Автор Тема: теч от шибидах на Киа Спортидж 1997г.бензин  (Прочетена 2407 пъти)

jekof

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Здравейте колеги!Тече ми вода през шибидаха на автомобила.Някой може ли да каже дали на този модел автомобил има някакви канали за отпушване или трябва да сменям гуменото уплътнение.Къде ги продават евентуално,от Варна съм.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: теч от шибидах на Киа Спортидж 1997г.бензин
« Отговор #1 -: Януари 22, 2014, 08:54:02 pm »
Здравей колега.
Всеки модел с шибидах има дренаж.
В двата края се намират обикновенно.
Единият варянт е,да са ти запушени дренажите.Другият,да не ти затваря плътно.Я от уплътнение,я от проблем с водачите,като за водачите,досега не съм чул да са проблемни на киа.
Дренажите се отпушват с тел.
Прегледай си и дренажите които са под предното стъкло !

jekof

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: теч от шибидах на Киа Спортидж 1997г.бензин
« Отговор #2 -: Януари 23, 2014, 08:49:37 am »
Благодаря колега!Ще ти пиша лично съобщение.

Dishovski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: теч от шибидах на Киа Спортидж 1997г.бензин
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2014, 02:47:40 am »
Дано си се оправил с теча!
Само споделям опит, ако някой има подобен проблем как се справих аз. Течеше много. Дренажите запушени и е невъзможно да бъдат отпушени  :( Ново уплътнение не намерих , но реших проблем по друг начин: Купих гумено уплътнение за прозорци самозалепващо се и го залепих на стъклото. Улътни идеално , само трябва поне веднъж годишно да го сменяш ако отваряш шибидаха често, ако не го отваряш може да си седи така много време.
Другия проблем се оказа, че тече не от уплътнението на стъклото , а под самата рамка на шибидаха между ламарината на тавана и рамката. А това го оправих като махнах горната част на рамката и я залепих със силикон (прозрачен) за мивки  ok и стана перфектно. Сега изобщо не тече независимо какви дъждове валят навън  ok