Автор Тема: Конкретна обява за Ceed ?  (Прочетена 14358 пъти)

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2013, 11:14:39 pm »
вагон не - бензин да, задно да, двигател с верига да, 50/50 разпределение на тежеста между мостовете да, мощност да
хахах е39 530i ми на сърце честно казано, но да не се откланям прекалено от темата

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2013, 11:32:31 pm »
стига с тия БМВ-та на по 20г и на 500хил км  rofl rofl rofl
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2013, 11:34:25 pm »
Е именно  ;D

но немога да си крива душата че е по кола и много ми е на сърце, просто вече съм стар да обикалям постоянно по морги, майстори и т.н

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #18 -: Ноември 21, 2013, 08:15:49 pm »
Колега, колкото повече се чудиш, толкова повече няма да си купиш кола. Отиваш, гледаш, караш и ако ти харесва, купуваш. И не се захласвай по гаранцията. Мойта по принцип е в гаранция, но на практика не е, от 3 години. Ама ако тръгна да я продавам и аз ще пиша че е гаранционна, пък ти ходи си я търси после.
Няма как да се получи с гаранцията - в КМБ поне това следва да могат със сигурност да кажат ;D

А за покупката - абсолютно съгласен. Няма как да стане само с чудене :)

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #19 -: Ноември 21, 2013, 10:39:48 pm »
Съгласен съм че от много мислене файда няма, но малко предварителна информация е нужна все пак. Колата ще ида да я видя то е ясно

Колегата предполагам има предвид  че дефакто ако има остаъчна гранция но собственика си е моднал нещо в последствие за което само той знае, реално после новият собственик няма гаранция :)

На мен ми е по скоро важното че щом към момента е гаранционна, би трябвало да е на реални километри. Невярвам следващите 30 месеца са събори двигател и скоростна, предполагам няма да и направя много километри за това време

Малкото (би трябвало доказуеми) километри са единствената причина да гледам такъв тип кола :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2013, 11:28:05 am »
На новите автомобили,общият километраж се модифицира точно с 5 клика на лаптоп music

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2013, 01:03:32 pm »
На новите автомобили,общият километраж се модифицира точно с 5 клика на лаптоп music

Мдаммм новите технологи изместиха добрите стари бормашини :)
А като добавим, че първо ги кликват в Германия, а после и тукашните джамбазчета свалят едни скромни 40-50к от километража и направо можеш се уплашиш:)

Все пак на киа с гаранция и книжка ми се струва малко вероятно да има манипулации.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2013, 07:36:25 pm »
По-скоро
в оторизиран сервиз на киа,с книжката,и се правят някви примерни засечки :)

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #23 -: Ноември 22, 2013, 09:05:35 pm »
Километрите може и да са толкова - ако не е ходила по чужбината. Но, на тия километри какви са тия ремъци и ролки? Освен това не е ЕВРО 5, а 4. Цената, както казаха по-горе не е 34 за нова, още повече че не е високо ниво на оборудване. Продажната цена според мен е малко височка, така че искай поне едни 1500 надолу. И ако наистина няма интервенции, не би трябвало да има проблем да я закараш в сервиза, не че там ще кажат нещо, но това е друга бира. Ако наистина ти харесва, покарай, ослушай се и я купувай, но не се замисляй прекалено много, че няма да я вземеш.
И още нещо - Добричка регистрация е ТХ, а снимките са на Варненка
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #24 -: Ноември 22, 2013, 11:52:19 pm »
Не мога да разбера някои неща....
За какво ти е да взимаш "големия двигател" (140 к.с.) , като и самите корейци си казаха , че от дизеловите (от това поколение) от 1,6/115 - "по-големо/убаво немааа " ?
От друга страна (е , наистина не мога да те разбера )- искаш да си купиш , ама точно това което не искаш да си купиш - дизел , комби , с предно , пък и да не е БМВ ? %) %) %) %) %) %) %) %)
Ще дадеш една торба с пари за кола , която не ти е по сърце - честно  , аз не мога да те разбера....
По-добре си вземи едно БМВ - е , ще ходиш по майстори (то , кой ли с БМВ не ходи) , ще хвърляш една маса пари за поддръжка , да не говорим какъв страхотен секс е да си направиш Каско на БМВ...
Ееее , ама пък "кеф - цена няма" , нали ??? И на светофарите ще сваляш по 5000 км от задните гуми при тръгване , нали ? А и си е наша , родна , европейска кола , нали ? А тези корейци.......
Колега , вече по-сериозно - наистина марката  , модела и това , че е комби е супер , дизеловия им двигател е страхотен (116 к.с. , а не "големия" от 140 к.с.) , но от коментарите ти - все си мисля , че колкото и да си доволен от колата и тя наистина да е страхотна , никога няма да ти е комфортно в нея - има други три букви , които ще търсиш на капака....
Помисли пак и успех в покупката !!!

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2013, 12:05:44 am »
Километрите може и да са толкова - ако не е ходила по чужбината. Но, на тия километри какви са тия ремъци и ролки? Освен това не е ЕВРО 5, а 4. Цената, както казаха по-горе не е 34 за нова, още повече че не е високо ниво на оборудване. Продажната цена според мен е малко височка, така че искай поне едни 1500 надолу. И ако наистина няма интервенции, не би трябвало да има проблем да я закараш в сервиза, не че там ще кажат нещо, но това е друга бира. Ако наистина ти харесва, покарай, ослушай се и я купувай, но не се замисляй прекалено много, че няма да я вземеш.
И още нещо - Добричка регистрация е ТХ, а снимките са на Варненка

В сервизните планове не се ли предвижда смяна на ремъци на такива километри ?
Продажната цена ще бъде свалена минимум с толкова ;)
Човека каза че доскоро е била лизингова и отскоро е наплатил всичко и е сменил регистрацията
За сервиза и аз ми с еструва че едва ли ще кажат нещо :(
За еврото и цената не знам защо е излъгал, то и разхода не е толкова :)

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2013, 12:14:26 am »
Не мога да разбера някои неща....
За какво ти е да взимаш "големия двигател" (140 к.с.) , като и самите корейци си казаха , че от дизеловите (от това поколение) от 1,6/115 - "по-големо/убаво немааа " ?
От друга страна (е , наистина не мога да те разбера )- искаш да си купиш , ама точно това което не искаш да си купиш - дизел , комби , с предно , пък и да не е БМВ ? %) %) %) %) %) %) %) %)
Ще дадеш една торба с пари за кола , която не ти е по сърце - честно  , аз не мога да те разбера....
По-добре си вземи едно БМВ - е , ще ходиш по майстори (то , кой ли с БМВ не ходи) , ще хвърляш една маса пари за поддръжка , да не говорим какъв страхотен секс е да си направиш Каско на БМВ...
Ееее , ама пък "кеф - цена няма" , нали ??? И на светофарите ще сваляш по 5000 км от задните гуми при тръгване , нали ? А и си е наша , родна , европейска кола , нали ? А тези корейци.......
Колега , вече по-сериозно - наистина марката  , модела и това , че е комби е супер , дизеловия им двигател е страхотен (116 к.с. , а не "големия" от 140 к.с.) , но от коментарите ти - все си мисля , че колкото и да си доволен от колата и тя наистина да е страхотна , никога няма да ти е комфортно в нея - има други три букви , които ще търсиш на капака....
Помисли пак и успех в покупката !!!

Щом малкия двигател е по-добър, това може само да ме радва :)
Битките за всяко нещо май са между сърце и разум. Според мен Киа/Хюндай са единствените които залагат на качество към днешна дата. Другите марки отдавна спряха. Конкретно за е39 харесва ми, но не смятам че  е много качествен автомобил, а честно казано вече не ми се занимава да ходя през 2 седмици по майстори и не  е кола с която бих излязъл в чужбина, макар и рядко ми се налага.
Не че ми трябва комби, още по-малко пък дизел но в момента това виждам единствено като кола на която може да с еразчита. Карал съм такава автомат с 4 човека и багаж към 400км, допадна ми :)

Абе не ми е лесен избора, хахаха....

В понеделник ще ида да я покарам, отворен съм към всякакви съвети и критики кой каквото се сети

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2013, 12:15:43 am »
По-скоро
в оторизиран сервиз на киа,с книжката,и се правят някви примерни засечки :)

Тук нищо не схванах :(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2013, 12:43:39 pm »
Шумен пак са с нови хора,така че,не ги познавам,и оттеглям предложението си да ходиш до там

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2013, 02:34:59 pm »
Ясно