Автор Тема: НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 за смяна на талона на автомобили с АГУ  (Прочетена 97605 пъти)

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
По другите форуми сте видяли сигурно, се говори за задължителна смяна на талона във връзка с НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013, поради което пускам темата. Нека някой който знае да каже какво се прави при заварено положение.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1168452


Мите, ясно какво мислят журналистите, интересно ми е КАТ-аджиите, какво мислят !!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
един познат ходи,и тея на канала го питали: Ти откъде знаеш за това ?!?!?!?  %)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
В крайна сметка,верно е !

Засега таксата е само 20 лв !

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
В крайна сметка,верно е !

Засега таксата е само 20 лв !

Оф, абе тия сигурно точат балтията, да си напълнят хазната с глоби  krivogled

duini

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Пичове, дайте малко повече инфо. За кое е 20 лв. таксата? Имам един голф 3 на газ дето баща ми го кара. Какво трябва да се направи? С паспорта на газовата ли да се иде в КАТ и с талоните?

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Пичове, дайте малко повече инфо. За кое е 20 лв. таксата? Имам един голф 3 на газ дето баща ми го кара. Какво трябва да се направи? С паспорта на газовата ли да се иде в КАТ и с талоните?

Абе пререгистрация на канал, както си му е реда - Голям, Малък талон - само номерата си остават старите ..

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Прилагам Ви опита с КАТ на един колега от друг форум. А Вие си правете изводите. За мен нещата са ясни - ще си напълнят хазната:
Цитат на: *******
Когато се появи дискусията, пуснах едно запитване по мейла на КАТ.
От опит знам, че винаги отговарят. Днес получих отговор, изводите оставям на вас:

Въпрос:
From: Мен*
Sent: Tuesday, November 05, 2013 11:51 AM
To: Traffic police SDVR
Subject: Подмяна на свидетелство за регистрация на МПС, след монтаж на АГУ?
Уважаеми господа,
Напоследък в Интернет пространството се появи  информация,
за ново изискване за задължителна подмяна на регистрационните свидетелства на автомобилите,
след като на тях са монтирани алтернативни горивни системи – газови уредби.
Въпреки опитът ми в подобни ситуации, не успях да открия точен ред и процедура,
както и нормативен документ в който записана тази подмяна. Споменава се за краен срок до месец Март 2014г.
Единственият нормативен документ, в който се засяга тази материя е:
„НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни
средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите - членки на Европейския съюз, или друга държава - страна по Споразумението за
Европейското икономическо пространство“ Обн. - ДВ, бр. 21 от 01.03.2013 г., в сила от 01.03.2013 г. Издадена от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията
В нея обаче, не се споменава за пререгистрация на МПС-тата и подмяна на талоните им.
Моля за вашето компетентно разяснение по темата.


Отговор:
From: Traffic police SDVR [mailto:trafficpolicesdvr@mvr.bg]
Sent: Wednesday, November 20, 2013 2:04 PM
To: Мен*
Subject: RE: Подмяна на свидетелство за регистрация на МПС, след монтаж на АГУ?

МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
СТОЛИЧНА ДИРЕКЦИЯ НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
ОТДЕЛ ПЪТНА ПОЛИЦИЯ

............................. `................                                               На наш вх. № И-2340/06.11.2013 г.
.............................  .................                                               /ИТК № 11836/
                                                     
До
Мен*
Във връзка с Ваше запитване с вх. № И-2340/06.11.2013 г. по описа на отдел “Пътна Полиция” – СДВР, постъпило по електронна поща, Ви уведомяваме, че съгласно чл. 3, ал. 4 от Наредба № І-45/2000 г. на МВР за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на МПС и ремаркетата, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства: “Всяка промяна в данните за регистрирано превозно средство и собственика се заявява за регистрация пред съответните звена "Пътна полиция" в 14-дневен срок от настъпването й.”
Съгласно чл. 14, ал. 2, т. 1 превозното средство се представя за идентификация в случаи на промяна в данните на превозното средство.

Подпис няма, но все тая  8)

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Айде вече официално, край на сагата с препрегистрацията:

http://www.dnes.bg/stranata/2013/11/26/bez-preregistraciia-v-kat-za-avtomobili-na-gaz-i-metan.207412

mmk

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 50
http://www.kat.mvr.bg/

От сайта на КАТ или виж прикаченото
RIO 1.2 LX, АГУ 2013г.