Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124300 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #240 -: Април 20, 2015, 07:09:42 pm »
Ех.Като пуснаха их35 и аз долавях подобни шумове.Казах на дилъра,но той каза: "Нищо и няма.Тя е чисто нова"
 Сега чета тук същото. Дано и намерят болката,и да я лекуват!
Дай на приемчика да я кара той,и му казвай какво да очаква.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #241 -: Април 20, 2015, 07:51:09 pm »
Явно не всички са така, защото други колеги не се оплакват.
За ix35 от първа ръка казвам, че няма такива шумове и тракания (поне за сега)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #242 -: Април 20, 2015, 10:18:08 pm »
Възможно е да няма, но при мен има и вече 20-25к карам така. А и аз карам всеки ден минимум 120-130км и при мен трака...ако ти я караш само по асфалта няма да усетиш проблема, а и колко градско я караш също е от значение, при мен очевидно не издържа качеството...почти съм убеден, че ако хвана ix35-петицата ще я раздрънкам като спортиджа...при тях само каската е различна, другите неща са им едни и същи. Аз вече казах в преден пост, че много хора нямат представа за колите си. За тях са ОК, защото не разбират, просто карат и е ОК....това возия, пътно поведение, качество са относителни неща за тях...малко реално разбират какво карат в действителност. Друг е въпроса дали съм избрал правилната джипка като изисквания от моя страна...засега е видно, че не съм...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #243 -: Април 21, 2015, 08:39:18 am »
Възможно е да няма, но при мен има и вече 20-25к карам така. А и аз карам всеки ден минимум 120-130км и при мен трака...ако ти я караш само по асфалта няма да усетиш проблема, а и колко градско я караш също е от значение, при мен очевидно не издържа качеството...почти съм убеден, че ако хвана ix35-петицата ще я раздрънкам като спортиджа...при тях само каската е различна, другите неща са им едни и същи. Аз вече казах в преден пост, че много хора нямат представа за колите си. За тях са ОК, защото не разбират, просто карат и е ОК....това возия, пътно поведение, качество са относителни неща за тях...малко реално разбират какво карат в действителност. Друг е въпроса дали съм избрал правилната джипка като изисквания от моя страна...засега е видно, че не съм...
Съжалявам, че така се получава с твоя автомобил, просто не е нормално от един или 2 случая да се прави заключение по принцип.  И за мен не е нормално нов автомобил да тропа, а официлния сервиз да не може да го отстрани! За съжаление не съм оптимист относно влиянието, което може да им се окаже от един обикновен потребител (личен опит). Дано при теб да е успешно.
Моя маршрут е всеки ден  2 пъти по Дондуков, така че тропанията няма начин човек да не ги усети по паветата, колкото и "просто да кара" :). Със Сийда сменяха биалетките, а сега действително не усещам тропане. Надявам се така и да продължи. Вероятно и прага на чувствителност оказва влияние, но докато нещо не ме дразни - не ми е проблем :).

Успех! 
 

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #244 -: Април 21, 2015, 10:04:21 am »
Сега като се замисля, за спортиджа съм чел доста в този форум и международния. Ето само няколко неща:
- износвал преждевременно само задните накладки
- напуквал му се задния спойлер на прозореца
- трудно се превключват скоростите
- появяват се шумове от към багажника (които не могат да се идентифицират)
- износвал се съединителя за няма и 10000 км
- задното гърне се блъскало в купето по завоите
- криви дискове всяка седмица
- износва надкладки на 15000 км
...

Ако взема да събера само тези неща (а за още много съм чел) ще излезе, че е уникално лоша кола, а реалността в съвсем друга и съм почти 100% убеден, че за всеки от тези проблеми си има логична причина.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #245 -: Април 21, 2015, 10:37:52 am »
Колега, при теб два пъти, при мен десет на ден по подобна настилка write...явно амортизацията е повече при мен crazy

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #246 -: Април 23, 2015, 06:30:48 pm »
И така....след тест драйва се оказва, че проблема е в рейката...сега ще има мислене какво да се прави, защо тропа и явно ще се гресира и натяга....но определено приемчика видя, чу и усети за какво говоря...съгласи се с мен, че проблем и тракане има...сега чакаме лечението silen
« Последна редакция: Април 23, 2015, 06:33:28 pm от vladodikov »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #247 -: Април 23, 2015, 09:22:25 pm »
Без шансове за нова?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #248 -: Април 23, 2015, 10:48:00 pm »
Мите, те това е новата...нали я смениха ...и пак трака...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #249 -: Април 23, 2015, 11:38:19 pm »
Брей.
Дано го измислят.

Jojo231

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #250 -: Април 24, 2015, 10:36:07 pm »
Jojo231, мисля че спортидж 3 няма индикатор тип "реотан" като по-старите дизели и все пак някой колега с дизелов спортидж е по-добре да каже.
Колеги има индикатор за подгряване. При мен много бързо изгасва и е почти недоловим!
Да и аз успях да го видя макар и за част от секундата. Наистина има. :) 

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #251 -: Април 26, 2015, 01:22:25 am »
Владо, а казаха ли ти къде е луфта в рейката? между гребена и пиньона или тракат уплътненията на рамената?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #252 -: Май 12, 2015, 03:20:23 pm »
Днес минах да затегнат рейката и да сменят каретата. Резултата е тегава волан, който не се развива докрай, усещане за стегната возия....до паветата...сега се усеща как трака горната част, където е кормилната кутия, т.е. проблема с тракането и луфта си остава, просто се чудя къде има луфт, че трака...нали рейката смениха, та и кормилната кутия...какво става не мога да разбера...определено вече стигам до убеждението, че или кофти кола съм уцелил или че не си става колата, просто съм я разбил за тези 50к...повече клоня към второто, че корейците не могат да правят все още коли, няма такава тъпотия като тази...то 30к вече карам така...е гати как се минах...не мога да повярвам silen
« Последна редакция: Май 12, 2015, 03:22:19 pm от vladodikov »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #253 -: Май 12, 2015, 10:19:21 pm »
Smirnoff, нищо не са ми казали за рейката...казаха, че са я сменили...и да постна тук нещо, което смятам за важно - кормилните кутии са различни за всички модели спортидж - 1.6 gdi, 2.0 diesel, 2.0 petrol - тук няма еднакви кормилни кутии...та за да разбера какво се случва трябва да тествам същия като моя...и накрая ще излезе, че КИЯ са ме подвели като съм тествал дизела за да купя бензина, защото пътното поведение е различно на двата двигателя /кутиите са различни/...абе голяма тъпотия...лично за мен това е голяма простотия...и от преживяното до момента все  още твърдя, че тук се пробутват дефектни/некачествени сглобки...не може на нова кола да и трака каквото и да било, КИЯ се дънят яко за мен и в тоя случай, за мен колата е издънка като качество...благодаря на приемчика Миро за опитите да решим проблема, много съвестно момче...но за съжаление джипката е кофтииии...да не говорим, че плащам данък над 500лв...и за какво!?!?...и Smirnoff, кормилната кутия при теб е различна от тази при мен, така, че проблемите при теб ще са различни от тези при мен....
« Последна редакция: Май 12, 2015, 10:50:59 pm от vladodikov »

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #254 -: Май 17, 2015, 03:26:57 pm »
Щеше да се качваш и на моя, ама както виждам май разликата в моторите ще си окаже влияние и за рейките.