Автор Тема: Преглед на 15000 км.  (Прочетена 3760 пъти)

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Преглед на 15000 км.
« -: Октомври 24, 2008, 10:17:55 am »
Спомням си, че имаше някъде такава тема, но уви - не можах да я намеря във форума за KIA Cee'd и затова отварям тази.

Е, прегледа го минахме успешно, но срам на срамотиите е да се плаща 5,28 лв. за смяна на крушка на регистрационния номер, която струва 0,80 лв. и още толкова за смяна на въздушния филтър. Това са операции, всяка от които отнема 2 мин. на непрофесионалист като мен. Направо ме заболя ауспуха...
Говоря за сервиза във Варна - "Доктор Колор". Да, мога и аз да си ги сменя, но никой не ме предупреди за тази безбожно скъпа педерастия, така че внимавайте с такива изявени играчи-смукачи!!!
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2008, 10:31:07 am »
Спомням си, че имаше някъде такава тема, но уви - не можах да я намеря във форума за KIA Cee'd и затова отварям тази.

Е, прегледа го минахме успешно, но срам на срамотиите е да се плаща 5,28 лв. за смяна на крушка на регистрационния номер, която струва 0,80 лв. и още толкова за смяна на въздушния филтър. Това са операции, всяка от които отнема 2 мин. на непрофесионалист като мен. Направо ме заболя ауспуха...
Говоря за сервиза във Варна - "Доктор Колор". Да, мога и аз да си ги сменя, но никой не ме предупреди за тази безбожно скъпа педерастия, така че внимавайте с такива изявени играчи-смукачи!!!
лелей,почна се с крушките :)
Човече,минавай на диоди и няма да даваш повече пари за крушки бре. 8-)

http://kia-bg.com/smf/index.php?topic=207.0

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2008, 10:47:19 am »
lilo, въпросът е принципен!!!

Не става въпрос за крушки и диоди!!!
...а диоди няма да си сложа, защото не ми се занимава. Днес е тя (Cee'd), утре е друга (SLR  crazy)... тенекии
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2008, 10:50:57 am »
дам,верно е така.Що си взимаш и сменяш в сервиза тогава?Там всичко е дебело :-*

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2008, 10:54:29 am »
Нали ти казвам - не бях предупреден за тази дебелания! Пък и ми е първо ходене в сервиза - аз затова пиша на тези колеги, които не са ходили все още на 15000 км. преглед да имат предвид какъв дебел, голям и виснал ги очаква...
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2008, 11:10:46 am »
ех,колко ли хора очаква че ще и има нещо на новата кола?
В сервиза са длъжни да отстраняват такива неща.Това им е работата :-* лошото е че ти го казват като отидеш да си платиш,а не преди това да дойдат да ти кажат:Имаш за смяна едикво си и струва еди колко си.Ще плащаш ли 8-)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2008, 03:07:34 pm »
Спомням си, че имаше някъде такава тема, но уви - не можах да я намеря във форума за KIA Cee'd и затова отварям тази.

Е, прегледа го минахме успешно, но срам на срамотиите е да се плаща 5,28 лв. за смяна на крушка на регистрационния номер, която струва 0,80 лв. и още толкова за смяна на въздушния филтър. Това са операции, всяка от които отнема 2 мин. на непрофесионалист като мен. Направо ме заболя ауспуха...
Говоря за сервиза във Варна - "Доктор Колор". Да, мога и аз да си ги сменя, но никой не ме предупреди за тази безбожно скъпа педерастия, така че внимавайте с такива изявени играчи-смукачи!!!

Аз като бях на 15000 допълнително смених въздушен филтър и филтър на климатика като съответно си платих за смяната им освен цената и монтажа съответно, което мисля че си е нормално. Всяко нещо си има време за което трябва да се смени като се смята по цената за човеко час която мисля че беше 22 лв без ДДС. Интересното е че са ти сменили неща за които не знаеш и разбираш накрая като си плащаш. По тази логика може да се измислят доста неща за смяна особено като не си там да видиш  :-[ Така за тези 5 годинки не ми се мисли какво може да стане като се има предвид недоверито което аз имам към тоя сервиз ...

Btw pararararam върнаха ли ти сменените консумативи, или поне показаха ли ти въздушния филтър?

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2008, 03:19:52 pm »
Да, върнаха ми сменените консумативи!

Я да забия едно въпросче във връзка със смяната на маслото при дизелите, че досега винаги съм джиткал бензинка.

Като отидох да си я получавам от сервиза след 15000 км. маслото си беше черно. Попитах ги защо, а отговора беше, че на дизела не оставало светло като при бенза пък и не можело да се източи "напълно" и си оставало черно...
Има ли такова нещо или са глупости на търкалета?

Дори старата ми 17-годишна брица, сдала багажа отвсякъде (най-бързата Опел Вектра на света), няколко часа след като й сменях маслото, то си оставаше светличко...
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #8 -: Октомври 24, 2008, 03:57:37 pm »
За това че маслото става черно е вярно, но защо това става идеа си нямам, така че спокойно , при всички дизели е така.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Преглед на 15000 км.
« Отговор #9 -: Октомври 24, 2008, 04:02:32 pm »
при дизеловите двигатели е друго изгарянето,както и горивната с-ма