Автор Тема: система за блокаж на волана  (Прочетена 3122 пъти)

prraykov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
система за блокаж на волана
« -: Септември 20, 2013, 03:39:40 pm »
Здравейте колеги, преди два месеца закупих автомобил КИА Сийд 2009. Продавача ми каза, че има специална система за блокаж на волана, но не можа да ми обясни как работи. Въпросът ми е виждал ли е някой такава система и как се работи с нея? Благодаря ви предварително.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: система за блокаж на волана
« Отговор #1 -: Септември 20, 2013, 09:52:02 pm »
Това в кой клас и час по трудово е правено? Такава измислица няма как да има. На мен ми намирисва на подпора да не пада волана, ако някой му е строшил механизма за движение.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: система за блокаж на волана
« Отговор #2 -: Септември 23, 2013, 07:58:51 am »
блокаж на волана аз разбирам като се изгаси колата и се идвади ключа волана се завърта наляво или надясно и се блокира движението му.След това малко с чалъм и търпение се отключва с ключа но това е капризна работа и при отключване трябва да мърдаш повече  волана и лекичко да въртиш ключа иначе ....с ключар само ще минеш тънко.такава екстра имаи на коли от 1990 година че ако не ме лъже паметта такава опция имаха и соц. лади rofl
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: система за блокаж на волана
« Отговор #3 -: Септември 23, 2013, 10:43:20 am »
блокаж на волана аз разбирам като се изгаси колата и се идвади ключа волана се завърта наляво или надясно и се блокира движението му.След това малко с чалъм и търпение се отключва с ключа но това е капризна работа и при отключване трябва да мърдаш повече  волана и лекичко да въртиш ключа иначе ....с ключар само ще минеш тънко.такава екстра имаи на коли от 1990 година че ако не ме лъже паметта такава опция имаха и соц. лади rofl
Кирил, и на твоята кола го има заключването на волана  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT