Автор Тема: В бензиностанция наляха 61.2 литра бензин в 60-литров резервоар  (Прочетена 33802 пъти)

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
http://www.blitz.bg/news/article/231977
После компютърът смятал разхода приблизително ... :)

batmilko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Carnival 2.9 CRDI
Аз в ксантията дето ми е 65 л. резервоара, редовно наливам по 63-64 литра нафта докато чукне пистолета, без да допълвам и без да ми е светнала лампата още!

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Голяма работа. При мен пък е обратно. Резервоара ми е 58 литра по книжка. Карах докато светле лампата (борд компа показваше 76км до бензиностанция), карах още, компа вече показваше 50км, после почва да показва "--", още поне 20км покарах и на финала напълних, 5-6 пъти изключи пистолета и едва 49 литра вкарах.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Няма място за притеснение ако е бензин или дизел ! Пълненето докато прелее събира от 1.2ло1.7л!лошо е ако е с газ! Свидетел съм как на О М В зареждат газ в 30л бутилка и тя събира 54!!!,
ТОВА СИ БЕШЕ ПРОБЛЕМ!

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Според мен и при дизел, и при бензин не е логично да ти пълнят повече от резервоара. Да не би да си отишъл там с напълно празен резервоар?
При газ има някаква логика (нагнетили повече) но пък си е опасно.
Хубавото при всички варианти е, че опасност няма, тъй като си е чиста проба измама от страна на наливащите-кои по-нагло, кои по-умерено си ни послъгват

batmilko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Carnival 2.9 CRDI
Стига да не е фрапиращо, наистина не е проблем...

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Не знам дали знаете, но газта, която се сипва в колите е течна. Течностите нямат много голяма способност да се свиват, така че не знам с какво трябва да се нагнетява и колко атмосфери, за да се свие течност от 54 л в 30-литров обем. Според мен това е невъзможно, чисто поради физическите закони, които са факт. Другата възможност, която остава, е да лъжат в мерната единица "литър".

Как ще ми обясните, че на бензиностанция ЕКО до Пловдив на магистрала "Тракия" при празна газова бутилка успяват да нагнетят 36 л. Никъде другаде не могат да ми сипят повече от 32 л. Нито на ЕКО в Пазарджик, нито на ШЕЛ - никъде. Да не би колонката им да е с някакви невъзможни налягания?! НЕ. Просто лъжат в обема. Ама като си на зор - сипваш. Другия път ги подминаваш и сипваш другаде, където лъжат по-умерено и това е.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

batmilko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • KIA Carnival 2.9 CRDI
Другия път ги подминаваш и сипваш другаде, където лъжат по-умерено и това е.
;D :)
Абсолютната истина

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Е, те това значи ли, че трЕбва да си нося и мензурка за първоначална сверка и после доливане, ако е у ред ?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
аз сега ще тествам на моята бензиностанция, в момента имам около 5-6л в резервоара и както винаги ще пълня до горе.
ще споделя резултата.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
днес на бензиностанцията където зареждам отидох с почти празен резервоар, по борд компютър имах гориво за още 52км, което прави около 5-6 литра гориво в резервоара. На бензиностанцията ми наляха точно 60л, докато изключи пистолета в моя 70л резервоар.
Цената на литър е 2.49 и имам още 6ст/л отстъпка, което прави 2.43лв/л за бензин 95Н
като гледам не лъжат в литрите, което е просто перфектно

ако някой го интересува ето gps координатите - 42.638637,23.394511

а дизела им е най-добрия дизел, с който съм карал ... няма нищо общо с никой друг - безшумен двигател и нисък разход
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 01:45:04 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
... по борд компютър имах гориво за още 52км, което прави около 5-6 литра гориво в резервоара...
Това заключение как е направено? В изчислението участва ли текущия разход от борд компютъра?

(не се заяждам, просто любопитство)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
... по борд компютър имах гориво за още 52км, което прави около 5-6 литра гориво в резервоара...
Това заключение как е направено? В изчислението участва ли текущия разход от борд компютъра?

(не се заяждам, просто любопитство)
направено е според това, че това го показва борда, а и лампата ми беше светнала преди 30-40 километра. т.е. в резервоара няма със сигурност повече от 10л гориво, по скоро според градския разход, който се върти около 10л/100км има 5-6л
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
тази бензиностанция на ВиК ли е?