Автор Тема: нов член на клуба  (Прочетена 4323 пъти)

Sorentor

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
нов член на клуба
« -: Октомври 20, 2013, 12:35:55 pm »
здравейте , от вчера съм собственик на Соренто adveture 2.4 2006г   и  съответно  като  всеки  лаик имам купища (  тъпи)  въпроси  :D %)
първия ми проблем в момента е че нямам къси  -бушона е здрав , всичко останало  свети , дълги, халогени , отзад , мигачи  всичко е ок ... къси -никакви  ... ще съм проверил да не са изгорели  ( и  2те на веднъж ???!!)  след малко ще се заема с това , ако имате идеи  слушам :)
 после аз лично не усещам никаква разлика при  завъртане на    lo 4x4 auto просто  нищо , незнам даже какво  трябва да очаквам от функцията и  как работи  как се влкюва ( има ли  някакви условия ( примерно  не на скорост  , в движение и  т.н. )  за вклюването и  и  какво  се усеща , каква е разликата ... ) 
другото  което  ми  направи  впечатление при огледа е че кардана за предните е махнат и  сега не е 4х4 а е само със задно задвижване -обяснението  беше че е направено за иконимия , което е логично  но има ли и  другаб вероятна причина , и  не е ли по-добре да се остави  само  предното  в такъв случай ?? :o
друг ( тъп) въпрос при  плафона в купето  до огледалото  имам някакви  барометри  показват  някакви  данни  за какво е аджеба и  кому  е нужно  ?? (  това което  при  бегъл оглед разпознах е че едно от показванбите данни  е барометър  и ми показва колко  хектопаскала е в момента )  ама другото  за какво  е и за какво  вобще ми трябва това ... :o
благодаря предварително  на отговорилите . очаквайте скоро  още ( тъпи)  въпроси  :)))

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: нов член на клуба
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2013, 01:34:39 pm »
Здравей, и честита придобивка. Така като чета най-добре е да я закараш в оторизиран сервиз и да я огледат. Вярно ще струва допълнително парички, но и цената на колата не е малка. Просто тия понятия за по-голяма икономия и тн. е само развиване на въображението( а и най-вероятно опасно). Ако нямаш опит с тоците по-добре не пипай. Като гледам не си я закачал на диагностика за да я прегледат. Това според мен е много важно ако закупуваш втора употреба автомобил и то що годе ново поколение(пълен с електроника и тн.) Най-вероятно 4х4 работи до 50 км/ч. Най-добре не се мъчи, а дай някой лев и я закарай на диагностика в добър сервиз. Там всичко ще си лъсне.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: нов член на клуба
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2013, 08:27:32 pm »
Първо и от мен "добре дошъл" !!!
Както колегата е написал - май не си в час с тези проблеми и затова се вслушай в съвета му и отиди в добър сервиз да я огледат колата на спокойствие , че ако е това , което си мисля за твоите проблеми.....
Без кардан  - със сигурност си без предно - просто няма как да му "заповядаш" без кардан за връзка да изпълнява командата "Предно" ...
А това за икономия - по тази логика , ако свалиш и двигателя още колко ще се намали разхода.... Дано да не съм лош пророк , но кардана е свален не за икономия , а за да ти замажат очите , че предното е дефектирало и просто не работи... А там ремонта е скъп..
За фаровете - всичко си е на място , ама не светят - колата ако е удряна и са сложени фарове , различни от оригиналните , може да има разлика в чашките на крушките и са ти сложили крушки , които са здрави , но не са за този фар (имал съм такъв проблем преди години - оказа се че единия фар не е като другия и на единия успях да сложа диод на габарита , но на другия не можеше)...
Няма фарове и предно - за мен е имало удар отпред - подменяни са доста неща и колата затова е пусната за продажба - сглобена отгоре-отгоре и даваййййй на пазара...
Затова - в сервиза !
Ако ти е близко Пазарджик - товари всичко "останало" и отскочи до там - поне ще ти я огледат "като хората" , а и ще питаш на воля...
Успех !

Sorentor

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: нов член на клуба
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2013, 08:42:55 pm »
благодаря за отговорите , фаровете се оправиха със смяна на крушки ( колкото и странно да е бяха изгорели и на 2те късите ... krivogled )
в момента имам друг проблен с колата взех дистанционно за централното  , но  батрията беше слаба и не работеше , днес я смених и  свети ( Низдава светлинни сигнали )  но нищо не се случва , предполагам трябва да се "обучи"  някой да има някакви идеи по  въпроса ?

KREPEJA

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
  • Kia Sorento 2.5 crdi
Re: нов член на клуба
« Отговор #4 -: Ноември 04, 2013, 04:01:53 pm »
Обучение не е необходимо защото чипа за имобилайзера е в ключа!
Дистанционното е само за отключване . Аз моята я купих с едно оригинално дистанционно и когато попитах в специализиран сервиз за второ   ми казаха , че ако искам могат да сменят цялото управление на централното с ново + аларма по желание.
Най - добре се консултирай със специалист по аларми !


Sorentor

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: нов член на клуба
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2013, 09:19:35 pm »
ясно  , но  вслучая не става въпрос че не мога да запаля , имобилайзера няма никаква намеса , мисълта ми е че дистанционното  отчита дейност светва червения диод)  но  не се заключва , отключва или каквато и да е друга опция да сработва .... :o
по принцип знам че при  смяна на батерии или  нов (ключ) дистанционно  трябва да се припознаят  двете устройства , да изкомуникират по  някакъв начин което обикновенно се случва с комбинация от  завъртания на ключа и  натискане едновременно на определен бутон оит дистанционното  ( със задържане или  без в зависимост от  това как е програмирано)  та ако някой е наясно с тази комбинация ще съм му  много  благодарен ако я сподели  ....
Ходих при  дилъра но  ми дадоха час за след 2 седмици  и то в мое рабоптно  ввреме което си е проблем ....  за това и  поста .... благодаря още веднъж !