Автор Тема: Конкретна обява за Ceed ?  (Прочетена 14361 пъти)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #30 -: Ноември 24, 2013, 03:14:15 pm »
Вчера видях на живо колата с варненска регострация (0076).
Смрачаваше се и успях да я огледам само външно - не успях да намеря забележки - гледах я отвсякъде , третия стоп също е здрав...
Дано това да помогне..

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #31 -: Ноември 24, 2013, 04:41:05 pm »
Странно, на мен ми каза че  е с добричка регистрация  :o
Да не е била друга някоя

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #32 -: Ноември 25, 2013, 02:23:10 pm »
като ходиш да гледаш задължително обръщаш внимание на следните неща:
- кормилната уредба, провери за по-големи луфтове ("пеперудка", кормилна колона, рейка), най-лесно е - палиш двигателя хващаш волана с една ръка и го разтрисаш наляво-надясно. друг вариант е на загасен двигател и изправен волан, пак го хващаш и опитваш да го разтресеш.
- задължително проверяваш амортисьори, ако купуваш стара
- на задния мост има едни "рамена", държащи гумите, проверяваш ги тях за луфтове - струват около 100лв на бр.
- ремъците ги проверяваш и ако не са видимо нови - сменяш, защто може да се скъсат
- съединител на около 150хил. км се сменя, аз моя го смених на 125хил.км. дали е амортизиран се усеща по твърдостта на педала. ако педала е твърд - значи скоро време ще сменяш, най-малкото заради лагера
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #33 -: Ноември 27, 2013, 12:03:01 am »
Вчера ходих да я видя, изглежда стегната и без забележки, само ми се стори че двигателчето е доста слабичко и тромаво :(

Нормално ли е като отвия капачката на маслото да духа доста силно ?

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #34 -: Ноември 27, 2013, 06:38:25 pm »
Хммм - Верно, че зависи с какво сравняваш, но 1,6 CRDI 115 кс не би следвало да ти се стори тромаво. Според мен си оправдава 115-те кончета и си се държи съвсем прилично.
В КИА не я ли води?

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #35 -: Ноември 27, 2013, 10:46:04 pm »
Вчера ходих да я видя, изглежда стегната и без забележки, само ми се стори че двигателчето е доста слабичко и тромаво :(

Нормално ли е като отвия капачката на маслото да духа доста силно ?
Извинявам се, ама какви са тия глупости? Един развива капачки, друг маха щеката (това в един друг форум). Каква е целта на тези безсмислени упражнения?
И какво духа от там?
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #36 -: Ноември 28, 2013, 12:10:51 am »
Хммм - Верно, че зависи с какво сравняваш, но 1,6 CRDI 115 кс не би следвало да ти се стори тромаво. Според мен си оправдава 115-те кончета и си се държи съвсем прилично.
В КИА не я ли води?

Ами сравнявам я с същата такава автомат, която съм карал. Дали автомата създава впечатление че "върви" повече ?

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #37 -: Ноември 28, 2013, 12:15:51 am »
Вчера ходих да я видя, изглежда стегната и без забележки, само ми се стори че двигателчето е доста слабичко и тромаво :(

Нормално ли е като отвия капачката на маслото да духа доста силно ?
Извинявам се, ама какви са тия глупости? Един развива капачки, друг маха щеката (това в един друг форум). Каква е целта на тези безсмислени упражнения?
И какво духа от там?

Значение има със сигурност, въпроса е наистина какво и колко духа. Именно там е тънкостта и иска опит с конкретният двигател
От щеката май 100% не трябва да духа нищо, в противен случай най малкото зло е недобре работеща картерна вентилация.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #38 -: Ноември 28, 2013, 08:39:39 am »
Ами премерете и компресията на двигателя. Съжалявам, че спамя темата, но явно не искаш да си купиш тази кола и за това търсите под вола теле. Само за протокола, но и на чисто нов двигател ако му се развие капачката или се махне щеката, ще духа.
Както и да е, успех в търсенето на правилния автомобил и марка, която и да бъде :)
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #39 -: Ноември 28, 2013, 12:36:29 pm »
Не е спам, колега - в спора се ражда истината :) Аз лично не претендирам да разбирам много от коли, но се опитвам да се интересувам

От капачката съм съгласен, че и чисто нова кола духа, все пак там има валове които се въртят, за щеката е по-спорен момента, но не смея да твърдя някакви крайни изводи

За конкретната кола/модел наистина все още не съм решил на 100%, разглеждам и други коли, но както споменах и в предишен пост според мен Киа/Хюндай са най-качествените автомобили към момента

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #40 -: Ноември 28, 2013, 02:27:26 pm »
Чудно,какво ли ще издържи да не духне на толкова атмосфери crazy rofl

A80

  • Новак
  • *
  • Публикации: 23
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #41 -: Ноември 28, 2013, 10:31:14 pm »
Колеги сериозно - мислите ли че е възможно автомата да създава усещането че колата набира по-бързо ?

На теория е ясно че е по-бавен, макар да не знам защо. Колите автомати които съм карал сменят следващата възходяща скорост по-бързо от колкото аз мога ръчно  :o

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #42 -: Ноември 28, 2013, 10:47:52 pm »
Всичко зависи как се борави с автомата. Може да е по-бавен, а може и да е изключително бърз. Факторите са много, като основен е задкормилното устройство.
И да, автомата набира по-бързо, но пак зависи кой и как го експлоатира.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #43 -: Ноември 29, 2013, 08:49:27 am »
И моето впечатление от всички коли автомат, които съм карал е, че създават впечатлението, че набират по-бързо точно заради бързата смяна. При ръгачките първо не си толкова бърз, второ дори и да си толкова бърз след 1 месец "бърза смяна" ще се наложи да смениш половината чаркове по лостовата (или тази с жилата) система от лоста до скоростната кутия, така че с ръгачките по-добре по внимателно сменяй, че са като от кашкавал...

chitko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 327
Re: Конкретна обява за Ceed ?
« Отговор #44 -: Ноември 29, 2013, 09:15:22 am »
Усещане да...реалност не.
Просто го няма момента на зависване докато сменяш скоростите с ръчка, затова така се усеща...иначе ръчките можеш да ги изшпориш до по-високи обороти близки до максималния въртящ момент, докато автомата (говорим за обикновенни коли) дори и да е на по-спортна програма ще ти ги смени по-рано...оттам се получава изоставането в 0 - 100 км/ч

Интересно ще е някой paddleshifter да сподели инфо...smirnoff ?