Автор Тема: Моля за мненията (наблюденията) Ви относно Kia Cerato 1.5CRDI  (Прочетена 109385 пъти)

vazil

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте,

Мисля да си купувам такъв автомобил KIA CERATO с двигател 1.5 CRDI. Годината ще е между 2005-2008. Моля за мнения от притежатели на такъв автомобил. На какво трябва да обърна внимание при покупката, дали са доволни от своите автомобили? Има ли сериозни проблеми конкретния модел, какъв разход Ви дава автомобилът?
И като цяло чувам доста отрицателни мнения за марката KIA (аз не съм много съгласен с тях), та да ми кажете Вие като ползватели - как са автомобилите от тази марка?

Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Ноември 15, 2013, 10:03:42 pm от vazil »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
здравей, специално за тези, които ти говорят за лошата КИА, можеш да им кажеш да си карат 30 годишните БМВ таралясници и прогнилите фордове и опели.
КИА от доста години вече е производител, който гони доста добро качество и го постига. Не случайно марката е на една от челните позиции по продажби в САЩ и Европа...
До колкото до Черато - има такива таксита в Сф на Йелоу, можеш да питаш някой от тях, те имат най-много впечатления :)
Аз лично съм карал 5г Сийд - бях доста доволен, сега карам Оптима и съм още по-доволен
« Последна редакция: Ноември 22, 2013, 04:16:29 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Moro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля за мненията (наблюденията) Ви относно Kia Cerato 1.5CRDI
« Отговор #2 -: Декември 10, 2013, 12:36:48 am »
Карам модел 2006 хечбек. Колата беше на баща ми за няколко години, след което я купих от него - искаше да си купи джип. Когато купуваше колата 2006 и аз бях на мнение, че корейските коли не стават за нищо. Отдавна не съм на това мнение. Колата се държи страхотно и за седем години единственият сериозен проблем беше свързан с ръчната спирачка(жилото се беше заинатило). Колата харчи малко, адски подвижна е, частите са евтини и е наистина здрава. Единствено ми идва в повече пластмасата, но пък е качествена, а не като на предната ми кола(сеат ибиза) - рециклирана. Ще излъжа, ако кажа, че не съм мислил да я сменям понякога, но не защото не съм доволен, а просто от келешлък и желание за нещо ново. А и съм обмислял да я сменям пак с киа или хюндай.
Честно казано ако попаднеш на добре запазена и подържана черато, няма да съжаляваш.
« Последна редакция: Декември 10, 2013, 12:41:06 am от Moro »

antropoz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Толкова ли е "зле" тази кола, че няма никой с такава във форума и почти няма информация за нея?
Аз също се интересувам..
Модела Cerato хечбек , не е ли предшественик на Ceed реално?

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Здравей колега,
Cerato не е предшественик на Ceed, а е отделна линия.

Ако искаш изобилие от информация можеш да попиташ таксиджиите от yellow taxi :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

antropoz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Таксиджиите карат седан, хеч-а го честно казано не съм го виждал в движение, само по автокъщите.. и то от скоро..

Moro

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Черато се появи твърде за кратко на българския пазар - и аз не знам защо. Но ако си намериш запазена такава, бъди сигурен, че си заслужава.  ok

nikiss

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
С приятелят ми караме kia cerato 2.0 diesel хечбег от лятото  и като цяло сме доволни от нея - много икономична, за 100лв минахме 1100 км приблизително, широка е и дори да заблуждава, че на външен вид е по-малка от вътре е супер голяма и спокойно могат да се возят 5 човека. Преди да я караме я обслужихме напълно, с хубави гуми е стабилна, в студено време за 2/3 минути се стопля вътре. Вози много комфортно и двигателят не е толкова шумен като на повечето дизелови коли, дори се е случвало да ни питат дали е бензинов двигателя . Няма да съжалявате, ние отначало бяхме малко скептични, но вече разбрахме, че сме направили добър избор.  ;D ;D ;D ;D ;D