Автор Тема: Проблем с дистанционното за аларма  (Прочетена 8869 пъти)

mariapetkova83

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Проблем с дистанционното за аларма
« -: Декември 02, 2013, 11:06:23 pm »
Здравейте,

Аз съм нова във форума, от 5 месеца имам Киа сийд 2008 дизел. От скоро имам проблем с дистанционното - не ми отключва алармата, не е от батерии, смених ги, отварям я с ключа. Проблемите започнаха с влошаването на времето и влажността навън - не знам дали е съвпадение. Четох за някакъв датчик... Дайте ми съвет какъв може да е проблема и къде да отида (от София съм). Забравих - колата е от Италия и алармата е фабрична.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #1 -: Декември 03, 2013, 08:04:39 am »
Най-лесно,в киа

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2014, 03:39:54 pm »
Преди две години като приключих лизинга от компанията ми дадоха втория комплект дистанционно с ключ. Ключа го пробвах още тогава и работеше. Преди известно време реших да изпробвам дистанционното, но се оказа че не работи (смених батерията не е от това).

Може ли да са ми дали грешно дистанционно и какво се прави в такъв случай - оправя се дистанционното или се сменя алармата?

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2014, 10:49:19 am »
Може да е грешно дистанционно,може и от стоенето да си е забравило (out code) , зависи каква е алармата, на повечето може да се преобучава дистанционното  или да се пренастройва , зависи от алармрната система!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #4 -: Януари 24, 2015, 04:27:57 pm »
В интерес на истината и аз онзи ден имах проблем с дистанционното и го оправих, като...ходих до вкъщи да си взема втория ключ :)

През последните месеци ми се беше случвало 2-3 пъти да не отключи от първия път, но някъде след 5-6 опита всичко си беше ОК. Докато онзи ден просто не стана и не стана. Тъпото е, че като отключих с ключа, алармата писна и нямаше как да я спра (не ми се сваляше акумулатор и прочие). Смених батерията, но пак нищо...и затова просто сега съм с резервния ключ.

При следващо ходене до сервиза ще занеса неработещия ключ, но ако дотогава някой е открил решение (и цена) на проблема, моля да го сподели.
Once a Kia - always a Kia.

grigata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • Hyundai i30 1,6 бензин 2008г.
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #5 -: Април 14, 2019, 10:49:59 am »
Здравейте колеги,
да не отварям нова тема(тази е малко старичка, но...).
Изгоря ми оригиналното дистанционно, което отключваше/заключваше вратите и пускаше оригиналната аларма.
Намерих си ново, същото е на външен вид като моето.
Въпроса ми е има ли начин да се обучи без да ходя до сервиза? Предполагам, че с оригиналната диагностична апаратура има такава екстра...
Без компютър или с някое Delphi дали имам шанс да го направя?

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #6 -: Април 16, 2019, 05:53:19 pm »
Здравейте колеги,
да не отварям нова тема(тази е малко старичка, но...).
Изгоря ми оригиналното дистанционно, което отключваше/заключваше вратите и пускаше оригиналната аларма.
Намерих си ново, същото е на външен вид като моето.
Въпроса ми е има ли начин да се обучи без да ходя до сервиза? Предполагам, че с оригиналната диагностична апаратура има такава екстра...
Без компютър или с някое Delphi дали имам шанс да го направя?
Ако сте от София идете  срещу Киа има един ключар, точно на светофара от страната Горублянско ханче, сега е ресторант Монтесито. Добър е и ключарят към Практикер в Люлин. Там ми смениха кутийката и оригиналния ключ, като прехвърлиха дистанционното с чипа за имобилайзерът.Две години работи безотказно.

grigata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • Hyundai i30 1,6 бензин 2008г.
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #7 -: Април 17, 2019, 10:01:44 pm »
От София съм, благодаря, ще питам да видим какво ще отговорят ключарите. Иначе оригиналното пи морска вода и си замина безвъзвратно миналото лято...

Lance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #8 -: Май 14, 2019, 12:40:37 am »
Здравейте колеги,
да не отварям нова тема(тази е малко старичка, но...).
Изгоря ми оригиналното дистанционно, което отключваше/заключваше вратите и пускаше оригиналната аларма.
Намерих си ново, същото е на външен вид като моето.
Въпроса ми е има ли начин да се обучи без да ходя до сервиза? Предполагам, че с оригиналната диагностична апаратура има такава екстра...
Без компютър или с някое Delphi дали имам шанс да го направя?
Ако сте от София идете  срещу Киа има един ключар, точно на светофара от страната Горублянско ханче, сега е ресторант Монтесито. Добър е и ключарят към Практикер в Люлин. Там ми смениха кутийката и оригиналния ключ, като прехвърлиха дистанционното с чипа за имобилайзерът.Две години работи безотказно.

Здравейте, бихте ли споделили каква сума излезе тази процедура, защото май ще трябва да мина през нея?
И веднага ли става или оставяте колата за известно време в сервиза?
Благодаря предварително!
Once a Kia - always a Kia.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #9 -: Май 14, 2019, 12:56:37 pm »
Ако мен питате, процедурата по изваждането на нов клю е около 20 минути

grigata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
  • Hyundai i30 1,6 бензин 2008г.
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #10 -: Май 14, 2019, 04:52:51 pm »
Би трябвало да става бързо, още не съм стигнал до там, че ми е малко чак на другия край на града.
Някой ден ще мина. За сега си реших проблема с една ефтинджос алармичка за 40лв. , която успях сам да си я сложа и си отключва/заключва.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #11 -: Май 16, 2019, 11:28:24 am »
Ключът и пренастойката струваха 40 лв. :)

martozaver

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с дистанционното за аларма
« Отговор #12 -: Юни 07, 2020, 11:39:52 am »
Здравейте, имам един въпрос мисля че е подходящ тук. Та относно фабрична аларма на сийд 2008 г.  случи ми се няколко пъти да не иска да отключва централното и се налага с ключа да я отварям но тогава се блокира запалването >:( та след 10-15 минути се оправя проблема, но след месец се появява пак, някакви идей?