Автор Тема: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023  (Прочетена 380 пъти)

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Здравейте,

От самото начало както имам колата чувам всякакви скърцания и шумове от шофьорската врата.
Също така, забелязох, че ако прозореца е напълно вдигнат (до край) се чуват доста скърцащи звуци, но ако го сваля минимално - те изчезват...
Също така като слушам песен, която има повече бас, се чува звук от ламарината. Като излезна от вън и се чува доста. На останалите врати този проблем го няма.
Искам да ви питам , дали има някой друг със същите или подобни симптоми?

ПС:
Във Сряда имам час за сервиза на Киа да я видят.
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

CursedSoN

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Отговор #1 -: Март 25, 2024, 10:18:32 am »
Здравей,
Имах подободен проблем на Ceed ,но в пасажерската врата.Оказа се изязла щипка на кората.

lukaychev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Отговор #2 -: Март 25, 2024, 02:12:34 pm »
И аз често долавям нещо средно между тихо скърцане и жужене от шофьорската врата, когато минавам през някакви неравности и също изчезва когато леко сваля стъклото. Все още не ме е подразнило толкова, че да ходя в Киа.

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Шум/скърцания в предна лява врата - Sportage 2023
« Отговор #3 -: Март 25, 2024, 02:44:56 pm »
От както почна да се чува и бученето при бас ...направо откачам.
Надявам се да ми обърнат адекватно внимание, а не да кажат , че е нормално :D
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green

lukaychev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
Koлега, какво казаха в сервиза, откриха ли нещо или "карай, всичко е ок, за тия пари толкова" :D

staik

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Koлега, какво казаха в сервиза, откриха ли нещо или "карай, всичко е ок, за тия пари толкова" :D

За мое съжаление не скърцаше толкова много от прозореца и казаха, че към момента не могат да направят нищо. За което съм изненадан, че не казаха направо, че си измислям  crazy
После им показах, звука от ламарината при по-силен бас.
Казаха ми, че ще трябва да оставя колата за 1 ден за да отворят и проверят какво се случва във шофьорската врата.
Доволен съм , тъй като очаквах да ми кажат , че си измислям. Другата сряда я карам отново.
KIA Sortage 1.6 MHEV - experience Green