб е ОК. Хубаво е, че нямаш проблеми като моите. Относно накладките оригиналните и аз съм на мнение, че не са от най-добрите, и моите дискове не изглеждаха добре с тях. Сега съм с текстар отпред и отзад и съм много доволен. Кривене на дискове с тях няма засега:). Аз вече съм на 49к и явно от всекидневното градското търкаляне ми яде бързо накладките. За 49к три комплекта смених отпред, а отзад ги смених на 46к за първи път. Относно мощността за да върви джипката ти  трябва  двигателя  2.4l 188hp или 2.0t 260hp. Моят е на границата на поносимостта като динамика и вървеж. Но това е за бензинките. Пожелавам ти още много безаварийни км и с кеф да си я караш джипката:)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #232 -: Април 14, 2015, 06:18:40 pm »
Скоро ще направя 100 000 км на моя Sportage. Очаквайте обстойно описание на динамичния му живот. Сега съм на 90 000 и мога да кажа, че след неуверен старт с 2 непланирани посещения в серивиза, за сега се представя повече от добре.

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #233 -: Април 16, 2015, 08:33:46 pm »
Jojo231, мисля че спортидж 3 няма индикатор тип "реотан" като по-старите дизели и все пак някой колега с дизелов спортидж е по-добре да каже.
Колеги има индикатор за подгряване. При мен много бързо изгасва и е почти недоловим!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #234 -: Април 16, 2015, 09:41:15 pm »
Ех, голяма суша в този форум. 1 месец след като го обсъждахме дойде човека с дизела и ни осветли :)
Мерси шадоу. Ето едно филмче където се вижда "реотана":
https://www.youtube.com/watch?v=Ty9MtCeTrzI

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #235 -: Април 19, 2015, 11:51:35 pm »
Ех, голяма суша в този форум. 1 месец след като го обсъждахме дойде човека с дизела и ни осветли :)
Мерси шадоу. Ето едно филмче където се вижда "реотана":
https://www.youtube.com/watch?v=Ty9MtCeTrzI
Ми кво да правим колеги! Просто колите не ни се чупят"да чукнем на дърво" и забравяме за форума :D. Я да питам и аз дали някой е изкарвал наскоро отремонтирана количка" от градушка" от КИА. Интерисува ме как са се справили, има ли издънки, нещо което да обърнем внимание! Багодарим!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #236 -: Април 20, 2015, 08:20:43 am »
Така си е - идеални са количките. Иначе запоследно май колегата kiario2012 се похвали, че си е взел колата от "отградушване":
http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,2620.msg35838.html#msg35838

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #237 -: Април 20, 2015, 02:43:24 pm »
Така е колега, не са проблемни колите като цяло. Вървят и вършат работа, но си имат и минусите:)...лошото е,че лично аз съм с повече негативни отколкото положителни впечатления и съм на мнение,че освен да е здрава джипката трябва да доставя и удоволствие от качеството на изработка, външен вид и пътно поведение. Знаете моите несгоди, за съжаление няма решение, явно си трака така, което е и най-големия минус....за 50к не трябва да е така, недопустимо е, не съм доволен изобщо и по всяка вероятност ще е сменя...а спрямо интериора единствената ми забележка е таблото, което е от гума и се драска на поразия при почистване, не знам защо са го направили така, но не е ОК определено.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #238 -: Април 20, 2015, 03:20:20 pm »
Владо, (понеже пишеш, че няма решение) както стана с амортисьорите, нали имаше съмнение и щяха да ти сменят преден ляв ли беше?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #239 -: Април 20, 2015, 04:09:02 pm »
Нямат ляв, само десен, ще мина на тресачка първоначално, като вариант тази седмица ще правим тест драйв с един от приемчиците за да видят от какво се оплаквам, а като цяло един колега от Хюндай ми сподели, че тези коли така си тракат и че няма шанс да го оправят...не знам на какво да вярвам, само знам,че моята джипка трака все едно е на 100-150к...и явно всичко е маркетинг и целта е да се продава...