Автор Тема: Избор на модел КИА  (Прочетена 3691 пъти)

Tenkojj

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Избор на модел КИА
« -: Юли 02, 2016, 07:00:25 pm »
Здравейте колеги,

Току що се регистрирах и бих искал да поздравя модераторите на форума, защото това е единственото място,където се намира информация за Киа в България.

Търся да си закупя икономичен автомобил. Спрях се на Киа, заради доброто съотношение цена-качество и най -вече на два модела - Киа Рио 1,4 CRDI 90 коня и Сийд 1,6 CRDI 136 коня.
Рио ми харесва,защото е компактна, но четох в раздела, че били шумни над определени обороти и скорост  и колеги споменават,че разхода не е това,което се пише по брошурите. И друго си мисля, тази кола с включен климатик и 90 к. ще е много умряла.
Ходих да гледам Сийда и ми хареса повече. По комфортен е и малко по-голям, а и дизелите са 2 - 1,4 като на Риото и 1,6 със 136 коня.Наистина е по-скъпият модел от двата, но сигурно има защо.
Ако има собствениците на модела с този двигател бих се радвал да споделят впечатления от него.Също така дали дават някакви дефекти,мотора как се държи, разход, окачване, шумове или вибрации?

Предварително благодаря на колегите, които биха отделили от времето си ,за да споделят опита си със Сийд 1,6 дизел.

Поздрави!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #1 -: Юли 02, 2016, 09:54:34 pm »
Аз мога да ти споделя само,че първата генерация на сиид-а е идеална. Доста хора тук,си продадоха сидовете и вече са с други марки,но все още се намират такива като мен,които са си с първите коли. Прекрасна кола.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #2 -: Юли 03, 2016, 03:07:54 pm »
сийда е класа над Рио като комфорт, ако пътуваш често се насочи натам + автоматик ;)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Tenkojj

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #3 -: Юли 03, 2016, 04:18:50 pm »
Здравейте колеги,
И аз така си мисля, затова със сигурност реших да се спра на Сийд-а. Този, който гледах е доста опоскан по отношение на екстри - мисля,че е L-ка. Има си клима, борд и някои други неща,но на мен ми се искаше малко по-окомплектован да е. Като ще давам пари поне да е за нещо по-пълно. Казаха ми обаче,че най вероятно ще трябва да чакам месеци, та не знам.
А иначе от приятели и познати само суперлативи чувам за марката.
Четох и по чужди форуми, че този мотор 1,6 CRDI, 136 коня бил най-добрия досега дизел правен от Киа/Хюндай за компактните автомобили.
Да видим дали има тук собственици на такъв двигател!

gpandreev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #4 -: Юли 04, 2016, 07:37:16 am »
Аз карам Сийд 128 к.с. ЛХ-приятен автомобил;качествени материали и сглобка;страхотен дизаин.

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #5 -: Юли 04, 2016, 09:24:55 pm »
Преди няколко дни имах възможността да пътувам служебно с такъв автомобил Ceed 1.6CRDI 136к.с. 6 скорости на 22 хиляди километра LX. За около седмица му навъртяхме над 3 хиляди километра по европейските пътища. Цялостното ми впечатление е положително - динамика, комфорт, обезшумяване, спирачките са трепач. Като минуси - висок разход на гориво (при някои от зарежданията излизаше малко под 10л/100км), малък багажник, лек дискомфорт на задната седалка. Бяхме 6 човека в 2 коли. Другите трима бяха с Шкода Рапид също 1,6TDI 105к.с. 5 скорости. Много рядко успявахме да им дръпнем с 5-10 минути на 2,5 - 3 часа преход (поддържахме максималната скорост, която условията и колата позволяват), но за сметка на това зареждаха доста по-рядко от нас и даваха разход около и под 7л/100км. Багажникът на Рапида е по-голям. Като комфорт - не мога да коментирам, не карах и не се возих в Рапида.
Успех в избора!

Tenkojj

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Избор на модел КИА
« Отговор #6 -: Юли 04, 2016, 10:34:38 pm »
Лошо, много лошо!
Надявах се на по-малък разход. Това,което казваш направо ме плаши. Навсякъде по чуждите форуми пишеше,че харчат малко тези двигатели(долу горе с литър над декларираното), а се оказва противното.
Не знам какво да правя!