Автор Тема: Колеги с Kia Clarus?  (Прочетена 106290 пъти)

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #15 -: Март 04, 2009, 02:33:28 pm »
спамите ли си 8-)
Ами малко използвахме намалението, че те няма %) %) %)

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #16 -: Март 04, 2009, 10:06:25 pm »
спамите ли си 8-)
Ами малко използвахме намалението, че те няма %) %) %)

налии  write не съм се и сещал зая ЦАРЯ  sorry crazy silen

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #17 -: Март 06, 2009, 12:48:58 am »
Мерси за инфото за филтъра. Но май нищо няма да сменям. Като цяло не съм доволен от кларуса и ще го продавам.
Вероятно ще си мина на немска кола и повече няма да се занимавам с корейски.


Вече съм доволен. :)
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 01:10:20 pm от smarfcho »
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

eowyn

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
  • Metal angel with daemons inside
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #18 -: Март 22, 2009, 03:31:15 pm »
Недоволен...жалко. Ние сме много доволни от нашата машинка. Сигурно си е и до късмет.

Колкото повече я карам тая кола, толкова повече и се кефя! - личният ми шофьор :)

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #19 -: Април 02, 2009, 04:55:15 pm »
За съжаление не можах да я продам и ще си я оставя. Сега обаче не мога да намеря да си купя кабел за диагностика , както и софтуера... Някой може ли да помогне?
« Последна редакция: Февруари 03, 2011, 01:10:46 pm от smarfcho »
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

LabraDor

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #20 -: Април 11, 2009, 12:49:18 pm »
zdravei te  i az sam s kia clarus .kakvo ne ti haresva?
mnogo si e gotina ;D


Превод:



Здравейте.
И аз съм с киа класус.
Какво не ти харесва?
Много си е готина

--------

Пиши на кирилица

Не ми харесва това,че много цапа свещите и хаби много масло.Иначе си е добра 
Kia Clarus Се Кара От Мен :P

shantavdundi

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 112
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #21 -: Юли 01, 2009, 10:32:12 pm »
Ами трябва да си смениш гумичките на клапаните и сичко и точно. Вдигаш капака на клапаните, ако си намериш гарнитура за него не е лошо да я смениш, че после трудно пасва старата. Като отвориш почваш лека полека да разглобяваш пружинки, кобилици и тн.,редиш ги на един парцал, за да ги сложиш по лесно после по местата им и сменяш гумичките най- накрая. Работата според мене не е лесна, макар че баща ми твърди обратното, понеже пружинките са доста яки и сигурно после трудно се слагат. Досега не съм правил такова нещо, въпреки че на теория е просто- така че нямам опит, но бих прпоръчал да я закараш в някой сервиз да ти сменят тея гумички- надали ще искат много пари.

Atanas

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #22 -: Септември 21, 2009, 09:54:05 pm »
Аз също имам такава от 5 години и сам много доволен.Много и бяха скъпи частите ама тази година паднаха с 3-4 пъти.Супер си е колата.

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #23 -: Септември 25, 2009, 07:55:49 pm »
Аз имам КИА-Кларус от 2 години. Внесена от Италия, на 120 000 доста запазена. Много съм доволен. Сменил съм й ремъци, филтри, ролки...както си пише по книгите. Има дребни проблеми - например счупена ключалка на жабката (направено е нещо като малко резе, което я затваря). Но това са дребни кахъри.
Гори ми м/у 7 и 7,5 на 100, като я карам без да я жаля (на 3-4000 оборота). Забелязах че с бензин 98 върви супер и работи като часовник. Не гори масло или нещо подобно (да чукна на дърво).
Абе явно съм случил на добре поддържан екземпляр и като си я караш човешки, тя си слуша КИичкАта.  music
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Bruta67

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #24 -: Септември 24, 2010, 03:02:34 pm »
Въздушния филтър е зад жабката, състои се от две части и се слагат един върху друг. Или поне за Kia Clarus 1998. За 40 кинта си взех филтър от Ауто Плюс, ако не се лъжа. Обаче преди да сложите новия филтър, надуйте парното и климатика, докато е отворено капачето за филтрите, ще видите колко трева има върте хихи

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #25 -: Октомври 06, 2010, 11:49:58 pm »
Въздушния филтър е зад жабката, състои се от две части и се слагат един върху друг. Или поне за Kia Clarus 1998. За 40 кинта си взех филтър от Ауто Плюс, ако не се лъжа. Обаче преди да сложите новия филтър, надуйте парното и климатика, докато е отворено капачето за филтрите, ще видите колко трева има върте хихи
от кога въздушните филтри ги вкараха в купето :-X

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #26 -: Октомври 07, 2010, 08:12:55 am »
Въздушния филтър е зад жабката, състои се от две части и се слагат един върху друг. Или поне за Kia Clarus 1998. За 40 кинта си взех филтър от Ауто Плюс, ако не се лъжа. Обаче преди да сложите новия филтър, надуйте парното и климатика, докато е отворено капачето за филтрите, ще видите колко трева има върте хихи
от кога въздушните филтри ги вкараха в купето :-X

Не бе колега, тва е филтъра на парното. Въздушният филтър за двигателя си е там, където е при всички коли - под предния капак. За Кларуса тъпото е, че има няколко стандарта за филтъра на климатика и аз имах проблем при монтирането.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #27 -: Октомври 07, 2010, 11:24:52 pm »
Въздушния филтър е зад жабката, състои се от две части и се слагат един върху друг. Или поне за Kia Clarus 1998. За 40 кинта си взех филтър от Ауто Плюс, ако не се лъжа. Обаче преди да сложите новия филтър, надуйте парното и климатика, докато е отворено капачето за филтрите, ще видите колко трева има върте хихи
от кога въздушните филтри ги вкараха в купето :-X

Не бе колега, тва е филтъра на парното. Въздушният филтър за двигателя си е там, където е при всички коли - под предния капак. За Кларуса тъпото е, че има няколко стандарта за филтъра на климатика и аз имах проблем при монтирането.
Въздушния филтър е зад жабката, състои се от две части и се слагат един върху друг. Или поне за Kia Clarus 1998. За 40 кинта си взех филтър от Ауто Плюс, ако не се лъжа. Обаче преди да сложите новия филтър, надуйте парното и климатика, докато е отворено капачето за филтрите, ще видите колко трева има върте хихи
от кога въздушните филтри ги вкараха в купето :-X


ааа  става въпрос за филтъра на купето

Не бе колега, тва е филтъра на парното. Въздушният филтър за двигателя си е там, където е при всички коли - под предния капак. За Кларуса тъпото е, че има няколко стандарта за филтъра на климатика и аз имах проблем при монтирането.

ivan123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #28 -: Август 14, 2011, 11:46:16 am »
момчета скъпа ли е подръжката спрямо ОПЕЛ ВЕКТРА същите години ?

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Колеги с Kia Clarus?
« Отговор #29 -: Август 23, 2011, 04:37:55 pm »
момчета скъпа ли е подръжката спрямо ОПЕЛ ВЕКТРА същите години ?

мисля, че не. все пак...

кажи колко струва за опел вектра:
маслен филтър, ремък и т.н., за да сравним.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l