Автор Тема: Cee'd - но каква?  (Прочетена 3829 пъти)

lusi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Cee'd - но каква?
« -: Октомври 30, 2008, 10:57:23 am »
Харесах си Cee'd като модел, но не съм избрала модификацията. Помогнете със съвети.
Благодаря предварително!

« Последна редакция: Октомври 31, 2008, 09:36:36 am от lusi »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: seed-no kakwa?
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2008, 10:59:31 am »
1-и съвет да минеш на кирилица и да си оправиш поста  8-)
2. Въпрос на вкус какво харесваш и какво имаш възможност да си позволиш write

lusi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: seed-no kakwa?
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2008, 11:08:23 am »
Мерси за съветите! Аз имам бензинова кола и ми харесва, а съпругът ми дизел. А ще я ползваме и двамата.??? Моля. напишете ми плюсове и минуси според вас.

Добре де,оправи си и 1-я пост както и заглавието на темата,моля
« Последна редакция: Октомври 30, 2008, 11:09:28 am от lilostich »

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: seed-no kakwa?
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2008, 02:04:26 pm »
Аз сега ако взимах ... see`d бензин с 1.6 CVVT LX, като бих добавил - кожен волан и топка на скоростите, задни ел. стъкла (ако не изключат  за тяхна сметка отопляемите огледала), цвят Piston Grey. Не, че друго ниво и екстри е излишно ами говоря за моите възможности. Не би било лошо и едни алуминиеви джанти, макар ако си ги вземеш отделно да е по на сметка.
За това купе двигателя е отличен. Има достатъчно мощост и едновременно разхода е много добър. Дизеловия мотор с 119 коня е по-икономичен и динамиката на нафтата се знае. Въпроса тук е колко километра за какво време ще минеш докато си избиеш разликата в цената на моторите и горивата. Екстрите са предостатъчни за тази пари сравнени с други производители. Важен момент е сервизното обслужване. Тука нямам впечатления защото наближавам едва 1000 км. От форума оставам с впечатление, че по отношение на качеството на самата кола има какво да се желае. Разбира се това са субективни впечатления. Само да кажа че няма кола която да не се чупи.

Пак казвам не ангажирам никой, това бих взел аз в момента.
« Последна редакция: Октомври 30, 2008, 02:08:14 pm от gadmrusna »

ivaydinkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 56
  • Kia ceed SW 1.4 LX Mars Red
Re: seed-no kakwa?
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2008, 05:37:37 pm »
днес направих 2500 км. страшно съм доволен от колата 1.4 бензин(95)SW просторна.двигателя е достатъчно добър ,ако се натовари колата с багаж и цялата рода изпитва малко трудности но се справя добре.Изцяло зависи от типа на шофиране ,и ако както казва брат ми 'не си първи на следващия светофар' колата е страхотна.защо бензин - доста хора се оплакват от качеството на нафтата и към сметката за разход често се прибавя и ремонт на помпа.(но нали тези работи се случват на другите). колата дизел е по-скъпа и хипотетично ще спести човек някой лев в бъдеще...ако не се наложи да слагаме скоро слънчеви батерии по покривите на колите.
Никога не карай по-бързо отколкото твоят ангел-хранител може да лети!

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: seed-no kakwa?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2008, 08:24:19 am »
Аз сега ако взимах ... see`d бензин с 1.6 CVVT LX, като бих добавил - кожен волан и топка на скоростите, задни ел. стъкла (ако не изключат  за тяхна сметка отопляемите огледала)....
Аааа не съм съгласен. Задължително подгряващи огледала. Есен е и всяка сутрин ме спасяват, за 2мин и са сухи като ....., А пък зимата като замръзнат ???? пак си е много добре  fire
Особенно с тази влага навън  bath
Love is suicide!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Cee'd - но каква?
« Отговор #6 -: Декември 16, 2008, 11:12:23 am »
Зависи с какви финансови възможности разполага човек , за какво му трябва колата , и какъв пробег годишно ще прави.Ако пробегът е над 12 500 км - по-изгодно е дизел - за по-малко километри - бензин. Ако Ви е голяма родата , или обичате да къмпингарствате - комби , ако е само за града - стандартния вариант или про сийд .