Автор Тема: Впечатления от Спортидж 3  (Прочетена 124191 пъти)

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #255 -: Май 17, 2015, 11:20:19 pm »
А, ще го пробвам определено...интересно ми е да разбера какво се случва...От както затегнаха рейката вози ОК и тропа твърдо и стегнато, но ако мина през едър паваж почва да дрънчи в горната част и пак се усеща наличието на луфт...засега така е по-добре...може пък в сервиза да не могат да го оправят или по-скоро да не знаят как и проблема да не е в колата...оставам с впечатлението, че има още за затягане по веригата, въпросът е къде точно writeг....или пък някакви уплътнения да са се скапали....
« Последна редакция: Май 18, 2015, 08:23:42 pm от vladodikov »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #256 -: Юни 23, 2015, 12:16:12 am »
Привет колеги. Направих 55к на джипката и искам да направя една кратка равносметка на впечатленията, които натрупах за тези километри. Мнението е мое и не е ангажирам никой с него, просто споделям впечатления:)
И така първо положителните:
- приятен, функционален интериор, добра позиция на седене
- двигателя 2.0 бензин е ОК за града, малко слаб за извънградско и  твърде шумен над 3500 оборота, но е поносимо
- много маневрена джипка, за града е супер, паркира се идеално, просвете е ОК
- автоматика е супер, много добре работи, за града е незаменим помощник:), доволен съм:)
- разхода на газ е ОК за София - 17-20/100 и извънградско 10-12/100 при 130-150км/ч, при 90-100 е 9-10/100, което е супер
- подгрева на седалките е много приятна екстра
- джипката е надежна, не ме оставила на пътя:)

Сега за забележките:
- таблото се драска много лесно, трудно за поддръжка, при монтаж на алармата в долната част е надрано и допълнително стои на петна/ так е излязло заводски/, евтина гума, стои на слънцето като износено, протъркано
- таблото скърца почти от началото, дължи се на лайсната отпред, дразни
- яде предни накладки при градско каране/зависи от стила на шофиране/, за 55к съм сменил 3 чифта предни и един задни, дисковете ги кривнах два пъти, от 8к насам са ОК
- малък проблем с превключвателя на автоматика, отстранен е от сервиза гаранционно
- изтощен акумулатор на 17 месец, причина - градското каране заради често стартиране на двигателя, сменен гаранционно
- возия - това за мен е основната забележка - хлопа по дупките, в общи линии няма возия, пълна трагедия в това отношение, при по-големи неравности подскача и е нестабилна, може да се пребиеш, единствено малките неравности ги поема добре, но от там нататък е трагедия
- тракане на кормилната конзола - това е втори основен момент като забележка - при минаване по павирани настилки се усеща луфт и тракане на кормилния прът, създава усещане за разтракана предница, усеща се и при преминаване през по-леки неравности като дрънчене и леко почукване във волана, решение няма вече 35к откакто имам забележка и отправено питане към сервиза въпреки направените смени като рейка, карета, кормилна кутия - проблема си стои и няма промяна
- при преминаване през определени неравности се чува скърцане на тампони по предницата, засега не ми се занимава
- вратите, както знаем, се затварят с трясък:)
- предните греди със страничните огледала пречат на видимостта, особено при маневриране, няколко пъти за малко да направя белята, трябва много да се внимава и да се оглежда човек по няколко пъти, защото се явява мъртва точка

Засега това са нещата, за които имам наблюдение.Карам всеки ден и почти не слизам от джипката и това са реалните ми впечатления. Със сигурност колата е с прекрасен външен вид и много хора няма да се съгласят с горе написаното.Но това са преки наблюдения от натоварено каране като не смятам, че има значение за повечето, които карат същата джипка. Със сигурност претенциите са ми повече отколкото колата може да предложи, но е хубаво да се споделят реални впечатления...все на някой може да са полезни:)
« Последна редакция: Юни 23, 2015, 07:30:31 pm от vladodikov »

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #257 -: Август 04, 2015, 08:22:53 pm »
И така май само аз ще си пиша тука...та да споделя де :)...и на моята джипка се лющят задните мигачи като при Shadow, ма какво от това...то нищо в сравнение с другите ядове...то като пиша все проблем май rofl...а относно тракането...няма решение. От КИА казват,че така си трака, дефект на колата. Вече смятам, че съм уцелил кофти сглобка и положителното ми мнение за КИА тотално се изпари. Нищо положително не мога да кажа за колата, тракането ужасно ме дразни и вече не го понасям. В Събота на магистрала Хемус по неравностите не спря да трака на метал, адски изнервящо...да се чуди и мае човек какво си е купил.Мисля дори да се откажа от сервизното обслужване , защото не виждам смисъл. Така и така са безпомощни относно моя случай...може би некомпетентни и най-вече абсолютно незаинтересовани...и май ще е най-добре да я разкарам колата и най-вече марката и да потърся друго решение...може би Honda...и да спра да пиша тук, че полза никаква...язък за нервите и километрите...айде със здраве write

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #258 -: Август 05, 2015, 08:20:46 am »
Съвсем логично ми се струва щом в КМБ не могат да намерят решение на проблема ти да потърсиш услугите на друг сервиз и да се откажеш от гаранцията за която плащаш (специални цени при всяко ТО) а реално не получаваш услугата.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #259 -: Август 05, 2015, 10:59:07 am »
И така май само аз ще си пиша тука...та да споделя де :)...и на моята джипка се лющят задните мигачи като при Shadow, ма какво от това...то нищо в сравнение с другите ядове...то като пиша все проблем май rofl...а относно тракането...няма решение. От КИА казват,че така си трака, дефект на колата. Вече смятам, че съм уцелил кофти сглобка и положителното ми мнение за КИА тотално се изпари. Нищо положително не мога да кажа за колата, тракането ужасно ме дразни и вече не го понасям. В Събота на магистрала Хемус по неравностите не спря да трака на метал, адски изнервящо...да се чуди и мае човек какво си е купил.Мисля дори да се откажа от сервизното обслужване , защото не виждам смисъл. Така и така са безпомощни относно моя случай...може би некомпетентни и най-вече абсолютно незаинтересовани...и май ще е най-добре да я разкарам колата и най-вече марката и да потърся друго решение...може би Honda...и да спра да пиша тук, че полза никаква...язък за нервите и километрите...айде със здраве write
С колегата rockton вижда ли се да погледне и той за какво иде реч?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #260 -: Август 05, 2015, 02:15:22 pm »
Здрасти, да ти кажа тия дни се замислих над този вариант и сега като го спомена ще взема да се консултирам с човека. Благодаря за съвета bye

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #261 -: Август 06, 2015, 11:26:29 pm »
Привет отново bye...и така, одисеята с тропането и чукането на кормилната конзола приключи. Достатъчно инфо съм дал относно проблема и днес, след  теста на дизеловия спортидж се оказа,че и той трака като моят! Дрънчи, трака, тресе по неравностите и паветата, за мен определено неприемливо и недопустимо.  Дилъра ми каза, че сега забелязва това и че има и по-голям луфт на неговия сиид и че него лично не го дразни. Ама нова кола е да му се невиди и нищо не трябва да трака...а тук е направо ужас, думи нямам. Не разбирам защо е така, тия хора тестове не правят ли...колите не ги ли карат...Явно е въпрос на виждане и разбиране. Но едно е вярно - няма как да се хванат с такова качество хора, които разбират от коли. Очевидно е,че не се влага в качество, което не влияе на продажбите, понеже се разчита,че хората не разбират. А те очевидно са много. Лично аз, ако бях тествал колата по този маршрут , никога нямаше да я купя и то категорично.
Честно казано се чувствам прекаран от КИА, да ти дрънчи волана, да почуква на всяка неравност, да дрънчи по неравности павета...меко казано ужас. Дано новия да е с ново окачване...а моя явно ще го разкарам...от КИА казват, че това предлага колата...отвратително >:(....но това е реалността. С това приключвам темата write 
« Последна редакция: Август 06, 2015, 11:29:00 pm от vladodikov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #262 -: Август 07, 2015, 08:12:12 am »
Какъв е бил този дизелов спортидж? На някой колега от форума или нов от представителството, на колко км е бил?
Като кара моя спортидж не каза ли, че няма тропане?

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #263 -: Август 07, 2015, 09:11:08 am »
При твоя не усетих и не чух подобно тракане, може би заради това, че е 1,6 по-лек и с друга кормилна кутия...не знам. Дизеловия е тестовия на КИА, шефа го карал на 30к близо. Но същото тракане и подрънкване, явно е такава конструкция, което е неприемливо за мен. Но при мен имаше и разбит ляв лагер на макферсона, което допълваше идилията. Карах форда Куга, мисля,че писах за това и минах по същия маршрут и при него нищо не потропваше или дрънчеше...перфектен в това отношение. Просто не знам, защо това не е изчистено от корейците. За мен колата не е читава или според моите виждания. Но това няма значение, те колите се продават, но при първа възможност ще се отърва от нея....

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #264 -: Август 07, 2015, 09:26:23 am »
Наистина 1.6 са с около 150 кг по-леки от твоята, но по-скоро разликата идва от различните кормилни кутии в различните моделни години, а и различните региони, в които се предлага колата. И при мен няма тропане въпреки големия вече пробег. Моята е произведена през януари 2013.

Това явно не е твоята кола, но пък мога да те успокоя, че са търсени на вторичния пазар и твоята лесно ще се продаде, защото е с газ. Догодина излизат интересни коли и по-добре да се изчака малко.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #265 -: Август 07, 2015, 09:46:37 am »
Определено не е моята, въпреки многото екстри. Не мога да понасям да ми дрънчи и да се местят чарколяците в управлението докато шофирам, не ми вдъхва сигурност и създава усещането за раздрънкана кола. А нали все пак е нова, ама само на визия и хартия. Сигурно и градското шофиране е допринесло за това...или просто такава е сглобката за Изтока. Ако я вземеш колата от Германия или някъде другаде от Европа, може и да не е така....но ще има интересни коли, мисля да прегледам Каджара на Рено. Изглежда симпатичен, добри екстри и цени....но ще видим....

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #266 -: Август 07, 2015, 10:01:03 am »
Да не размиваме темата, ама скоро в Autobild четох сравнение между Qashqai, Kadjar и Sportage и накрая ги класираха в реда, в който ги изписах и аз.
За мен в момента няма хубава кола в този клас. Догодина ще е по-интересно.

vladodikov

  • Гост
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #267 -: Август 21, 2015, 11:29:08 pm »
Малко инфо за автоматика на 2ка бензин - 160км/ч на 4 предавка при 6000 оборота , постигната скорост на магистралата 180....поддържах 160-170през повечето от времето, разход 15/100 газ...но върви бензинката, яко кик даун, обороти...шумничко е, но пък върви write...няма сеене, стои стабилно...

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #268 -: Август 26, 2015, 03:10:49 pm »
Колеги обмислям фейслифтов (новия нещо не ми хвана окото по снимките, а ми казаха че ще е +20-25% отгоре)

Някой ще сподели ли впечатления от 1,6 гди-ката срещу примерно 2 дизеляк (136к.с). Ако някой е правил тест драйв и на двете..
Как го разбирате това (по диплянката ускорението)



как така ще ускорява от 0-100 за 11.1
а от 60-100 за 12.1 ??

В момента карам последното Рио 1.4 бенз 107кс...нафтова досега съм карал само чат пат.

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Впечатления от Спортидж 3
« Отговор #269 -: Август 26, 2015, 03:38:23 pm »
Ускорението от 0 до 100 се прави като изреждат скоростите до червеното на оборотомера и на 3та прави 100. "Доускоряването" при ръгачките не знам на коя скорост го правят но е примерно на 5 или 6-та и затова е толкова зле. Виж на 2 литра бензин автомат доускорението е по-добре, защото на автомата натиснеш ли газта до долу и връща скорости и си набира добре. Имай предвид, че големите мотори (поне в КМБ) ги куплират задължително с двойно задвижване. В превод това значи, че повечето коне ги товарят с едни допълнителни 150-200 кг и резултата е, че всичките модификации вървят еднакво (за справка виж данните за ускорение - почти еднакви :)). Като човек имаш 1.6GDI ти препоръчам да погледнеш 1.7 турбо-дизел. Успех.
« Последна редакция: Август 26, 2015, 08:18:53 pm от rmk »