Автор Тема: "прилашкване" при смяна на скоростите на КИА 2000г.ТДИ 83 К.С.  (Прочетена 4995 пъти)

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
при смяна на скоростите имам някакъв луфт -получава се прилашкване!
не са разбити каретата.Когато я купих преди 2 месеца я обслужих и ми направи впечатление,че маслото на задният деференциал като го източвах е черно.Много неприятно усещане при смяна на скоростите от 1-ва на 2-ра и от 2-ра на 3-та-,на по горни предавки не се усеща чак толкова.НЕ мога да разбера къде е проблема.Възможно ли е да е задният деференциал проблема?На колко градуса/орентировъчно/ като завъртиш  кардана трабва да зацепва диференциалът/или така нареченият празен ход/?

tt

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 9
Здравейте!Проверете късата щанга над задният мост-луфтове в тампоните.Другата причина за това може да са тампоните на мотора или блокирани шлици в задният кардан.

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Благодаря колега! Още утре ще проверя!

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
оказа се ,че всичко е здраво!
съмнявам се ,че е от диференцила,струва ми се,че празният ход между кардана и диференциала е много голям,според мен около  20-25 градуса
Не сам карал кола с задно предаване от 20 години и не мога да преценя дали това е  нормалният ход.Направи  ми впечатление ,че когато обслужвах автомобила когато го закупих преди 3 месеца,че маслото което източихме от задниат диверенциал е черно,което не е нормално.




smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
като е черно, това да е не от някакво прегряване?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Не знам какво е ставало преди да я купя.

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
след като гресирах кардана прилашкването изчезна!
явно колегата,кото ме насочи към шлиците на кардана е бил прав.
БЛАГОДАРЯ,КОЛЕГА!

николай82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
и аз имам подобен проблем само че моята придърпва на 1500-1700 оборота по малко или по-високи обороти няма проблем,от какво може да е

tt

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 9
чети по горе тампони и тн......

николай82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
прочетох всичко но ме съмнява толкова лесно да се размина кардана съм го гресирвал когато е купих заедно с каретата преди една година и от тогава е карам така ама не е приятно не поема плавно а много остро за малката щанга не знам в какво състояние е при огледа при покупката видимо беше добре

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
1,500-1,700 са ниски обороти особено ако си на 4 или 5 скорост.Моята я карам винаги с обороти 2,000-2,500 ,защото с по малки винаги придърпва. :(

николай82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
1,500-1,700 са ниски обороти особено ако си на 4 или 5 скорост.Моята я карам винаги с обороти 2,000-2,500 ,защото с по малки винаги придърпва. :(
Ами и на трета пак придърпва с тез обороти,а на втора като я включа и е оставя на обороти да върви няколко метра върви гладко и после започва едно придърпване направо ужас.Това нормалноли е,на място като задържа на тези обороти двигателя не мърда.