Автор Тема: Изчезва ми антифриза  (Прочетена 22517 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Изчезва ми антифриза
« -: Октомври 22, 2008, 11:18:21 pm »
Баси,па на мен деа

Някой предложения откъде може да е devil
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 11:25:26 pm от lilostich »

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2008, 11:40:29 pm »
Баси,па на мен деа

Някой предложения откъде може да е devil

Ами провери си капачката дали не издиша през нея като стиснеш подходящия маркуч. Предполагам че капачката е с клапан. Преди време голфа направи такъв номер и искаха да ми сменят термостата, ама дойде един умен човек и намери вендага проблема.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #2 -: Октомври 22, 2008, 11:43:52 pm »
Ванка,капачката я сменях бре crazy неработеше 1 клапан и оревах сервиза,даже на приемчика му се обадиха отгоре да мия сменя,щото той неискаше.Проблема беше ,че се свиваше маркуча.И на Пешо така праеше,ама той сам се опраи rofl

otkata

  • Фотограф-любител
  • Обичам да пиша ;)
  • *
  • Публикации: 87
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #3 -: Октомври 23, 2008, 02:54:33 pm »
маслото чисто ли ти е  %)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #4 -: Октомври 23, 2008, 02:55:08 pm »
а какво разбираш под чисто бре Роска krivogled

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #5 -: Октомври 23, 2008, 03:41:51 pm »
махаш капачката, даваш газ и гледаш дали бълбука. вдигаш щеаката на маслото и гледаш дали цвета е променен и дали маслото ти не е над максимума (това е малко вероятно да стане, щото колата е нова и става ако издухаш гарнитура). Ти доливал ли си? Тия дни гледах на наща че и е бая ниско антифриза в разширителното казанче, което ме подсеща довечера да погледна дали не е сухо вече.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #6 -: Октомври 23, 2008, 03:49:22 pm »
ааа,то ако духа от пръчката е много лошо.Според мен с-та все още не е улегнала.Все пак колата е на 8300км. с подменена капачка на съда.

Явно ще доливам,но се чудя какъв антифриз да долея.Имам в излишък лукоилски,но май трябва да запаля до киа да взема от тях 8-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #7 -: Октомври 23, 2008, 04:01:54 pm »
най-добре е да отидеш до КИА да си вземеш антифриза от там
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #8 -: Октомври 23, 2008, 04:18:42 pm »
Лило, няма такова нещо като неулегнала система. По-скоро виж като долееш до къде е и след период го измери, по възможност в еднакви условия. Примерно аз като меря масла и прочие ги меря по следния начин. Колата е в гаража, сутрин преди запалване измервам. След седмица или когато се сетя, пак там и пак сутрин преди палене. Но винаги си знам че положението на колата е едно и също и времето през което е престояла е еднакво. А да те питам ти как разбра че ти губи антифриз? Доливал ли си преди това или не? Щото го има и момента фабрично да е била с по-малко количество
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #9 -: Октомври 23, 2008, 10:54:37 pm »
Ами ТАТИ,колата си седи все в гаража.Не съм доливал,само смених капачката на съда.Старата беше с прецакан клапан и свиваше големия маркуч devil ,проблем не само при мен!

След подмяната,забелязах и то снощи,докато монтирах на познат диоди,спада до почти минимума krivogled

Колата я карам само събота и неделя,за неповече от 25 км за 2 дни :)

Маслото,последното което мерих ,си беше в границата.Посредата на мин/макс. тъмно масло write

Сега се чудя,кога да отида да си взема от сервиза литър антифриз и колко ли ще ме одрусат.Ония ден,се наложи дубликат да вадя на сервизната книжка,че мойта някъде я затрило лапето или последния път в сервиза съм я забраил,и арееее дай 26 кинта devil

otkata

  • Фотограф-любител
  • Обичам да пиша ;)
  • *
  • Публикации: 87
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #10 -: Октомври 24, 2008, 10:10:32 am »
Бе то за 200-300 милилитра и вода да долееш не е проблем. Въпроса е обаче дали ще продължи да го губи.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2008, 05:03:06 pm »
Сигурно знаете, ама аз да си кажа, че е хубаво да слагате не обикновенна вода както правят някои хора, ами десдилирана или както пише на бутилките дейонизирана вода. Тя предпазва от натрупване на котлен камък, против раждясване на помпата, а и при високи температури не кипи. Също за антифриза питах в един сервиз и ми казаха, че единственно от значение е цвета. Тоест ако има в системата кафяв антифриз трябва да се долива пак кафяв, и естественно ако е син - син! Марката не е от значение. Също знам, че само антифриз в системата не е хубаво да има защото е по-гъст и мъчи помпата. Тоест трябва да е в правилно съотношение с дестилирана вода. Най-добре естественно ходи до Киа и ги питай де. А за изчезналият антифриз, според мен мн. лесно можеш да видиш проблема. Доливаш до макс докато колата е студена и я запалваш. Като стигне работна температура отваряш предния капака и гледаш дали като се е качило налягането не капе от някъде по маркучите и връзките. Може и радиатора да пуши - значи е спукан.
Еи сега ходих до колата и гледам, че имам проблема на Лио - демек ми сгъва големия маркуч. Лио, как се оправи да ти сменят капачката?
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #12 -: Октомври 24, 2008, 09:25:08 pm »
ААА,проблема с капачката го реших отдавна.Сервизно сменяне с нова.Обаче искаха да си оставя колата за да я снимали с проблема и да пращали снимките в корея krivogled луда работа за 1 капачка,която сега като ти чета мнението,май се очертава масов проблем krivogled,защото не сме само аз ти и Петър :)

Та по темата,кой знае какъв цвят антифриз наливат в наще коли krivogled
Кафяв или син krivogled

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2008, 04:52:15 pm »
лило, ако питаш мен не доливай нищо. Антифриза в разширителното казанче при студен мотор трябва да около минимума, а при загрят около средата. Едва ли ще долееш повече от 100 мл и не си струва да даваш луди пари за литър, който после ще ти седи. Щом нямаш течове не се тревожи. И все пак това е мое мнение и ти си решаваш в крайна сметка. По скоро отвори капачката на радиатора (нямам спомен дали има) и виж там как е положението, т.е. дали питата е оголена или антифриза е до гърловината
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Изчезва ми антифриза
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2008, 09:39:24 am »
Лило, последно доля ли нещо и какво точно?
Че вчера с потрес установих , че и при мен антифриза е на минимума, че и малко под него   bomb
А все си мисля, че когато взимах колата беше по средата м/у максимума и минимума  >:(
За две седмици и 350 км из софийсите задръствания да изчезне толкова :o ... то на стария ми голф за 5 г. не ми се е загубило толкова devil